Василевська-Смаглюк Ольга

Василевська-Смаглюк Ольга Михайлівна

Політикиня, народна депутатка України IX скликання в окрузі № 96

Місце проживання

Проживає в місті Києві.

Дата і місце народження, батьки

Народилася 23 червня 1985 року. З матеріалів у відкритих джерелах відомо, що її батьки – Михайло і Енеса Василевські.

Родина

Чоловік Ольги Василевської-Смаглюк – Ігор Володимирович Смаглюк, їхні діти – Еліана й Олександра. Вочевидь, теперішнє Ольгине прізвище утворене складанням дівочого й чоловікового.

Про Ігоря Смаглюка відомо, що він з 1996 року служив в органах внутрішніх справ, у листопаді 2020 року – квітні 2021 року очолював  Головне управління протидії економічним правопорушенням Державної фіскальної служби України. З початку великої війни Ігор Смаглюк захищає Україну на фронтах. Про це він розповів в інтерв’ю виданню «ЦЕНЗОР.НЕТ».

Освіта

Закінчила Київський міжнародний університет (спеціальність «Журналістика»), Національну академію статистики, обліку та аудиту (спеціальність «Бухгалтерський облік»), аспірантуру в цій академії.

 

Кар’єра

Згідно з інформацією у відкритих джерелах, Ольга Василевська-Смаглюк починала журналістську кар’єру кореспондентом у редакції газети «День», потім працювала у виданнях  «Дело», «Главред», перейшла на телеканал «1+1», працювала там спеціальною кореспонденткою. Під час роботи на телеканалі «1+1» її зазвичай називали журналісткою-розслідувачкою, оскільки в її матеріалах ішлося про корупцію.
На момент висування в народні депутати України працювала спеціальною кореспонденткою ТОВ ТРК «Студія 1+1».

 

Політична і громадська діяльність

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, Ольга Василевська-Смаглюк обрана до Верховної Ради України IX скликання в окрузі № 96 у Київській області. Суб’єкт висування – політична партія «Слуга народу». Дата набуття депутатських повноважень – 29 серпня 2019 року. Василевська-Смаглюк – членкиня фракції політичної партії «Слуга народу», заступниця голови тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України посадовими особами Бюро економічної безпеки України, органів державної влади та інших державних органів, які здійснюють повноваження у сфері економічної безпеки, що могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів, голова підкомітету з питань функціонування платіжних і інформаційних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, членкиня декількох груп з міжпарламентських зв’язків – з Японією, з Державою Ізраїль, з Австрійською Республікою, з Республікою Болгарія, зі Швейцарською Конфедерацією, з Республікою Куба, з Республікою Казахстан, з Італійською Республікою. Безпартійна.

 

Факти та скандали

У листопаді 2022 року в інтерв’ю виданню «Главком» Ольга Василевська-Смаглюк розповіла, що балотуватися до парламенту IX скликання їй запропонував Віктор Тимошенко, двічі народний депутат, ексголова Львівської та Кримської митниць, який займався добором кандидатів на Київщині, – у виборчому окрузі № 96 «у нього відпав якийсь кандидат». Віктора Тимошенка свого часу називали «королем митниці».

Ольга Василевська-Смаглюк – авторка близько 200 законопроєктів і законодавчих поправок, в тому числі так званого антиколекторського закону, який захищає споживачів від неправомірної поведінки колекторів. Вона – одна з авторів Закону «Про бюро економічної безпеки України». Спільно з Данилом Гетманцевим розробила зміни до Податкового кодексу України, якими передбачено ліквідацію податкової поліції.

У жовтні 2019 року Ольга Василевська-Смаглюк очолила парламентську тимчасову слідчу комісію з перевірки діяльності телеканалів так званої групи Медведчука –  «112 Україна», NewsOne і ZIK. З цього приводу видання «Детектор медіа» процитувало Миколу Княжицького з «Європейської солідарності», який назвав соромом те, що  «колишня журналістка телеканалу, який частково належать народному депутату з партії ОПЗЖ, розслідує його діяльність в заснуванні інших телеканалів, які належать або йому, або його колезі з тої самої фракції». Микола Княжицький мав на увазі те, що Ольга Василевська-Смаглюк працювала на каналі «1+1», співвласницею якого виявилася Оксана Марченко, дружина Віктора Медведчука.

У листопаді 2019 року народну депутатку Василевську-Смаглюк часто згадували у зв’язку з її фразою: «Мені здається, що у нас в країні наскільки сильна свобода слова, що її пора б уже приглушити, з поваги до інституту президентства фільтрувати свою мову». Це була реакція Василевської-Смаглюк на висловлювання народної депутатки Софії Федини щодо можливості загибелі президента Володимира Зеленського внаслідок вибуху гранати.

Народну депутатку Василевську-Смаглюк називали як одну з «групи Коломойського». Це твердження ґрунтувалося на таких фактах: Василевська-Смаглюк була власницею акцій холдингу телеканалу «1+1» в розмірі 0,1 %, володіла корпоративними правами «1 + 1 Продакшн» (0,2 %). Відомо, що до жовтня 2023 року Ігор Коломойський володів корпоративними правами групи компаній «1+1 media».

У квітні 2020 року Василевській-Смаглюк закидали участь у затягуванні розгляду «антиколомойського закону», у якому йдеться про неможливість повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Зокрема, повідомлялося про 1689 поправок, запропонованих Василевською-Смаглюк. Рух ЧЕСНО розцінив «поправковий спам як шкідливу законотворчу діяльність, яка уповільнює розгляд важливих питань в інтересах певних осіб». В інтерв’ю «Українському радіо» народна депутатка зауважила, що цей законопроєкт суперечить Конституції. Цю думку депутатка повторила у листопаді 2022 року в інтерв’ю виданню «Главком», також наголосила, що брала участь у розробленні й захисті законопроєктів, «які явно були не на користь Коломойського».

1 лютого 2022 року народна депутатка Василевська-Смаглюк проголосувала за виключення Олександра Дубінського з фракції партії «Слуга народу», до якого США застосували санкції.  Про свій конфлікт з Дубінським Василевська-Смаглюк розповіла виданню «Главком» у листопаді 2022 року: «Олександр завжди намагався мене «переробити» під себе, аби йому було зручно і комфортно. Зокрема, він хотів, використовуючи мене, розширити повноту своєї влади на Київщині та у фракції, а я під це не підлаштовувалася. Морально це було важко і неприємно, тому спілкування зійшло нанівець». У тому ж інтерв’ю вона схарактеризувала Ігоря Коломойського як людину, «яка відгукується на чуже горе та чужі проблеми і яка дала мені всі можливості для зростання як журналісту». Також розповіла про свою участь в організації евакуації людей з тимчасово окупованих міст і сіл Київщини, про залучення ЮНІСЕФ до відновлення постраждалих територій. Волонтерська організація «Добробат» вдячна Ользі Василевській-Смаглюк за допомогу у відновленні будинків на Київщині, які зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії.

У серпні 2022 року команда Bihus.Info опублікувала матеріал Марії Землянської «Народні депутати пересіли на нові авто, записані на родичів», в якому йдеться і про Ольгу Василевську-Смаглюк, помічену під час великої війни за кермом електрокара «Jaguar» (модель 2018-го року, ціна на вторинному ринку – від 50 тисяч доларів). Повідомлялося, що авто зареєстроване на Сергія Василевського, брата народної депутатки. Василевська-Смаглюк пояснила Марії Землянській, що, користуючись електрокаром, економить на пальному, і пообіцяла, що у декларації про майновий стан відобразить факт користування братовим авто. У листопаді 2022 року в інтерв’ю виданню «Главком» Василевська-Смаглюк розповіла, що гроші, зекономлені таким чином на пальному, витрачає на «на інші потреби: наприклад, на закупівлю палива для Вишгородської роти охорони, укріплення мостів за запитом тієї ж роти чи допомагала купити бус та приціл для наших підрозділів на фронт».

Восени 2023 року в Бородянці заявили про тиск народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк на місцеве самоврядування. Захищаючи інтереси селищного голови Олександра Сахарука, вона нібито через свої зв’язки організувала вручення повісток до військкомату опозиційним Сахаруку селищним депутатам. Також, користуючись службовим становищем, направила комплексні перевірки на підприємства депутатів Бородянської селищної ради. ЗМІ припускали, що за такою активністю депутатки стояло намагання впливати на розподіл коштів, виділених на відбудову Бородянки.

У грудні 2023 року, після відкриття НАЗК для громадськості декларацій політиків і чиновників, стало відомо, що народна депутатка України Ольга Василевська-Смаглюк у липні 2022 року придбала автомобіль Jeep Grand Cherokee Overland 2021 року випуску за 1 853 611 гривень, а також взяла в користування Jaguar I-Pace 2018 року випуску. Вказала, що має 159648 доларів на банківському рахунку та інші свої й чоловікові активи.

 

Нагороди та відзнаки

Журнал «Фокус» включив Ольгу Василевську-Смаглюк до сотні найвпливовіших жінок України 2020 року. Вона посіла в цьому списку 26-те місце.

У лютому 2023 року Ользі Василевській-Смаглюк присуджено премію «Державник року», засновану Київською школою державного управління ім. С. Нижного. Таким чином відзначено внесок Василевської-Смаглюк в евакуацію громадян, забезпечення гуманітарною допомогою мешканців Київщини.

Пов’язані матеріали

Пов’язані
матеріали

Читайте також про

Читайте
також про

Михайлов Олександр

Михайлов Олександр Михайлович

Політик, депутат Броварської міської ради V та VI скликань, у VIII скликанні - від партії «Команда Ігоря Сапожка – Єдність»
Кравченко Микола

Кравченко Микола Миколайович

Депутат Вишгородської міської ради VIII скликання від партії «За майбутнє»
Балагура Олег, депутат КОР

Балагура Олег Вікторович

Політик, бізнесмен. Депутат Київської обласної ради VIII cкликання, партія «Європейська солідарність»