
Добрянський Ярослав Вікторович
Державний і політичний діяч, виконувач обов'язків голови Київської облради, депутат КОР VI, VII та VIII скликань, партія «За майбутнє»
Місце проживання
Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка.
Дата і місце народження, батьки
27 червня 1978 року в Коростишеві Житомирської області.
Родина
Батько — Віктор Федорович Добрянський (нар. 1951), тривалий час працював у МВС України, співзасновник ТОВ «МЕТИЗ БРОВАРИ».
Мати — Валентина Станіславівна (нар. 1957) — підприємиця..
Дружина — Тетяна Миколаївна Добрянська.
Діти: дочка Анастасія та син Артем.
Освіта
Навчався у школі у смт Попільня Житомирського району.
У 2001 році закінчив Державну агроекологічну академію України (зараз — Поліський національний університет) у Житомирі) за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».
2011 року завершив навчання в Національній академії державного управління при Президентові України, здобув кваліфікацію магістра управління суспільним розвитком.
2012 року захистив кандидатську дисертацію за темою «Оподаткування в системі державного регулювання»..
Кар’єра
2001 — 2002 рр. — головний спеціаліст відділу обліку кадрів АПК управління кадрів Департаменту кадрової політики Міністерства аграрної політики України.
2002 — 2003 рр. — начальник управління з організації роботи Державного секретаря та його заступників Міністерства аграрної політики.
2003 — 2004 рр. — начальник управління організаційного забезпечення керівників Міністерства аграрної політики.
У 2004 році — начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків Головної державної інспекції з карантину рослин України.
У 2005 році — начальник управління патронатної служби Міністра Міністерства аграрної політики України Олександра Барановського.
2005 — 2006 рр. — начальник головної Держінспекції з карантину рослин України.
2006 — 2007 рр. — помічник першого заступника голови Київської обласної ради Олександра Качного.
2007 року – радник голови Київської облдержадміністрації (КОДА) Віри Ульянченко.
2007 — 2008 рр. — голова Згурівської РДА Київської області
2008 — 2010 рр. — голова Києво-Святошинської РДА Київської області.
2010 — 2011 рр. — голова Макарівської РДА Київської області.
2011 — 2013 рр. — голова Бориспільської РДА Київської області.
2013 — 2014 рр. — радник голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка.
2014 — 2015 рр. — перший заступник голови Київської облради (спочатку Олександра Качного, а згодом – Миколи Бабенка).
2015 — 2016 рр. — перший заступник мера Бучі Анатолія Федорука.
2016 — 2019 рр. — перший заступник директора ТОВ «Інтерстаді».
2019 — 2020 рр. — заступник голови Київської облради VII скликання (спочатку Ганни Старикової, пізніше – Миколи Стариченка)
27 квітня 2021 року був обраний першим заступником голови Київської облради VIII скликання.
З 8 травня 2023 року виконує обов’язки голови облради після звільнення з посади Наталії Гунько.
Політична діяльність
З 2010 по 2015 рік – депутат Київської облради VI скликання від Партії Регіонів. Обраний по округу №5 у Київській області. До лютого 2011 року був керівником Макарівської районної організації Партії Регіонів.
З 2015 до 2020 року – депутат Київської обласної ради VII скликання від партії «Наш край».
З 20 листопада 2020 року – депутат Київської обласної ради VIII скликання від партії «За майбутнє». Голова фракції.
Факти та скандали
Підтримує близькі стосунки з одним із ключових аграріїв Київщини, Героєм України Олександром Мостіпаном – власником торгівельної марки «П’ятачок». Дружить із мером Бучі Анатолієм Федоруком.
Пов’язаний з кількома земельними скандалами. У 2011 році Працюючи на посаді голови Бориспільської РДА, потрапив у фокус журналістського розслідування щодо земельних оборудок у селищі Проців і в селі Вороньків Бориспільського району.
У 2017 році йому було офіційно пред’явлено підозру щодо масштабного земельного дерибану у Києво-Святошинському районі. Ринкова вартість незаконно здобутих 12 га земель становила 39 млн гривень. Але 14 серпня 2018 року кримінальну справу, що розслідувалася стосовно Добрянського, було припинено через відсутність у його діях кримінального правопорушення. Як повідомляв портал From-ua, Добрянський розв’язував це питання через прокуратуру Київської області. При цьому у вузькому колі він хвалився, що закриттям справи займався сам, і це обійшлося йому в 100 тисяч доларів.
Улітку 2019 року журналісти вдавалися в питання: яким чином Добрянський при зарплаті 2100 доларів зміг придбати тільки офіційно задекларованого майна на 700 тисяч доларів? При цьому бралося до уваги, що з самого початку своєї трудової діяльності у 2001 році, тобто вже 18 років, він працював виключно на державній або муніципальній службі і не мав власного бізнесу до 2017 року, коли заснував компанію «Метиз Бровари».
Сама ця компанія також опинилася у полі зору журналістів. При її створенні Добрянський вніс в її статутний капітал 5 тисяч гривень, ставши власником 50% акцій. Однак за перший рік роботи компанії він отримав від неї дивідендів на 376 264 гривень, а за наступний — на 937 287.
«Такій рентабельності скромного підприємства могли б позаздрити навіть торговці зброєю і наркодилери. Висновків два: або участь Добрянського в цьому підприємстві всього лише прикриття для легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, або він просто фінансовий геній», – резюмував Цензор.net.
У часи окупації північно-західних регіонів Київщини в березні 2022 року Добрянський розв’язував питання евакуації цивільного населення. А як представник депутатського корпусу комунікував із керівництвом обласної військової адміністрації, представниками ЗСУ, налагоджував поставки гуманітарних вантажів, займався проблемами вимушених переселенців.
У 2022 році через війну повноту влади перебрала на себе військова адміністрація, бюджетний процес і розподіл коштів повністю покладено на ОВА. З втратою доступу до обласних коштів, більшість депутатів КОР позбавлені впливу, чого не скажеш про Добрянського. Напрацьовані раніше зв’язки дозволили йому не випасти з політичного процесу.
Після звільнення голови Бучанської РВА Миколи Ляшенка, саме Добрянському пророкували перспективну посаду. Утім, ймовірно, у «високих» кабінетах не вдалося домовитися, адже Бучанський район довірили Данилу Мавлянову. Говорять, що Добрянський веде власну політичну гру і намагається дистанціюватися від свого партійного шефа Ярослава Москаленка.
Пов’язані матеріали
Пов’язані
матеріали
Читайте також про
Читайте
також про

Бондаренко Інна Василівна
Підприємиця, громадська діячка, депутатка Бориспільської міської ради VIII скликання, партія «Голос»
Пасічнюк Вадим Олександрович
Депутат Київської обласної ради VIII cкликання, партія «Слуга народу»
Розовенко Наталія Леонідівна
Депутатка Борщагівської сільської ради від «Голос»