
Титикало Роман Сергійович
Політик, адвокат, депутат Київської обласної ради VIII скликання, партія «Європейська солідарність»
Місце проживання
Місто Київ.
Дата і місце народження
Народився 21 травня 1982 року в Києві.
Родина
Дружина – Олена Курдалевська. Має з чоловіком спільний бізнес.
Подружжя виховує двох дітей: дочку Катерину та сина Данила.
Освіта
Середню освіту отримав у школі № 237, м. Київ.
2006 року отримав диплом юриста з відзнакою Національної академії внутрішніх справ України.
2009 року – завершив аспірантуру у Національній академії внутрішніх справ України за спеціальністю «Адміністративне право і процес, фінансове право, інформаційне право». Здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук.
Кар’єра
2003 – 2004 рр. – головний спеціаліст юридичного відділу Управління державного казначейства у м. Києві.
2004 – 2007 рр. – головний спеціаліст, а потім – начальник Управління з правових питань та роботи з боргами в Державній акціонерній компанії «Укрресурси».
2007 р. – отримав ліцензію адвоката.
2007 – 2010 рр. – директор з юридичних питань ТОВ «Контакт-Інвест».
2010 – 2013 рр. – радник директора з правових питань ТОВ «КСП «Пожтехніка».
З 2016 р. – директор ТОВ «Капрікорнус» у Києві, у 2021 році разом із дружиною стали власниками цієї компанії.
З 2017 року – засновник, власник, керуючий бюро – адвокат ПП «Адвокатське бюро «Титикало та партнери».
У 2021 році Адвокатське бюро «Титикало та партнери» приєдналося до Адвокатського об’єднання «MORIS».
Політична і громадська діяльність
2004 р. – член Асоціації правників України, голова комітету цивільного права Асоціації та член правління Київського відділення Асоціації правників України.
З 2007 р. – засновник і голова громадської організації «Спілка захисту прав підприємців».
2007 – 2011 рр. – член Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України.
2012 р. – член Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м. Києва.
З 2014 р. – разом із групою адвокатів захищав родичів Небесної сотні, потерпілих від злочинів на Майдані 20 лютого 2014 року.
2014 р. – почав політичну кар’єру. Балотувався до Київської міської ради від партії «Демократичний Альянс». Вибори програв.
Був помічником-консультантом народного депутата України VIII скликання Ірини Сисоєнко від партії «Об’єднання “Самопоміч».
2015 р. – обраний депутатом Київської облради VII скликання, очолював фракцію «Самопомочі».
У 2019 р. покинув «Об’єднання «Самопоміч».
2020 р. – обраний депутатом Київської обласної ради VIII скликання від
партії «Європейська солідарність». Голова комісії з питань екології, природокористування, мисливства, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.
Факти та скандали
Перший гучний скандал за участю адвоката Титикала був пов’язаний із захистом нардепа Семена Семенченко, який раніше судився з журналістом Володимиром Бойком. Останній стверджував, що екскомбат «Донбасу» – раніше судимий, а справжнє прізвище його Гришин. Тоді окремі ЗМІ відзначали, що для захисту свого клієнта Титикало вдався до шахрайства. Він подав запит у МВС, змінивши прізвище свого клієнта, і попросив надати інформацію, чи відбував ув’язнення цей громадянин. На такий запит, зрозуміло, надійшла відповідь, що такої людини, серед тих, хто відсидів, немає.
Депутата також звинувачували у рейдерстві. У 2007 році Роман був радником з юридичних питань Генерального директора Національного наукового центру радіаційної медицини Володимира Бебешка. Тут же на посаді головного бухгалтера працював його брат Роман Титикало. ЗМІ повідомляли, що брати створили підставну фірму «Металопрофіль», з якою науковий центр нібито уклав договір, за яким частина землі центру передавалася «Металопрофілю» для будівництва офісного центру.
У 2017 році Титикала звинуватили в приховуванні інформації про доходи й не внесення майнових даних в декларацію. Після того, як правоохоронці звинуватили Титикала, він санкціонував судовий розгляд, який згодом виграв.
Також Романа Титикало звинувачували нібито в організації шахрайських схем в київському пологовому будинку №8, у продажу посад головних лікарів у київських лікарнях, у виведенні коштів в офшори тощо.
У 2021 році народний депутат України Костянтин Бондарєв подав заяву до НАБУ про крадіжку депутатами Київської обласної ради майже 22 мільйонів при закупівлі «швидких». Парламентарій зазначив, що до цього корупційного скандалу були причетні депутати Київської обласної ради, зокрема, й Титикало.
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Титикало разом із командою волонтерів передали ректору НМУ ім О.О. Богомольця Юрію Кучину необхідні медикам для роботи університетської клініки в умовах воєнного часу.
У січні 2023 року Роман Титикало разом із колегою – депутатом Київоблради Іллєю Костіним спрямували до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва скаргу щодо дисциплінарних проступків адвоката Медведчука аби позбавити одіозного політика, кума путіна, свідоцтва адвоката України, і закликали усіх охочих приєднуватися до скарги, аби розірвати будь-які зв’язки між Медведчуком та українською адвокатурою.
Відзнаки та нагороди
Володар нагороди Адвокат року-2017 у номінації «Цивільне право», заслужений юрист України (2018).
Пов’язані матеріали
Пов’язані
матеріали
Читайте також про
Читайте
також про

Пшонна Клавдія Іллівна
Політикиня, депутатка Боярської міської ради VІІІ скликання від партії «За майбутнє»
Шевц Вікторія Олександрівна
Депутатка Бориспільської міської ради VIII скликання від «Слуги Народу»
Киреєва Вікторія Станіславівна
Чиновниця, політикиня, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, депутатка Київської обласної ради VIII скликання, партія «Слуга народу»