Дунда Олег Андрійович

Дунда Олег Андрійович

Політик, народний депутат України IX cкликання в окрузі № 91 (Київська область)

Місце проживання

Проживає у місті Києві.

Дата і місце народження, батьки

Народився 6 березня 1980 року у Дніпропетровську.

Родина

У декларації в розділі «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування» вказано Кроль Олену Семенівну як «особу,  яка спільно проживає та не перебуває у шлюбі», та дочку Кроль Софію Олегівну.

Освіта

1999 року закінчив Дніпропетровський технікум зварювання та електроніки (спеціальність «Програміст-системотехнік», у дипломній роботі (практичній) ідеться про створення програмного забезпечення з розрахунку надійності електронних приладів);

2001 року закінчив Державний інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки керівних кадрів і спеціалістів металургійного комплексу (за спеціальністю «Фінанси», у дипломній роботі йдеться про розробку фінансових інструментів з управління безнадійними кредитами комерційного банку).

 

Кар’єра

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, на момент обрання депутатом працював директором ТОВ «А.В.С.».

Про попередню трудову діяльність Олега Дунди відомо, що він працював у 2000 – 2001 роках провідним економістом у банку «Україна», економістом, старшим економістом, керівником управління, керівником департаменту в АКБ «ПриватБанк» у Дніпрі, з 2007 року –  керівником проєктів в ТОВ «С.Ю. Десіжн».

 

Політична і громадська діяльність

Був помічником на громадських засадах депутата Верховної Ради VIII скликання від «Народного фронту» Дениса Дзензерського.

2015 року безуспішно балотувався до Київської міської ради VIII скликання від партії «Відродження».

Обраний до Верховної ради України IX cкликання в окрузі № 91 (Київська область), суб’єкт висування – політична партія «Слуга народу». Дата набуття депутатських повноважень – 29 серпня 2019 року. Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, Олег Дунда – член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу», голова підкомітету з питань будівництва та проєктування комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань розробки основних засад державної політики щодо взаємодії з національними рухами малих та корінних народів російської федерації, член кількох груп з міжпарламентських зв’язків – з Французькою Республікою, з Естонською Республікою,  з Великим Герцогством Люксембург, з Литовською Республікою,  з Чеською Республікою. Безпартійний. Автор законопроєктів, які стосуються місцевого самоврядування, судоустрою, містобудування, міжнародної політики тощо. Співавтор законопроєкту про заборону балотуватись до парламенту та рад усіх рівнів депутатам заборонених проросійських партій. З 29 серпня 2019 року по 15 грудня 2023 року подав п’ять запитів.  Впродовж цього ж часу сім разів виступив у парламенті. Займається  розробленням програми відновлення України після війни.

 

Факти та скандали

ТОВ «А.В.С.», директором якого працював Олег Дунда з 2008 року, пов’язували з Ігорем Коломойським та його партнерами.

Під час розгляду «антиколомойського закону» (2020 рік) Олег Дунда не голосував за цей документ, зате відзначився величезною кількістю поданих правок (1656). Цю діяльність Дунди рух «Чесно» оцінив «як шкідливу законотворчу діяльність, яка уповільнює розгляд важливих питань в інтересах певних осіб». За оцінками ЗМІ, Олег Дунда входив до неформальної «групи Коломойського».

2022 року Олег Дунда взяв участь у  Форумі вільних народів росії, який проходив у Гданську. Повернувшись в Україну, Олег Дунда розповів в інтерв’ю виданню «Главком», з ким із російських опозиціонерів слід домовлятися Україні, пояснив доцільність створення української окупаційної адміністрації на території росії після перемоги України, оцінив вірогідність громадянської війни у РФ. За прогнозом Дунди, «росія демонтується впродовж двох років».

Проаналізувавши роботу народного депутата Олега Дунди від початку 2022 року і до травня 2023 року, рух «Чесно» зарахував його в список прогульників.

На сторінці у  Facebook Олег Дунда постійно розповідає про новини внутрішньої й міжнародної політики.

Станом на 15 грудня 2023 року у Єдиному державному реєстрі декларацій опубліковано декларації народного депутата України Олега Дунди, подані у 2020, 2021, 2023 роках. У документі, поданому 21 березня 2023 року, задекларовано таку нерухомість: квартира площею 67,8 кв. м в місті Дніпрі, яка належить Марії Дунді (очевидно, матері декларанта), апартаменти площею 191,6 кв. м в місті Алушті у Криму, які належать Олені Кроль, машиномісце плошею 17,4 кв.м в місті Алушті, яке належить Олені Кроль, квартира площею 195,9 кв.м в місті Києві, яка належить все тій же Олені Кроль. Також Олег Дунда задекларував належну йому картину-пейзаж кінця XIX століття, декілька власних і Олени Кроль годинників (Rolex, Franck Muller, Chopard,  Breitling,  Zenith, Milleret, Arnold & son, Breguet,  Ulysse Hardin,  Baraka), з автотранспорту – MERCEDES-BENZ GLE 450, MERCEDES-BENZ  ML 350, обидві машини належать Олені Кроль. Вказано такі грошові активи Олега Дунди: 176954 гривень на банківському рахунку та 200000 гривень й 125000 доларів готівкою. Активи Олени Кроль: 550000 гривень, 35000 євро і 820000 доларів готівкою, деякі кошти на банківських рахунках.

 

Нагороди та відзнаки

У відкритих джерелах інформації немає.

Пов’язані матеріали

Пов’язані
матеріали

Читайте також про

Читайте
також про

Сушко Світлана

Сушко Світлана Миколаївна

Політикиня, депутатка Боярської міської ради VІІІ скликання від партії «Європейська Солідарність»
Пашин Сергій Олександрович

Пашин Сергій Олександрович

Правник, депутат Бориспільської міської ради VIII скликання від партії «Опозиційна платформа – за життя»
Строкань Олександр

Строкань Олександр Владиславович

Адвокат, депутат Київської обласної ради VIII скликання, партія «Слуга народу»