
Кріпак Андрій Петрович
Колишній сільський голова с. Крюківщина на Київщині, депутат Київської обласної ради VIII скликання, партія «Слуга народу»
Член постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів.
Місце проживання
Проживає у селі Крюківщина, Київська область.
Місце народження
Народився 5 грудня 1982 року у Києві.
Родина
Одружений, має двох дітей.
Освіта
2004 рік – закінчив Ірпінський фаховий коледж економіки і права НУБІП України.
2005 рік – закінчив Київський національний економічний університет, спеціальність «економіка підприємницької діяльності».
Кар’єра
З 2004 року – головний бухгалтер в ТОВ АФ “Крюківщина”.
З 2006 року – головний економіст в ТОВ АФ “Крюківщина”.
2007 – 2008 рр. – консультантом із юридичних питань в ЗАТ “Будівельне управління №7”.
2008 – 2009 рр. – фахівець із юридичного забезпечення на підприємстві “Оріон-Сервіс”. У цей же період на громадських засадах працює заступником голови Координаційної ради молодих юристів Києво-Святошинського району.
2009 рік – на дострокових виборах обраний Крюківщинським сільським головою.
У 2010 та 2015 роках – на чергових виборах переобраний Крюківщинським сільським головою.
Політична діяльність
2006 рік – обраний депутатом Крюківщинської сільської ради.
2019 рік – балотувався до Верховної Ради України самовисуванцем, не пройшов.
2020 рік – обраний депутатом Київської обласної ради від партії «Слуга Народу».
Факти та скандали
До Революції Гідності Андрій Кріпак був членом Партії Регіонів.
Ім’я Андрія Кріпака неодноразово афішувало у скандалах, пов’язаних із приватизацією земель та водойм у селі Крюківщина, що під Києвом, забудовою села та фінансовими махінаціями.
У 2016 році Кріпак опинився у центрі журналістського розслідування у програмі ”Люстратор” на телеканалі «2+2». Журналісти з’ясували, що Кріпак здав в оренду на 49 років одне з озер у Крюківщині своєму куму, начальнику місцевого ”ЖЕКу” Олександру Буряку. Той порушуючи норми, огородив озеро парканом і не пускав до нього місцевих жителів. Також, за словами журналістів, Андрій Кріпак на будівництві дитячого садочка ”Барвінок” «відмив» майже 6 мільйонів гривень. Крім того, у програмі йшлося про незаконне збагачення Андрія Кріпака за рахунок надання дозволів на забудову у Крюківщині.
У 2019 році прокуратура Київської області оголосила про підозру Андрію Кріпаку через невиконання заборони суду на розробку детальних планів багатоквартирної забудови в Крюківщині до рішення суду по суті. Незважаючи на рішення суду, Кріпак затвердив кілька детальних планів на земельних ділянках площею понад 5 гектарів.
Також у 2019 році в медіа з’явилася інформація, що Кріпак організував у Крюківщині незаконний злив відходів. Просвердливши дірку в магістральній каналізаційній трубі обласного значення, начебто його фірма незаконно зливає відходи з вигрібних ям, за викачування яких люди платять гроші. Більш того саме ця компанія на той час була монополістом на надання послуги з викачування стоків в селі.
Ще одна скандальна історія – пов’язана з озером у Крюківщині, довкола якого, під виглядом очищення водойми, зменшили прибережну зону, а потім там було збудоване котеджне містечко.
Разом із багатьма іншими однопартійцями зі «Слуги Народу» у квітні 2021 року під час суворого локдауну Андрій Кріпак брав участь у масовій зустрічі політиків у заміському комплексі KNZS.
Пов’язані матеріали
Пов’язані
матеріали
Читайте також про
Читайте
також про

Хоменко Раїса Петрівна
Підприємиця, депутатка Бориспільської міської ради VIII скликання від партії «Опозиційна платформа – за життя»
Вакуленко Михайло Іванович
Пенсіонер, депутат Білоцерківської міської ради VIII скликання
Джалялов Руслан Ісмаїлович
Депутат Боярської міської ради VІІІ скликання від партії «Європейська Солідарність»