Бунін Сергій

Бунін Сергій Валерійович

Політик, народний депутат України IX скликання в окрузі № 98

Місце проживання

Проживає в місті Києві.

Дата і місце народження, батьки

Народився 3 травня 1971 року у Києві. Інформації про батьків у відкритих джерелах немає.

Родина

Є інформація про те, що Сергій Бунін – одружений, має сина.

У декларації  не вказано членів сім’ї, проте власницею однієї із задекларованих квартир вказується Буніна Світлана Іванівна.

Освіта

Закінчив Український транспортний університет (спеціальність «Інженер-механік») та Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність «Правознавство»).

 

Кар’єра

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, на момент обрання народним депутатом працював директором ТОВ «Грант».

Про попередню трудову діяльність відомо:
1989 року працював машиністом крана автомобільного в НВО «Укрпромбудсервіс»,

1989 –1991 рр. – служив у збройних силах,

з 1991 року  працював водієм в НВО «Укрпромбудсервіс»,

з 1993 року – інженером в НВО «Укрпромбудсервіс»,

з 1995 року – заступником директора НВО «Укрпромбудсервіс»,

з 1997 року до 2005 року – генеральним директором НВО «Укрпромбудсервіс».

 

Політична і громадська діяльність

2006 року Сергій Бунін безуспішно балотувався в депутати  Київської міської ради VII скликання від Блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти.

2015 року  його  обрано депутатом Київської обласної ради VII скликання від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», очолював постійну комісію облради з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергоощадних технологій.

2019 року обраний до Верховної Ради України IX скликання в окрузі № 98, суб’єкт висування – політична партія «Слуга народу». Дата набуття депутатських повноважень – 29 серпня 2019 року.  Член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу». Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Заступник співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина. Секретар групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Ірак.  Член декількох груп з міжпарламентських зв’язків – з Королівством Нідерландів, з Азербайджанською Республікою, із Соціалістичною Республікою В’єтнам, з Китайською Народною Республікою, з Республікою Узбекистан, з Королівством Норвегія.  Безпартійний.

 

Факти та скандали

Роботу Сергія Буніна як депутата Київської обласної ради VII скликання від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»  характеризували так: «неналежно відвідував засідання транспортної комісії 2017 року», «його опозиційність у 2017 році становила 4,2%. Це означає, що депутат підтримував майже всі рішення облради. Того року політик не брав участі у 35% голосувань».

Під час президентських виборів 2019 року був довіреною особою в окрузі № 95 лідера «Самопомочі» Андрія Садового, який зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка.

До парламенту балотувався від «Слуги народу». Є інформація про те, що вклав у цю кампанію власні кошти в розмірі понад 380 тисяч гривень.

Балотуючись у народні депутати України, давав такі обіцянки: навести лад у тарифах на житлово-комунальні послуги («з метою зменшення вартості тарифів, візьму під власний контроль проведення заходів енергозбереження, зменшення втрат тепла шляхом утеплення будинків»; «проблему вивезення сміття потрібно вирішувати шляхом залучення коштів державного бюджету для будівництва сміттєпереробного заводу»; «буду добиватися від уряду якнайшвидшої побудови об’їзної дороги навколо м. Бориспіль», а за мету взяв «за 5 років досягти того, щоб лівий берег Київської області став центром економічного розвитку, зразком екологічного способу життя, а також комфортним та безпечним місцем проживання».

З огляду на членство Буніна у комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики його називають аграрним депутатом. Також називають аграрним лобістом, оскільки «бувши головою громадської благодійної організації «Ліга підтримки вітчизняного виробника», лобіює інтереси українських підприємців АПК».

У політичній агітації кандидата в народні депутати України Сергія Буніна очолювана ним «Ліга підтримки вітчизняного виробника» згадувалася як  команда, що «допомагає розвиватися новоствореним компаніям, які будують свій власний бізнес на основі інноваційних ідей чи на основі нових технологій». Детальнішої інформації про роботу «Ліги підтримки вітчизняного виробника» у відкритих джерелах немає.

У грудні 2018 року Бунін опинився в списку українців, до яких Росія застосувала санкції.

Народний депутат є автором законопроєктів, які стосуються різних сфер – оподаткування, сільського господарства, енергетики, місцевого самоврядування, соціального захисту тощо. Він – автор 12 депутатських запитів. З 29 серпня 2019 року по 14 грудня 2023 року виступив шість разів.

Буніна згадували як одного з народних депутатів, які наприкінці 2022 року проголосували за містобудівну реформу (законопроєкт № 5655). Асоціація міст України закликала парламент не ухвалювати цей документ, оскільки  він «створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування; контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який охоплює лише спостерігання за самовільним будівництвом». Петицію  до Президента з проханням ветувати законопроєкт № 5665 – «котрий призведе до хаотичної забудови міст та знищення історичних пам’яток великими забудовниками» –

підтримало 42 090 громадян. Петицію досі не розглянуто.

У декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік нардеп вказав 20 об’єктів  нерухомості, які йому належать на праві власності: квартира у Києві, два офіси у Києві, земельні ділянки та будинки у Києво-Святошинському районі Київської області (впадає у вічі однакова площа кількох будинків – 129, 6 квадратного метра).  З власного рухомого майна вказав автомобілі Mercedes-Benz   ML 270 2005 року випуску і Volkswagen Touareg 2007 року випуску. З грошових активів вказав 184000 доларів та 200000 гривень готівкою, 17919 доларів та 35780 гривень на банківських рахунках.

Станом на 16 грудня 2023 року у Єдиному державному реєстрі декларацій опубліковано декларації народного депутата Сергія Буніна, подані у 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 роках. У документі, поданому у лютому 2022 року, задекларовано 21 об’єкт нерухомості (квартири, житлові будинки, земельні ділянки), 5 об’єктів незавершеного будівництва, автомобілі Mercedes-BenzML 270, Volkswagen Touareg,  Mercedes-Benz GL 350 CDI, грошові активи, в тому числі: 184000 доларів готівкою, 17919 доларів на банківському рахунку, 437173 гривень на банківському рахунку.

У квітні 2022 року Сергій Бунін написав  у Facebook: «Постійно перебуваю на зв‘язку та співпрацюю з представниками влади, місцевого самоврядування Бориспільського району Київщини». Дослідивши діяльність Буніна на початку великої війни, громадянська мережа «Опора» повідомила,  що він у Facebook розповідає  переважно про участь у засіданнях Верховної Ради та прийняті рішення, а також про організацію гуманітарної допомоги. У дописах Буніна 2023 року йдеться про передачу гуманітарної допомоги лікарням Бориспільського району, про його зустрічі (разом з начальником Бориспільської РВА Русланом Дяченком) з військовими у місцях їхньої дислокації, про допомогу їм технікою.

У зв’язку з  мобілізацією Бориспільського міського голови Володимира Борисенка  на військову службу та покладенням його обов’язків на секретаря ради Владислава Байчаса народний депутат Сергій Бунін виступив із заявою: «Як народний обранець від цього округу, я триматиму руку на пульсі та відстежуватиму події в Борисполі».

 

Нагороди та відзнаки

Інформації у відкритих джерелах немає.

Пов’язані матеріали

Пов’язані
матеріали

Читайте також про

Читайте
також про

Смуток Борис, депутат БЦ

Смуток Борис Михайлович

Заслужений вчитель України, багаторічний директор ліцею «Перша Білоцерківська гімназія», депутат Білоцерківської міської ради VIII скликання від партії «За майбутнє»
Старостенко Ганна Вікторівна

Старостенко Ганна Вікторівна

Заступниця голови КМДА
Галушко Микола

Галушко Микола Леонідович

Політик, народний депутат України IX скликання обраний в окрузі № 97