Микола Бабенко

Бабенко Микола Вікторович

Політик, народний депутат України від IX скликання в окрузі № 90 (Біла Церква) 

Місце проживання

Проживає в місті Біла Церква Київської області.

Дата і місце народження, батьки

Народився 17 вересня 1980 року. За неперевіреними відомостями, місце народження Миколи Бабенка – місто Кривий Ріг Дніпропетровської області, він навчався в школі-інтернаті для сиріт. Детальнішої інформації у відкритих джерелах немає.

Родина

З декларації відомо, що дружина Миколи Бабенка – Ірина Доманова, син – Давид.

Освіта

1997 року закінчив школу-інтернат для дітей-сиріт, 2002 року – Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність «Міжнародне приватне право»), 2005 року – аспірантуру юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Кар’єра

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, на момент обрання народним депутатом працював директором ТОВ «Центр залучення інвестицій «БЦ Інвест».

Трудову діяльність почав у 1990 році у приватному підприємстві у сфері мобільного зв’язку.

2001 – 2003 рр. – працював помічником юриста.

2003 – 2005 рр. – займався адвокатською діяльністю у сфері міжнародного приватного права, Європейського податкового права та проблем податкового планування.

2005 – 2008 рр. – співзасновник ТОВ «ОДСК» – співзасновник.

2008 – 2010 рр. – засновник ТОВ «Управління дорожньо-будівельною механізацією»

 

Політична і громадська діяльність

2010 року Миколу Бабенка обрали депутатом Київської обласної ради VI скликання від «УДАРУ». З 27 лютого 2014 року до 10 листопада 2015 року був головою цієї ради.

2012 року безуспішно балотувався до Верховної Ради VII скликання від партії «УДАР» в окрузі № 211 (Голосіївський район міста Києва).

2014 року безуспішно балотувався до Верховної Ради VIII скликання від «БПП» в окрузі №90 (місто Біла Церква). Був помічником депутата Верховної Ради VIII скликання Артура Палатного на громадських засадах.

2015 року безуспішно балотувався до Київської облради за списком «БПП». 2016 року безуспішно брав участь в конкурсі на заміщення посади голови Київської обласної державної адміністрації.

2019 року обраний до Верховної Ради України IX скликання в окрузі № 90 (Біла Церква), суб’єкт висування – політична партія «Біла Церква разом». Дата набуття депутатських повноважень – 29 серпня 2019 року. Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, Микола Бабенко – член депутатської групи «ДОВІРА» (вступив 6 грудня 2019 року), секретар комітету, голова підкомітету з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, член кількох груп з міжпарламентських зв’язків – з Аргентинською Республікою,  з Азербайджанською Республікою, з Арабською Республікою Єгипет, з Італійською Республікою,  зі Словацькою Республікою,  з Китайською Народною Республікою, з Угорщиною, з Об’єднаними Арабськими Еміратами. Безпартійний. З 29 серпня 2019 року по 15 грудня 2023 року подав три депутатських запити. У двох з них порушив проблему, пов’язану з нелегальними будинками для літніх людей. Таким чином народний депутат відреагував на трагедію, яка сталася у січні 2021 року в Харкові. З 29 серпня 2019 року по 15 грудня 2023 року виступив у парламенті 39 разів. Автор законопроєктів, які стосуються трудового законодавства, соціального захисту, оподаткування тощо.

2020 року народний депутат Микола Бабенко і його команда від партії «Біла Церква разом» балотувалися в депутати Білоцерківської міської ради. Бабенко висував також свою кандидатуру і на посаду міського голови. На виборах мера посів друге місце, програвши Геннадію Дикому. Від мандата депутата міської ради відмовився, але провів у міськраду свою команду, яка стала в опозицію до мера.

 

Факти та скандали

За час головування в Київській обласній раді Бабенко нажив собі славу корупціонера. Про можливі корупційні схеми писали ЗМІ: він «ймовірно, сприяв мільйонним доходам на довгі роки фірмам, пов’язаним з його однопартійцями, які спеціалізуються на переоснащенні котелень з газових на котельні. Так, фірми, які входять у групу компаній «Укртепло», почали масово вигравати тендери в Київській області з теплопостачання за переговорною процедурою».

Миколу Бабенка називають головою громадської організації «Біла Церква разом». ГО зареєстровано 2017 року в Білій Церкві, уповноваженою особою значиться Сергій Сириця – депутат Білоцерківської міської ради VIII скликання від партії «Біла Церква разом». Сириця проживає у Білій Церкві, не має офіційної роботи, на громадських засадах працює помічником-консультантом народного депутата Миколи Бабенка. ГО «Біла Церква разом» має сторінку в  Facebook.

Про політичну партію «Біла Церква разом», яка висунула Миколу Бабенка в народні депутати, відомо, що її зареєстровано Міністерством юстиції України 14 січня 2008 року, тодішня її назва – «Права Воля України», перейменування відбулося у травні 2018 року, очолює цю партію Ігор Станіславович Волошин. Сервіс Опендатабот містить інформацію про людину з такими ж прізвищем, іменем і по батькові, яка є директором ПрАТ «БІЛОЦЕРКІ­ВСЬКИЙ ЮВЕЛІРНИЙ ЗАВОД».

Є не підтверджена інформація про те, що партію «Біла Церква разом» фінансує Василь Хмельницький – український підприємець і політик, засновник холдингу UFuture, інноваційного парку UNIT.City, організатор Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), фонду K.Fund, депутат Верховної Ради України п’ятьох скликань. Ця непідтверджена інформація узгоджується з деякими іншими відомостями про партію «Біла Церква разом».

На своїй сторінці в  Facebook Бабенко вітає земляків зі святами, висловлює співчуття рідним загиблих захисників, засуджує неправильні, на його думку, законодавчі акти й ініціативи. Наприклад, у листопаді 2023 року висловив занепокоєння з приводу намірів влади вилучити військовий ПДФО з місцевих бюджетів – це, на думку Бабенка, «позбавляє можливості допомагати ЗСУ та підтримувати мешканців громад».

2 вересня 2019 року Бабенко відзвітував у  Facebook про свою участь у шкільних «лінійках» у Білій Церкві. Рух «Чесно» розцінив це як «порушення законодавчої заборони політикам втручатися в освітні процеси».

Депутатська група «Довіра», до якої належить Микола Бабенко, своє завдання декларує так: «Координація та побудова ефективної роботи депутатів-мажоритарників, які мають досвід і бачення законодавчої роботи, добре розуміють регіональну проблематику на своїх округах, отримали значну підтримку виборців». Групі «Довіра» закидали відсутність ідеології і харизматичного лідера, називали головним союзником Банкової поза монобільшістю.

Станом на 15 грудня 2023 року в Єдиному державному реєстрі декларацій опубліковано дві декларації народного депутата України Миколи Бабенка, подані у 2020 та 2021 роках. В останній з них задекларовано 17 об’єктів нерухомості, яка належить декларантові та його дружині, – квартири, будинки, офіси в Києві і Київській області, автомобілі Toyota Land Cruiser 200, Range Rover Sport, Peugeot Expert, Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI та VITO 113 CDI, їхні грошові активи – тільки готівкою 550 000 доларів і 100 000 євро.

 

Нагороди та відзнаки

Інформації у відкритих джерелах немає.

Пов’язані матеріали

Пов’язані
матеріали

Читайте також про

Читайте
також про

НАБУ завершило слідство щодо заступника голови КМДА Петра Оленича у справі незаконної передачі парку «Нивки» під забудову

Оленич Петро Сергійович

Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO)
Момот Олексій

Момот Олексій Вікторович

Вишгородський міський голова VIII скликання, партія «За майбутнє»