Непоп В’ячеслав Іванович

Непоп В’ячеслав Іванович

Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Заслужений будівельник України, кавалер Ордена «За заслуги» І ступеня, депутат Київської міської ради, член комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

 

Місце проживання

Місто Київ.

Дата і місце народження

Народився 23 травня 1966 року в місті Бахмут Донецької області.

Родина

Одружений з Антоніною Юріївною. Разом вони виховують трьох дітей: Марію, Артема та Дарину.

 

Освіта

1983 р. — закінчив школу № 7 міста Бахмут.

1989 р. — закінчив Харківський авіаційний інститут ім. Жуковського, спеціальність — інженер-механік.

Кар’єра

1989 – 1998 рр. — механік та інженер Авіаційного науково-технічного комплексу імені Антонова.

1998 – 2002 рр. — директор будівельної компанії ТОВ «Т. М. М.».

З 2002 р. — є головою наглядової ради Благодійного фонду «Солом’янка», який здійснює свою діяльність на території Солом‘янського району міста Києва.

2002 – 2018 рр. — директор комунального підприємства «Житлоінвестбуд — УКБ» Київської міської державної адміністрації.

За даними КМДА «Житлоінвестбуд-УКБ» було створене «з нуля» Непопом і багато років входило у трійку найбільш успішних комунальних підприємств столиці та було лідером з поміж 2 тисяч комунальних підприємств за обсягами наповнення бюджету Києва.

27 липня 2018 р. — став заступником голови Київської міської державної адміністрації, очоливши будівництво соціально важливих об’єктів: шкіл, дитячих садків і спортивних споруд.

 

Політична діяльність

2002 р. — обраний депутатом Київської міської ради 4-го скликання від партії «Єдність».

2006 р. — обраний вдруге депутатом Київської міської ради 5-го скликання від партії «Наша Україна».

2007 р. — балотувався до ВР 6-го скликання за списками НУНС, проте не був обраний.

2014 р. — став депутатом Київської міської ради 7-го скликання, вигравши вибори як самовисуванець. У тому ж році балотувався у депутати Верховної Ради 8-го скликання, проте обраний не був.

2015 р. — став депутатом Київської міської ради 8-го скликання за мажоритарним округом 108.

2020 р. — депутат Київської міської ради 9-го скликання від партії «УДАР», список №32, округ 12.

Факти та скандали

Кар’єра В’ячеслава Непопа у сфері будівництва бере свій початок зі знайомства з випускником ХАІ, а нині відомим бізнесменом – Миколою Толмачовим. На той момент, вже бувши засновником будівельної компанії ТОВ «ТММ», Толмачов перетнувся з колишніми будзагонами – В’ячеславом Непопом та Віктором Біличем на будмайданчику МЖК АНТК ім. Антонова у Києві. В результаті цього знайомства Непоп у 1998 році очолив київську дирекцію ТММ і отримав 10% акцій компанії. Білич же 1998 року став депутатом Київради та заступником мера Олександра Омельченка.

У ЗМІ пишуть, що через Толмачова Непоп познайомився з легендарним Михайлом Голицею – ексначальником Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА (1996-2010 рр.) та ексдиректором «Київміськбуду» (2010-2012 рр.), а також творцем КП «Житлоінвестбуд-УК».

До «бізнес-тріумвірату» також входить депутат Київради VIII скликання Микола Негрич (фракція «Європейська Солідарність») – бізнес-партнер Михайла Голиці по будівельній фірмі «Геос Девелопмент».

Згідно з інформацією ЗМІ, багато фінансово-будівельних афер проверталися саме через підприємство «Житлоінвестбуд», статутний капітал якого повноцінно належав Київраді.

Фактично ж, «Житлоінвестбуд» нічого не будує і навіть не проєктує, а просто є фірмою-посередником, яка допомагає організовувати будівництво різних об’єктів. У самої фірми є свій сайт, на якому детально описують всі об’єкти, що будуються. Але в підсумку фірма, та відповідно її керівники замовляють проєкти в інших підприємств, наймають підрядників і все це оплачується фінансами з міського столичного бюджету. Власне, для цієї схеми й була створена фірма.

Головні махінації, в яких засвітилися Непоп і його компанія став «розпил» і передача робіт приватним підрядникам, а також завищення вартості будівництва і самих будівельних матеріалів. Офіційно підприємство витрачає величезні суми на зарплати свого керівництва, а також провідних фахівців.

У 2013 році в Національному музеї Тараса Шевченка в момент його реконструкції, стало відомо про корупцію і розкрадання. І в цій історії був замішаний «Житлоінвестбуд-УКБ», який наймав фірми підрядників, частина з яких входила в орбіту бізнес-схем Непопа. І в цій схемі його заступники це ніхто інші як сімейний підряд, де одну з фірм очолювала донька Марія.

Згідно з даними руху Чесно, був помічений у піарі на свята з залученням дітей. Так, у дитсадку №225 на Солом’янці батькам дітей роздавали пасочки із листівкою, на якій було зображення нардепа Дмитра Андрієвського і Непопа.

ЗМІ також пов’язують Непопа з намаганням забудувати озеро Качине в Києві, на захист якого стали екоактивісти.

У серпні 2019 року слідчі Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області відкрили кримінальне провадження за фактом того, що посадові особи КМДА спільно з керівниками столичних комунальних підприємств і службовими особами приватних фірм створили схему з привласнення і розтрати бюджетних коштів і виводили квартири на посередників, у яких осідали 20-30%.

СБУ за підозрою в отриманні хабаря затримала людину з оточення Непопа – Петра Шарафетдінова, який працює заступником керівника ГО «Благодійний фонд «Солом’янський», що виконує функції громадської приймальні Непопа.

З 2022 року також тягнеться справа щодо земель Міноборони площею 2,8388 га та рішення Київради побудувати там чергову висотку. Непопу та іншим фігурантам справи можуть повідомити про підозру.

 

Відзнаки та нагороди

Має кілька нагород: Заслужений будівельник України (2003 рік), орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2007 рік). Також є Почесним будівельником України (2010 рік), кавалером ордену за заслуги ІІ ступеня (2012 рік).

Пов’язані матеріали

Пов’язані
матеріали

Читайте також про

Читайте
також про

Каштанюк Олександр

Каштанюк Олександр Михайлович

Юрист, політик, депутат Броварської міської ради VIII скликання від партії «Команда Ігоря Сапожка – Єдність»
Вихор Станіслав, депутат КОР

Вихор Станіслав Анатолійович

Депутат Київської обласної ради VIII скликання, партія «Слуга народу»
Семенова Тетяна, депутатка КОР

Семенова Тетяна Миколаївна

Депутатка Київської обласної ради VIII скликань, перша заступниця голови КОР VII  та VIII скликань, партія «Європейська солідарність»