
Київщина 24/7
1825
У чому відмінність між «зняттям» та «виключенням» з військового обліку?
У чинному Законі України «Про військовий обов’язок та військову службу» є два поняття – зняття з військового обліку та виключення з військового обліку. Пояснюємо віддміність цих понять та статусів на основі аналізу законодавства.
Однією з підстав зняття з військового обліку військовозобов’язаних відповідно до підпункту 1 пункту 2 частини 5 статті 37 вищевказаного Закону України є вибування в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання.
Однак зафіксовано, що на новому місці проживання особа повинна стати на військовий облік.
Закон України «Про військовий обов’язок та військову службу» у частини 6 статті 37 встановлює, що виключенню з військового обліку у ТЦК та СП підлягають громадяни України, які:
– померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
– припинили громадянство України;
– визнані непридатними до військової служби;
– досягли граничного віку перебування в запасі.
При цьому важливо наголосити, що після останніх змін у згаданий закон перелік підстав для виключення з військового обліку скоротили з 8 до 4.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносять дані про виключення із військового обліку.
Як бачимо, виключення має зовсім іншу юридичну природу. За своєю суттю це – припинення дії військового обов’язку як такого для конкретної особи. А зняття у розумінні Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» – це суто зміна місця (тобто ТЦК та СП) або зміна облікового списку.
Принагідно нагадуємо, що відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації – це одне явище, а звільнення з військової служби – інше, і регулюються ці явища РІЗНИМИ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИМИ АКТАМИ:
– відстрочка від мобілізації – стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
– звільнення з військової служби – стаття 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».
Фото: АрміяINFORM
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: