Старостенко Ганна Вікторівна

Старостенко Ганна Вікторівна

Заступниця голови КМДА

Депутатка Київради 6- го, 7-го, 8-го та 9-го скликання.

 

Місце проживання

Місто Київ.

Дата і місце народження

Народилась 13 травня 1978 року у селищі Варва Чернігівської області.

Родина

Одружена із Дмитром Васильовичем Мельником. У Верховній Раді 6-го та 7-го скликань був помічником-консультантом депутата Олександра Домбровського, а у ВР 8-го та 9-го скликань – депутатки Марії Іонової.

Разом вони виховують двох дітей: Іванну та Матвія.

 

Освіта

1993 р. — закінчила 9 класів середньої школи № 264 у Києві.

1995 р. — закінчила Український гуманітарний ліцей Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

1995 – 2000 рр. — навчалася в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т.Г. Шевченка. Отримала кваліфікації: «магістр міжнародних відносин» та «перекладач німецької мови».

2000 – 2004 рр. — навчалася в аспірантурі Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики.

2001 – 2004 рр. — здобувала післядипломну освіту в Європейському університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина). Має диплом магістра Європейської політики за спеціальністю «культурологія».

2002 р. — стажувалася у Посольстві України у ФРН.

2003 – 2004 рр. — стажувалася у Посольстві України у Бундестазі.

2004 р. — захистила дисертацію та здобула ступінь кандидата політичних наук за спеціальністю «Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку».

Кар’єра

2000 р. — менеджер ТОВ «Північна Інвестиційна Група».

2005 – 2012 рр. — президент благодійної організації «Фонд братів Кличків».

30 серпня 2014 р. — стала заступницею голови КМДА з гуманітарних питань.

Також вона є членкинею наглядової ради Благодійного фонду «Майбутній Київ» та членкинею правління Громадського об’єднання «Центр суспільної взаємодії. Команда Кличка».

 

Політична діяльність

2005 р. — працювала у команді Віталія Кличка помічником-консультантом із політичних та соціальних питань.

2008 – 2014 рр. — депутатка Київради 6-го скликання, балотувалася та була обрана за списком «Блоку Віталія Кличка». Була секретарем постійної комісії з питань сім’ї, молоді та спорту.

2010 р. — членкиня політичної партії «УДАР Віталія Кличка». Була секретарем фракції партії «УДАР Віталія Кличка» у Київраді.

Січень 2013 – червень 2014 рр. – помічник-консультант на платній основі депутата ВР 7-го скликання Віталія Кличка (фракція партії «УДАР», №1 за списком партії).

2014 – грудень 2015 рр. — депутатка Київради 7-го скликання. Балотувалася та була переобрана за списком політичної партії “УДАР Віталія Кличка”. Була секретарем постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.

25 жовтня 2015 – 1 грудня 2020 рр. — депутатка Київради 8-го скликання (фракція «Солідарність»). З 1 грудня 2015 року очолювала постійну комісію з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту.

На дострокових парламентських виборах 2019 року Старостенко балотувалася у ВР IX скликання від партії «Європейська солідарність» на 213 окрузі Києва (Троєщина). Посіла друге місце, поступившись кандидату від «Слуги народу» ортогнатичному хірургу Артему Дубнову (18,17% проти 36,26%).

23 вересня 2020 р. — була включена під №25 до загальноміського списку та за №1 – до територіального списку округу №3 (Троєщина) від партії «УДАР».

На окрузі за неї проголосували 5867 виборців (з тих, хто голосував за загальний список; у результаті – перше місце на окрузі). Обрано за окружним списком.

2020 р. – депутатка Київради 9-го скликання. Членкиня комісії Київської міської ради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції й комісії з проведення оцінки корупційних ризиків.

Факти та скандали

ЗМІ звинувачували чиновницю КМДА в тому, що вона дозволяє руйнуватися одному з корпусів Національного музею декоративного мистецтва — пам’ятці архітектури XVIII століття, що знаходиться у Києво-Печерській Лаврі.

У лютому 2017 року НАБУ звернулося до мера Кличка з вимогою перевірити наявність конфлікту інтересів у шести депутатів Київради, серед яких була і Старостенко.

Ганна Старостенко одночасно обіймала посаду заступника мера з гуманітарних питань та очолювала у VIII скликанні Київради постійну комісію з питань освіти, науки, сім’ї та спорту. Відповідно до закону «Про місцеве самоврядування», меру, його заступникам та секретареві міськради заборонено бути членами постійних комісій міськради.

У грудні 2017 року столичні мешканці скаржилися на Старостенко меру Кличку. У своєму зверненні кияни звинуватили чиновницю в лобізмі інтересів забудовників та перешкоджанні ініціативі городян — повернути сад на вулиці Пушкінській у власність громади. З цієї причини мешканці кварталу на Пушкінській вимагали звільнити чиновницю з КМДА.

У тому ж році журналісти громадського руху «Чесно» підрахували, що Ганна не брала участі у 51% голосувань Київради та прогулювала засідання комісії.

Також «Чесно» критикували чиновницю та депутата за те, що вона утрималася під час голосування за створення музею на Поштовій площі, де знайшли рештки вулиць часів Київської Русі.

На початку 2020 року столичні громадські діячі заявили, що Ганна Старостенко намагається розвалити кримінальну справу проти однієї зі своїх підлеглих. Керівника Управління освіти Деснянського району Тамару Постолюк звинувачували у зловживанні службовим становищем, що завдало збитків на понад 200 тисяч гривень.

 

Відзнаки та нагороди

Розпорядженням Київського міського голови від 16 червня 2016 року №525 Ганні Старостенко присвоєно шостий ранг державного службовця.

Пов’язані матеріали

Пов’язані
матеріали

Читайте також про

Читайте
також про

“Київщина 24/7” запускає нову рубрику “Досьє”

Денисенко Дмитро Михайлович

Підприємець, депутат Білоцерківської міської ради VIII скликання, обираний від «Опозиційна платформа – За життя»
Каштанюк Олександр

Каштанюк Олександр Михайлович

Юрист, політик, депутат Броварської міської ради VIII скликання від партії «Команда Ігоря Сапожка – Єдність»
Завадський Ілля

Завадський Ілля В’ячеславович

Підприємець, політик, депутат Броварської міської ради VIII cкликання від «Слуги народу»