Прокопів Володимир Володимирович

Прокопів Володимир Володимирович

Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень

Політик, державний та громадський діяч, підприємець, депутат Київради 7, 8 і 9 скликань.

 

Місце проживання

Місто Київ.

Дата і місце народження

Народився 21 серпня 1983 року в Івано-Франківську.

Родина

Батько — Прокопів Володимир Васильович — професор, завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Мати — Прокопів Зеновія Михайлівна — інженер-технолог за освітою.

Одружений із Вірою Андріївною. Жінка є власницею ТОВ «ВП ГРУП».

Разом вони виховують трьох дітей: Володимира, Ольгу та Матвія.

 

Освіта

2000 р. — закінчив Івано-Франківський природничо-математичний ліцей.

2000 – 2005 рр. — навчався у Прикарпатському університеті ім. Стефаника (Івано-Франківськ), отримав диплом за спеціальністю «Радіофізика та електроніка» і кваліфікацію — спеціаліст радіофізик.

Під час навчання був головою профспілкового бюро фізико-математичного факультету, також неодноразово був капітаном збірної КВН університету. Був визнаний призером Всеукраїнського конкурсу захисту наукових робіт Малої академії наук України.

2005 р. — вступив до Тернопільського національно-економічного університету, де у 2007 році отримав диплом магістра за спеціальністю «Адміністративний менеджмент» та кваліфікацію — менеджер з адміністративної діяльності.

2012 р. — захистив кандидатську дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата хімічних наук у Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника.

2013 р. — вступив до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, де у 2016 році здобув ступінь бакалавра за спеціальністю «правознавство» та кваліфікацію — юрист.

Кар’єра

1999 р. — заснував та очолив ГО «Екосвіт», яка успішно займалась розв’язуванням екологічних питань Карпат. Був членом ВГО «Український Молодіжний Собор». Згодом, увійшов до складу Центральної Ради Української республіканської партії «Собор».

2004 р. — обраний керівником молодіжного виборчого штабу коаліції «Сила народу» у Харківській області.

Трудову діяльність розпочав у квітні 2005 р. на посаді директора представництва страхового акціонерного товариства «ОСТРА», Харків.

Жовтень 2005 р. — був переведений на посаду заступника голови правління цієї ж компанії у Харківському регіоні.

Червень 2006 р. — став помічником-консультантом народного депутата України Анатолія Матвієнка.

Квітень 2007 р. — був призначений на посаду головного спеціаліста відділу оздоровлення, праці та соціальної роботи Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА.

Травень 2007 – грудень 2009 рр. — працював на посаді заступника начальника відділу оздоровлення, праці та соціальної політики Головного управління сім’ї та молоді КМДА.

Травень 2010 р. — продовжив діяльність як помічник-консультант народного депутата України Матвієнка Анатолія Сергійовича.

Лютий 2014 р. — призначений на посаду провідного спеціаліста відділу контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства.

Березень 2014 р. — був призначений на посаду заступника директора Департаменту контролю за використанням і охороною земель у Державній інспекції сільського господарства України.

Грудень 2015 р. — обраний секретарем Київради і заступником міського голови Віталія Кличка.

Березень 2021 р. — призначений заступником голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.

 

Політична діяльність

2002 р. — балотувався до Івано-Франківської міської ради 4-го скликання як самовисуванець, проте обраний не був.

2002 – 2006 рр. — був помічником нардепа від блоку Юлії Тимошенко Віталя Коржа.

2006 – 2019 рр. — працював помічником нардепа Анатолія Матвієнка на платній основі, якого обирали від Блоку «Наша Україна» та Блоку Петра Порошенка.

2010 р. — балотувався від УРП «Собор» до Івано-Франківської міськради 6-го скликання, проте обраний не був.

2012 – 2014 рр. — був помічником на той час нардепа Петра Порошенка, який обрався до Верховної Ради як самовисуванець.

25 травня 2014 р. — обраний депутатом Київради 7-го скликання за списком партії «УДАР», яка набрала 40 % підтримки киян. Цього ж року балотувався до Верховної Ради, проте до парламенту не пройшов.

У Київраді Володимир Прокопів був обраний співголовою фракції «УДАР-Солідарність», а також очолив постійну комісію Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

25 жовтня 2015 р. — обраний депутатом Київради 8-го скликання.

З 29 лютого 2016 р. — обраний до складу делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи на 2012—2016 роки,

29 серпня 2016 р. — повторно затверджується членом делегації на 2016—2020 та стає її головою.

2020 р. — знову став депутатом Київради (від «Європейської солідарності»).

Лютий 2021 р. — обраний головою фракції «ЄС» у Київраді.

Факти та скандали

У 2009 році Володимир Прокопів заснував консалтингову компанію «ВП Груп», власницею якої є його дружина Віра Андріївна.

Компанія «ВП Груп» не раз опинялася в епіцентрі будівельних скандалів. Так, наприклад, у 2007 році Прокопіва кілька разів пов’язали зі скандальними забудовами столиці. Йдеться про будівництво офісного будинку на вулиці Гордієнка, 6.

У травні 2014 року Прокопів став депутатом Київської міської ради від партії «Удар». В цей час стався гучний скандал, пов’язаний знову із незаконною забудовою столиці. Йдеться про забудову, яку компанія «ЖенСан» вела в районі станції метро «Лісова». В результаті цього постраждав парк «Кіото», а столітні хвойні дерева були залиті бетоном.

Цікаво, що будівельна фірма отримала в оренду на 25 років цю ділянку ще при мері Олександрі Омельченку. І після Євромайдану нова влада вирішила розірвати договір оренди, оскільки забудовник не виконав зобов’язання перед містом. Державна екологічна інспекція підрахувала збитки. В результаті сума склала майже 500 тисяч гривень.

Кілька років тому навколо імені Володимира Прокопіва розгорівся ще один скандал – його звинуватили в незаконному заволодінні сферою озеленення Києва. Тоді Володимир Володимирович виступив перед міськрадою з пропозицією віддати йому право самостійно розпоряджатися бюджетними коштами, відведеними на озеленення столиці. Рішення було відхилено.

У 2016 році чиновницю київської влади Світлану Римар, яка до цього обіймала посаду директора столичного КП «Хозкоммобслуживание», незаконно звільнили. Вся річ у тому, що жінка проходила амбулаторне лікування, в той час, як невідомі люди підробили її заяву про звільнення, і мер Києва Віталій Кличко підписав його «за згодою сторін».

У мережі є інформація, що такий результат був вигідний саме Володимиру Прокопіву, адже через короткий час тим же розпорядженням директором КП «Хозкоммобслуживание» був призначений його земляк і ексбізнес партнер його дружини Володимир Басалига.

Згідно з інформацією ЗМІ, Прокопів заробив чималі статки шляхом незаконних махінацій на державній посаді. Він нібито навмисно пробрався до влади, щоб отримати доступ до бюджету.

14 грудня 2023 року під час пленарного засідання сесії Київської міської ради, коментуючи бюджет Києва-2024, запропонував зробити державний бюджет бюджетом війни, а містянам порадив жити своїм життям.

 

Відзнаки та нагороди

У 2018 році став кавалером ордена «За заслуги» ІІІ ступеня.

Пов’язані матеріали

Пов’язані
матеріали

Читайте також про

Читайте
також про

Павлушко Юрій Іванович, депутат КОР

Павлушко Юрій Іванович

Бізнесмен-аграрій, депутат Київської обласної ради VIII скликання, партія «За майбутнє»
“Київщина 24/7” запускає нову рубрику “Досьє”

Івасюк Ігор Миколайович

Депутат Борщагівської сільської ради від ВО «Свобода», підприємець
Карнаух Наталія, депутатка КОР

Карнаух Наталія Вікторівна

Депутатка Київської обласної ради VIII скликання, партія «Європейська солідарність»