
Дубінський Олександр Анатолійович
Політик, народний депутат України IX скликання в окрузі № 94
Місце проживання
Проживає в місті Києві.
Дата і місце народження, батьки
Народився 18 квітня 1981 року в Києві.
Родина
У декларації не вказано членів сім’ї. Відомо, що Олександр Дубінський був одружений з Лесею Цибко до 2020 року; існує думка, що розірвання шлюбу – фіктивне.
Освіта
Закінчив Інститут харчових технологій за спеціальністю «Бухгалтер і аудит» та Київський політехнічний інститут (спеціальність «Інженер-електрик»).
Кар’єра
Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, на момент обрання народним депутатом Олександр Дубінський працював телеведучим в ІП «1+1 Продакшн». Про попередню трудову діяльність Дубінського відомо:
2004 – 2009 рр. – працював у газеті «Экономические известия»,
2009 – 2010 рр. – головний редактор журналу «Weekly.ua»,
з 2009 року вів блоги на сайті «Української правди» (де його запідозрили в необ’єктивності),
2010 року став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань телеканалу «1+1»,
з 2012 року мав стосунок до програми «Українські сенсації» телеканалі «1+1»
2014 року – ведучий програми «Гроші».
2017 року запустив персональний сайт-блог Dubinsky.Pro та відеоблог на YouTube.
2019 року – авторський блог #Дубинскийпроавто на You-tube каналі.
15 січня 2021 року, після введення проти Дубінського санкцій з боку Міністерства фінансів США, перестав працювати його сайт Dubinsky.Pro. 28 січня 2021 року відеохостинг YouTube заблокував YouTube-канал Олександра Дубінського.
Політична і громадська діяльність
Обраний до Верховної Ради України IX скликання в окрузі № 94. Суб’єкт висування – політична партія «Слуга народу». Дата набуття депутатських повноважень – 29 серпня 2019 року. Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, Олександр Дубінський – заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, член кількох груп з міжпарламентських зв’язків – з Державою Ізраїль, з Республікою Перу, зі Швейцарською Конфедерацією, з Королівством Іспанія, з Португальською Республікою, з Республікою Індія, з Китайською Народною Республікою, зі Словацькою Республікою. Перебував у фракції партії «Слуга народу» з 29 серпня 2019 року по 2 лютого 2021 року. Не входить до будь-якої фракції. Безпартійний. Автор законопроєктів і депутатських запитів. З 29 серпня 2019 року по 15 грудня 2023 року виступив у парламенті 42 рази.
Факти та скандали
Журналіста «1+1» Олександра Дубінського не раз підозрювали в поширенні фейкової та маніпулятивної інформації. П’ятий президент Петро Порошенко позивався до «1+1» через сюжет Дубінського, з якого випливало, що Порошенко створив злочинне угрупування в Молдові і причетний до вбивства свого брата Михайла.
У жовтні 2019 року Дубінського підозрювали в отриманні 30 тисяч доларів за непідтримання в комітеті законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості.
У січні 2020 року в Інтернеті появився аудіозапис із кабінету прем’єр-міністра Олексія Гончарука, де той нібито зізнається, що він «повний профан в економіці». Гончарук, якого невдовзі Верховна Рада відправила у відставку, у липні того ж року заявив, що до прослуховування його кабінету і «злиття» в Інтернет аудіофайлів причетний Олександр Дубінський, який діяв в інтересах бізнесмена Ігоря Коломойського.
У січні 2020 члени профспілки Дніпра, яких інформаційно підтримує Дубінський, подали 20 позовів у справах щодо державного «ПриватБанку» з метою змінити керівництво банку та закрити ініційовані проти Коломойського судові процеси.
У квітні 2020 року Дубінський вніс 1199 правок до ухваленого в першому читанні «антиколомойського закону». Того ж місяця Дубінський подав близько тисячі поправок до законопроєкту про боротьбу із «законодавчим спамом».
У жовтні 2020 року Центр протидії корупції заявив, що у декларації про доходи Олександра Дубінського – не повна інформація про майно.
У жовтні 2020 року журналісти Bihus.info виявили, що Дубінський під час Революції Гідності займався створенням антимайданівських фейків на замовлення найближчого оточення Олександра Клименка, який був міністром за президентства Януковича. Журналісти отримали доступ до переписок Дубінського (грудень 2013 року – лютий 2014 року) щодо планування заходів з дискредитації Революції Гідності. Зокрема, ішлося і про «повій на Майдані» – фейк, створений з метою зобразити протест як центр розпусти.
У листопаді 2020 року Олександр Дубінський заблокував ухвалення проєкту закону, який мав відновити скасовані Конституційним судом пункти антикорупційного законодавства, зокрема, повернути кримінальну відповідальність за недостовірні відомості у деклараціях про доходи чиновників.
У січні 2021 року Олександр Дубінський і ще шість громадян України потрапили під санкції США через дезінформацію з метою впливу на вибори президента США.
14 березня 2021 року Дубінського звільнили з посади керівника київської обласної організації партії «Слуга народу». 15 березня 2021 року народного депутата Дубінського виключили з партії «Слуга народу» через «порушення статуту та непокору керівним органам партії».1 лютого 2021 року Дубінського виключили з фракції партії «Слуга народу», причина – звинувачення американців у втручанні в їхні вибори.
3 серпня 2023 року ДБР та СБУ провели обшуки у Дубінського, який виїхав за кордон під приводом супроводу батька на лікування. Також Дубінського запідозрили в організації незаконної переправи через кордон свого брата. 3 листопада 2023 року Дубінському вручено повідомлення про підозру в організації виїзду за кордон ухилянтів. 13 листопада 2023 року СБУ повідомила Дубінському про підозру в державній зраді, йому інкримінують співпрацю з російською розвідкою. Громадськість дізналася про псевдо «Буратіно», яким Дубінський начебто користувався, працюючи на ворога. 14 листопада 2023 року Дубінського відправили на 60 діб (до 12 січня 2024 року) в слідчий ізолятор. Перед тим арештували майно Дубінського, його матері та колишньої дружини.
У листопаді 2019 року ЗМІ повідомляли, що Дубінський – власник 24 квартир та 17 автомобілів. Він пояснював, що гроші на все це заробив журналістом. Інформацію розслідувачів про свої статки назвав «заказухою».
Станом на 16 грудня 2023 року в Єдиному державному реєстрі декларацій опубліковано декларації, подані народним депутатом Олександром Дубінським у 2020 та 2021 роках. У документі, поданому ним у квітні 2021 року, задекларовано 12 об’єктів нерухомості, 11 з яких належать декларантові – квартира площею 149,3 кв. м в Києві, гараж у Києві та земельні ділянки в Київській області. Також задекларовано кілька належних йому сім об’єктів незавершеного будівництва, 10 годинників (JORG HYSEK, Rolex, Rado, Tissot, Corum, Baume & mercier, Breitling, Wyler), дві одиниці мисливської зброї (Steyr, Brugger & Thomet), автомобілі TOYOTA LAND CRUISER 200, MERCEDES-BENZ G 55, MERCEDES-BENZ E 55, PORSCHE Carrera, MERCEDES-BENZ SL 500, Cadillac Escalade 6.2i, BMW ALPINA B7, грошові активи: 101562 гривень на банківському рахунку, 100000 євро і 281000 доларів готівкою, 105717 доларів на банківському рахунку.
Нагороди та відзнаки
У 2007, 2008 і 2009 роках Дубінського визнавали найкращим фінансово-економічним журналістом України за результатами конкурсу «Премія ділових кіл “PRESSZVANIE“», одним зі спонсорів якого є російсько-український олігарх Вадим Новинський. 2008 року Дубінського названо «найкращим банківським журналістом» (за версією Національного банку України).
Пов’язані матеріали
Пов’язані
матеріали
Читайте також про
Читайте
також про

Підкіпний Ігор Миколайович
Депутат Борщагівської сільської ради від ВО «Батьківщина»
Кулик Микола Васильович
Підприємець, військовий, депутат Бориспільської міської ради VIII скликання від партії «Європейська солідарність»
Крижешевська Леся Юріївна
Заслужена працівниця культури України, громадська діячка, директорка Білоцерківської школи мистецтв №1 ім. Ю. Павленка, депутатка Білоцерківської міської ради VIII скликання від партії «За майбутнє»