
Момот Олексій Вікторович
Вишгородський міський голова VIII скликання, партія «За майбутнє»
Місце проживання: м. Вишгород, Київська область.
Дата і місце народження 12 лютого 1980 року в місті Братськ Іркутської області (російська федерація).
Родина: у шлюбі.
Дружина: Ступник Марина Миколаївна, 1981 року народження.
Дочка – Момот Каріна Олексіївна, 2011 року народження.
Освіта: 2007 року закінчив Київський національний лінгвістичний університет за спеціальністю «Англійська мова та зарубіжна література».
Кар’єра
З березня до травня 2002 року працює слюсарем із ремонту обладнання у фірмі «Рось». З травня 2002 року до липня 2003 року обіймає посаду спеціаліста з менеджменту та маркетингу в підприємстві «Інга». З 2004 до 2015 року зареєстрований у місті Вишгород як фізособа-підприємець, спеціалізація – роздрібна торгівля побутовими електротоварами, друк газет, ремонт комп’ютерів та периферійного обладнання. Наразі діяльність припинив. 2013 року засновує та стає головним редактором газети «Рідне місто Вишгород». У 2015 році на позачергових виборах вишгородського голови переміг та очолив міську раду, випередивши на 80 голосів головного конкурента. У жовтні 2020 року став мером Вишгорода та головою ОТГ, набравши 4408 голосів виборців.
Політична та громадська діяльність
У листопаді 2010 року став депутатом Вишгородської міської ради Київської області VI скликання від Народної партії. У жовтні 2015 року обраний очільником Вишгородської міської ради від партії «Воля». У жовтні 2020 році обраний головою Вишгородської партійної організації «За майбутнє», балотувався від неї ж на місцевих виборах.
У 2005 році став очільником громадської організації «Вишгородський форум».
Співзасновник міської громадської організації Вишгорода «Рідне місто».
Факти та скандали
У 2015 році ЗМІ облетіла новина про те, що кандидат у мери Олексій Момот приховав від виборців інформацію про судимості. Він не вказав, що у 1997 та 1998 роках був двічі засуджений за ст. 140 КК України (крадіжка із проникненням до житла). Перший вирок – умовний термін – 3 роки позбавлення волі з відстрочкою вироку на 2 роки. За рік – уже 5 років за тією ж статтею. Покарання відбував у Крюківській виправній колонії Полтавської області. У вересні 2001 року був амністований. На момент виборів судимість була погашена, тож Момот мав право брати участь у виборах.
14 квітня 2016 року Олексій Момот був затриманий за підозрою в отриманні хабаря у сумі 200 тис. євро (перший транш від 1 млн євро) за те, що не буде перешкоджати забудові одного з мікрорайонів міста. Містяни у відповідь на арешт провели пікетування на підтримку голови, стверджуючи, що справа проти мера є сфабрикованою тими, хто невдоволений діями Момота стосовно повернення місту земель, що роздала попередня влада. Через 2 місяці у СІЗО Олексій Момот вийшов на волю після внесення грошової застави у сумі 5 млн грн.
27 квітня 2016 року Печерський районний суд відсторонив Момота від посади, а двома місяцями пізніше Апеляційний суд Києва скасував рішення. Пізніше головний свідок у справі відмовився від показань, і справа почала розпадатися. А заява Момота та аргументи інших людей, причетних до розгляду справи, переконливо свідчили про замовність справи.
Аналіз декларацій Олексія Момота до 2020 року показує, що статки його сім’ї планомірно зростали. Щодо нерухомості, то і більша частина квартири площею 60 кв. м і будинок – 279.5 кв. м, який перебуває у користуванні, належать Момот Наталії Вікторівні.
Доходи Момота склали у 2020 році 889672 гривень (2019 – 887636 грн), а його дружини – 1149065 грн (2019 – 818744 грн).
Місцеві жителі через ЗМІ та соціальні мережі неодноразово наголошували, що, оминаючи систему PROZZORO, місцеве керівництво має ряд наближених осіб, які виконують різні роботи для Вишгородської міської ради за завищеними цінами. Очільнику громади також закидають неправомірне використання коштів щодо закупівель, які мали йти на підтримку місцевого Добровольчого формування тергромади, а також звинувачують у тому, що він сам себе призначив командиром цього формування. Паралельно активно закликає правоохоронців втрутитися у вишгородські справи й нардепка від «Слуг» Ольга Василевська-Смаглюк. У той самий час і Олексій Момот, і депутат Київоблради Ярослав Москаленко вважають, що цей скандал роздмухується штучно. Адже згідно з оприлюдненим розпорядженням, кандидатура Момота на посаду командира «Добровольчого формування Вишгородської міської територіальної громади №1» була погоджена 10 березня, саме рішення ухвалили депутати 17 березня. Того ж дня мер розпорядився визначити перелік та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг, що необхідно здійснити для забезпечення потреб Вишгородської міської ради в умовах воєнного стану. До переліку увійшли будівельні матеріали, пально-мастильні матеріали, засоби насосного обладнання, облаштування місць оборони тощо.
Відзнаки й нагороди
Інформація у відкритих джерелах відсутня
Пов’язані матеріали
Пов’язані
матеріали
Читайте також про
Читайте
також про

Дашкевич Микола Володимирович
Громадський діяч, благодійник, почесний громадянин м. Біла Церква, депутат Білоцерківської міської ради VIII скликання від партії «За майбутнє»
Кравченко Руслан Андрійович
Голова Київської обласної військової адміністрації (Київської обласної державної адміністрації)
Шалімов Володимир Ілліч
Депутат Бориспільської міської ради V-VIII скликань від партії «Наша Україна»