Дикий Геннадій

Дикий Геннадій Анатолійович

Білоцерківський міський голова, бізнесмен, політик.

Місце проживання

Мешкає у Києві.

Дата і місце народження

Народився 31 березня 1969 року у місті Біла Церква Київської області. 

Родина

Одружений.

Дружина – Дика Олена Вікторівна, підприємниця, управляє  підприємствами чоловіка після того, як він пішов на державну службу.

Син – Анатолій, дочки – Софія і Богдана.

Батько – Дикий Анатолій Павлович. Разом із сином був депутатом Білоцерківської міської ради VI скликання. Бере участь в управлінні бізнесом сина.

 

Освіта

1994 р. – закінчив НТУ «Київський політехнічний інститут».

Кар’єра

1987 – 1989 рр. – служив в радянській армії.

1991 – 1993 рр. – слюсар-ремонтник Білоцерківського виробничого об’єднання «Білоцерківщина».

1993 – 1994 рр. – слюсар на МП «Техмашпродукція».

1994 – 1995 рр. – експедитор в АПБФСУ «Житловик».

1995 – 1997 рр. – начальник відділу постачання в АПБФСУ «Житловик».

1998 – 2015 рр. – директор власного підприємства «Будмаркет».

З 2015 р. – Білоцерківський міський голова. 

 

Політична і громадська діяльність

1998 – 2015 рр.  – член Політичної партії «Об’єднання  «Самопоміч»».

2010 р. – обраний депутатом Білоцерківської міської ради 6-го скликання.

2014 р. –  заснував Благодійний Фонд «Білоцерківець», що надавав допомогу військовим, які перебували в зоні АТО.

2015 р. –  обраний Білоцерківським міським головою від «Самопомочі».  Переміг у другому турі, набравши 60,7% голосів. Його опонентом на виборах був Костянтин Єфименко, який здобув перемогу у першому турі.

У жовтні 2020 р. –  повторно обраний  Білоцерківським міським головою, від партії «За майбутнє», з результатом 57,58% голосів виборців. Переміг у першому турі.

 

Факти та скандали

Серед досягнень Геннадія Дикого на посаді мера називають затвердження Стратегії розвитку Білої Церкви до 2025, збереження мережі дошкільних закладів, масштабний ремонт важливих шляхопроводів і пішохідних артерій міста, алей, створенням сучасної набережної, розвиток мережі амбулаторій первинної медичної допомоги, збереження надання населенню невідкладної допомоги у випадках, які не вважаються екстреними тощо.

Та найбільшої слави мер Білої Церкви набув як фігурант скандалів і кримінальних справ.

Геннадій Дикий – один з найбільших бізнесменів Білої Церкви. Після перемоги на виборах він переписав свої компанії на членів родини. Бізнес Диких представлений:

  • Великий будівельний супермаркет «Будмаркет»,
  • ПП «БЦ ІСТ СЕРВІС» – торгівля металевими виробами, будматеріалами тощо,
  • ПП «Рось Єкотех» – переробка відсортованих відходів,
  • ПАТ «КАТП-1028» – утилізація та перевезення відходів.

Всі підприємства мера є провідним у своїх сегментах, а «КАТП-1028» взагалі монополізувало ринок.

Стосунки Дикого з депутатським корпусом не завжди складаються потрібним йому чином. Під час першої каденції, у грудні 2016 року, депутати саботували бюджетну сесію, пояснивши свої дії недовірою до міського голови, а пізніше звинуватили Дикого у розповсюдженні неправдивої інформації.

У другій каденції Дикий не має впливу на значну частину депутатського корпусу, тому основні питання йому доводиться виконувати за вказівкою «згори». Говорять, що проблеми зі здоров’ям час від часу вибивають мера з робочого ритму. Тоді управління містом переймає його дружина, яка має неабиякий вплив на кадрову політику.

У березні 2017 року підприємці заявили, що депутати земельної комісії нібито від імені міського голови займаються вимаганням грошей. Дикий все це заперечив і пообіцяв пройти перевірку на детекторі брехні, але не зробив цього.

У липні 2017 року виник конфлікт Дикого з підприємцями-власниками МАФів і об’єктів зовнішньої реклами. Меру закидали переділ рекламного ринку.

 У тому ж таки 2017 році до суду була передана справа про адміністративне корупційне правопорушення, пов’язане з одночасним веденням Диким підприємницької діяльності та роботою на посаді міського голови, а у 2019-му правоохоронці звинуватили його у розтраті бюджетних коштів. За фактом розтрати була відкрита кримінальна справа.

У вересні 2019 року в декларації Дикого знайшли порушення більш ніж на 32 млн грн, але він назвав це прикрою помилкою.

У травні 2020 року депутат Білоцерківської міської ради Володимир Бабенко заявив, що прокуратура відкрила кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем міським головою Геннадієм Диким.

23 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили Геннадію Дикому про підозру у завданні 8,7 млн грн збитків територіальній громаді. За версією слідства, у 2018 році співвласник недобудови запропонував міському голові придбати нерухомість під ЦНАП за завищеною у кілька разів ціною – за 24 млн грн. Гроші на добудову мали виділити із президентської програми «Велике будівництво». Задля приховання значної переплати співвласник приміщення забезпечив підроблення звіту про оцінку майна. А Дикий, використовуючи своє службове становище, забезпечив розгляд та голосування за ухвалення рішення про надання дозволу на придбання приміщення. У січні 2023 року САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Геннадія Дикого та підприємця Павла Ходаківського, яким інкримінувалися махінації з нерухомістю. Вищий антикорупційний суд обрав меру запобіжний захід у вигляді особистої поруки.

Протягом 2022 року містяни критикували Дикого через нецільове використання коштів під час війни, зокрема на інформаційну кампанію, закупівлю оргтехніки, озеленення вулиць і благоустрій у вигляді укладання тротуарної плитки. Як тільки ситуація в області частково стабілізувалася, на засіданнях місцевої ради вирішували переважно земельні питання, тоді як потрібно було дбати про забезпечення об’єктів критичної інфраструктури аварійним живленням. До цього влада повернулася тільки після масштабних обстрілів агресора. У Білій Церкві не проголосували за програму підтримки та утримання Добровольчого формування територіальної громади, через що кількість добровольців із 1500 скоротилася до 125.

У ТОП -100 найвпливовіших людей Київщини 2022 року Геннадій Дикий посів 39 місце, опустившись за рік із 17 місця.

 У вересні 2023 року виник новий скандал – наміри місцевої влади придбати майно Білоцерківської ТЕЦ у комунальну власність викликали обурення серед громадян. Причиною стали борги теплоенергоцентралі, а також підозри, що за рішенням влади стоїть олігархічний інтерес. Мер міста натомість запевняє: стратегічні для Білої Церкви об’єкти мають перебувати у комунальній власності.

Незакриті провадження посилюють політичну несамостійність Дикого та слугують беззаперечним аргументом у переговорних процесах не на його користь.

Відзнаки та нагороди

2023 Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв особисто вручив очільнику Білоцерківської громади Геннадію Дикому нагрудний знак «За службу та звитягу».

 

Пов’язані матеріали

Пов’язані
матеріали

Читайте також про

Читайте
також про

Бондаренко Інна Василівна

Бондаренко Інна Василівна

Підприємиця, громадська діячка, депутатка Бориспільської міської ради VIII скликання, партія «Голос»
Дудко Борис

Дудко Борис Володимирович

Політичний діяч, депутат Броварської міської ради VII та VIII скликань, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»
Даценко Тетяна, депутатка КОР

Даценко Тетяна Валеріївна

Депутатка Київської обласної ради VIII скликання, партія «Європейська солідарність»