Колюх Валерій

Колюх Валерій Вікторович

Політик, народний депутат України IX скликання в окрузі № 92

Місце проживання

Проживає у місті Києві.

Дата і місце народження, батьки

Народився 18 квітня 1973 року. Місце народження – село Медвин Богуславського району Київської області. 2021 року в інтерв’ю Валерій Колюх згадав про матір: «я сам родом із тих країв, де мене обирали, там живе моя мама». Детальнішої інформації про батьків Валерія Колюха у відкритих джерелах немає.

Родина

Інформації у відкритих джерелах немає. У декларації за 2020 рік не вказано членів сім’ї.

 

Освіта

Закінчив філософський факультет КНУ ім. Тараса ШевченкаКиївський університет права НАН України.

 

Кар’єра

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, на момент обрання народним депутатом України працював професором кафедри політичних наук у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Раніше працював асистентом та доцентом кафедри політичних наук КНУ ім. Тараса Шевченка, у Кабінеті міністрів України, був консультантом депутатської фракції Народного Руху України у Верховній Раді, помічником народних депутатів України.

Робота в парламенті не заважає Валерію Колюху займатися наукою і викладанням. Доктор політичних наук Валерій Колюх продовжує працювати професором кафедри політичних наук в КНУ ім. Тараса Шевченка, досліджувати проблеми правового регулювання політичних процесів, сучасного парламентаризму. Він – автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць.

 

Політична і громадська діяльність

2014 року Валерій Колюх безуспішно балотувався до Верховної Ради України VIII скликання в окрузі № 92 (Київська область) як само висуванець, 2015 року безуспішно балотувався до Київської міської ради VIII скликання від партії ВО «Батьківщина» в окрузі №118 (Шевченківський район міста Києва).

2019 року обраний до Верховної  Ради України IX скликання в окрузі № 92. Суб’єкт висування – політична партія «Слуга народу». Дата набуття депутатських повноважень – 29 серпня 2019 року.  Голова підкомітету з питань науки та інновацій Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Член Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі. Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою. Секретар групи з міжпарламентських зв’язків із Республікою Узбекистан. Член кількох груп із міжпарламентських зв’язків – зі Сполученими Штатами Америки, з Канадою, з Державою Ізраїль, з Федеративною Республікою Німеччина, з Угорщиною, з Республікою Польща. Безпартійний. Автор законопроєктів, значна частина яких стосується освіти і науки. З 29 серпня 2019 року по 15 грудня 2023 року звернувся в різні органи з 21 депутатським запитом. Упродовж цього ж часу 8 разів виступив з трибуни Верховної Ради. У січні 2021 року Валерія Колюха включили до складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки та оцінки стану акціонерного товариства «Українська залізниця», розслідування фактів можливої бездіяльності, порушення законодавства України органами управління зазначеного підприємства, що призвели до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників. Результатом розслідування ставзвіт, де йдеться про втрату третини основних фондів «Укрзалізниці», невиконання плану капітальних вкладень тощо. Причина цього, як дійшла висновку ТСК, – у корупції і непрофесіоналізмі управлінців компанії.

 

Факти та скандали

До обрання народним депутатом Валерій Колюх працював помічником-консультантом кількох народних депутатів. Починав помічником самовисуванця Володимира Сівковича у парламенті IV скликання. У ВРУ V та VI скликаннях Сівкович представляв Партію регіонів, Колюх працював його помічником за зарплату. За інформацією руху «Чесно», Колюх у парламенті VI скликання встигав допомагати на громадських засадах ще одному регіоналу – Володимиру Олійнику; апогеєм же кар’єри Колюха як помічника нардепа стала оплачувана робота на одіозного Олександра Онищенка, який нині обвинувачується у державній зраді і переховується у Європі.

2021 року Валерій Колюх розповів, що не зустрічається з народними депутатами, помічником яких був: «Із Сівковичем ні, із 2014 року я з ним утратив зв’язок. Онищенко іноді скидає мені повідомлення привітального характеру на Новий рік чи Великдень, але він дуже часто змінює телефонні номери, тому його можна не чути по пів року, а потім з’являється привітання».

Минула співпраця з різними політиками Валерія Колюха не бентежить: «Коли мене запитують, із якими партіями співпрацював, то я відповідаю, що з усіма. Ми політологів готуємо таким чином, що на практику направляємо в різні політичні партії і в нас немає упередження до жодної з них».

За словами Валерія Колюха, на парламентських виборах 2019 року йому «досить складно було здобути перемогу, навіть із великою підтримкою людей та великим рейтингом президента. Це було пов’язано із двійниками та іншими брудними технологіями, що застосовувалися щодо мене». Очевидно, Валерій Колюх мав на увазі Руслана Бецмана, працівника громадської організації з такою ж назвою, як пропрезидентська партія, – «Слуга народу». Детальніше ситуацію в окрузі № 92 дослідив рух «Чесно».

Валерій Колюх згадувався у ЗМІ як один із «павлюківців» – народних депутатів з групи Павлюка. Бізнесмен Ілля Павлюк за президентства Януковича був помічником депутата-комуніста Ігоря Калєтніка, який вважався «смотрящим» за митницею. За інформацією «Української правди», під час президентських виборів 2019 року Ілля Павлюк «займався координацією та фінансовим забезпеченням регіональних представників Зе!команди»; «зв’язки на місцях і контроль над фінансами дали Павлюку владу та колосальний успіх (зумів провести в округах Чернівецької, Тернопільської, Кіровоградської та Житомирської областей чимало депутатів)». «Павлюківцям» закидали обслуговування бізнесмена Ахметова.

Валерій Колюх вважає, що Україна передчасно запустила ринок землі, і не голосував за відповідний законопроєкт. За словами Колюха, «небезпека відкриття ринку землі полягає не в іноземцях, якими всіх лякають, латифундистах чи великих агрохолдингах. Проблема в тому, що Держгеокадастр, що вносив на земельну мапу межі земельних паїв, часто робив це із накладенням одного на інший, із виходом паїв на лісосмуги, озера та дороги. Це все викриється згодом і матиме серйозну небезпеку».

Також, за словами Валерія Колюха, він – за цілковите позбавлення СБУ повноважень боротися зі злочинами в економіці.

У березні 2021 року команда Bihus.Info з’ясувала, що «нардеп Валерій Колюх їздить на новому Volvo ХС90 за приблизно 2 млн гривень. Автівка зареєстрована на мешканця села Старий Білоус, що на Чернігівщині. Сам Колюх каже, що це машина його помічника і він його просто підвіз. При цьому нардеп, за його ж словами, чомусь збирається декларувати право користування цим авто». Згодом Валерій Колюх запевнив: «Потреби у власному автомобілі я не маю, хоча можу купити будь-який».

Станом на 15 грудня 2023 року в Єдиному державному реєстрі декларацій опубліковано дві декларації народного депутата Валерія Колюха. В останній з них, поданій 27 березня 2021 року, задекларовано дві належні йому квартири площею 94,6 кв. м і 67,8 кв. м в Києві та земельну ділянку площею 11501 кв.м в Медвині Богуславського району Київської області, річну депутатську зарплату в розмірі 556523 гривень та викладацьку в розмірі 167914 гривень, грошові активи – 450000 гривень, 70000 доларів та 8000 євро готівкою, 18000 доларів, 1013 євро та 84170 гривень на банківських рахунках.

 

Нагороди та відзнаки

Інформації у відкритих джерелах немає.

Пов’язані матеріали

Пов’язані
матеріали

Читайте також про

Читайте
також про

Скоробогатий Олександр

Скоробогатий Олександр Олександрович

Політик, громадський діяч, депутат Вишгородської міської ради VIII скликання від партії «Громадський рух «Хвиля»
Геращенко Вадим, депутат КОР

Геращенко Вадим Олексійович

Підприємець, меценат, письменник, блогер, депутат Київської обласної ради VIII скликання, партія «Слуга народу»
Кличко Віталій Володимирович

Кличко Віталій Володимирович

Міський голова Києва та голова КМДА (у мирний час)