
Зарубін Олександр Олександрович
Український політик, підприємець, міський голова Боярки Київської області, голова Боярської міської громади
Дата і місце народження
Народився 30 квітня 1983 року в місті Боярка Києво-Святошинського району Київської області.
Родина
Цивільна дружина – Смірнова Марина Михайлівна, з червня 2021 року зареєстрована у Боярці як фізична особа-підприємець, профіль – діяльність у сфері провідного зв’язку; комп’ютерне програмування; консультування з питань інформатизації.
Мати – Зарубіна Людмила Володимирівна, фізична особа-підприємець, профіль – роздрібна торгівля одягом та тютюновими виробами.
Освіта
У 2005 р. закінчив Київський Національний авіаційний університет, факультет захисту інформації в комп’ютерних системах та мережах, спеціальність – інженер з комп’ютерних систем, спеціаліст.
2015 р. – учасник першої навчальної всеукраїнської програми «Школа мерів» на базі Києво-Могилянської бізнес школи.
Кар’єра
2007 – листопад 2015 р. – директор ТОВ «Максимум-Нет».
2011 – листопад 2015 р. – директор ТОВ «Терра-Телеком» (за сумісництвом).
2013 – листопад 2015 р. – директор ТОВ «Модус Глобал» (за сумісництвом).
Всі три компанії є інтернет-провайдерами в Київській області.
Із 2015 р. – по сьогодні – Боярський міський голова.
Політична і громадська діяльність
Був керівником виборчого штабу на виборах у народні депутати скандально відомого Петра Мельника (Партія регіонів) у 2012 році, на президентських виборах 2014 року очолював районний штаб Петра Порошенка, а на парламентських – штаб мера Бучі та екс-регіонала Анатолія Федорука.
Був членом «Солідарності».
У2015 році був обраний Боярським міським головою від партії «Нові обличчя».
У жовтні 2020 року обраний міським головою від партії «За майбутнє» (лідер партії – нардеп Ігор Палиця (округ №22 у Волинській області, член ДГ «За майбутнє»).
З 2014 року є одним із засновників ГО «Фонд ініціатив Олександра Зарубіна» (ЄДРПОУ 39277142). Фондом керує Олександр Алімов – кум та бізнес-партнер Зарубіна, що він сам підтвердив у великому інтерв’ю у березні 2019 року.
З 2014 року до листопада 2015 року обіймав посаду голови правління ГО «Молодь Боярки».
Факти і скандали
Як писала «Українська правда», першим «великим» передвиборчим проєктом Олександра Зарубіна став запуск безкоштовної маршрутки для соціально незабезпечених верств населення. Цей проєкт було започатковано Зарубіним спільно з партією «Солідарність», членом якої на той момент він був. Але пізніше майбутній мер скористався ним у передвиборчих роликах партії «Нових облич» під брендом «Молодь Боярки».
У середині 2018 року в Боярці спалахнув галасливий скандал – мерія віддала порожню землю в центрі міста під будівництво багатоповерхівки, що обурило учасників АТО. Мовляв, для них законної землі у міськраді не знайшлося, натомість «кумі мера» ділянку дали (землю виділили Оксані Алімовій). Ветерани влаштували на «будівельному майданчику» постійний пікет, біля намету встановили «дошку ганьби», куди помістили фотографії мера Олександра Зарубіна та секретаря міськради Олексія Скринника. Керівництво міста запевняло, що свою землю АТОшники вже отримали, а всі рішення ухвалювалися законно. На своїй сторінці у соцмережі Facebook голова Києво-Святошинської райради Вадим Гедульянов зазначив, що районна влада та абсолютна більшість боярчан у цій ситуації були на боці АТОшників.Через дев’ять місяців після початку протестів, вночі 25 березня 2019 року в наметовому містечку ветеранів АТО, які виступали проти будівництва багатоквартирного будинку, сталася пожежа, яку вони вважали навмисним підпалом. У громадській організації «Боярка-АТО» вважали, що підпал їхнього табору був пов’язаний з приходом весни та необхідністю початку земляних робіт на даній ділянці.
«Або вчора хтось добре погуляв. Або організатори цієї акції, вже не знаючи, як з обличчям вийти з цієї ситуації, вирішили таким чином поставити крапку. І головне ще раз не забути звинуватити у всьому міську владу», — прокоментував пожежу на своїй сторінці у соцмережі Facebook міський голова Олександр Зарубін.
У грудні 2018 року між Києво-Святошинським районом та Бояркою розгорівся новий конфлікт – навколо реконструкції очисних споруд. За рік до цього район виділив місту субвенцію у розмірі 3 млн. гривень на проєктування об’єкта, але щось пішло не за планом, і гроші попросили повернути. Міськрада звинуватила район у блокуванні процесу передачі земель під очисні споруди, а той, у свою чергу, бачив у цьому не доопрацювання виключно міської влади. Зрештою – гроші пішли, а проблеми залишилися.
9 квітня 2020 року на позачерговій 67-й сесії Боярської міськради було підтримано проєкт рішення «Про надання дозволу ТОВ «Вейст Еко Менеджмент» на викуп земельної ділянки площею 8,188 га під будівництво сортувальної лінії ТПВ. Незважаючи на катастрофічну ситуацію з утилізацією сміття на Київщині, питання швидко перейшло у площину судової тяганини. З одного боку, було бажання мера та депутатів продати під сміттєсортувальну станцію понад 8 гектарів. З іншого – позиція громадських працівників, які не вірили, що фірма з невеликим статутним капіталом, без працівників та обладнання, зможе побудувати щось варте.
Влітку 2020 року було відкрито кримінальне провадження у діяльності Боярського КП ЖКГ. Збитки підприємства склали понад 10 млн. гривень, але його керівництво продовжувало купувати за бюджетні кошти службові автомобілі та замінювати тендерні процедури укладанням прямих договорів. Серед іншого, слідчі хотіли з’ясувати, чи могли призвести до банкрутства зловживання посадових осіб КП. У місті натякали на корупцію мера міста Олександра Зарубіна та директора КП Віктора Камінського.Саме керівництво КП зазначало, що збитковість підприємства мала місце, але була пов’язана тільки з економічно необґрунтованими тарифами. Тим часом у Боярці вже тоді тарифи були найвищими у всій Київській області. Ще у 2017 році боярчани загрожували за теплові тарифи новим «майданом».
11 вересня 2020 року у Боярці розпочалося будівництво трьох дев’ятиповерхівок на 408 квартир у парку ім. Шевченка. Будівництво стало можливим тому, що у серпні забудовник – ТОВ «Києво-Святошинськмехбуд» виграв касаційний суд, який скасував рішення, яке забороняє забудову парку. Активістка Юлія Скочинська у відеоролику, розміщеному на її сторінці у соцмережі Facebook, нагадала хронологію подій: «2015 рік – на обіцянках припинити цю забудову до влади приходить Зарубін, а у 2017 році він дає дозвіл на приєднання будівництва до комунікацій. Збирається величезне віче, Боярка проти забудови, подають до суду. Травень 2019 року – Києво-Святошинський районний суд не підтримав громади. Жовтень 2019 року – апеляція таки досягла успіху, будівництво зупинено. 2020, серпень – касація скасувала апеляційне рішення».
6 серпня 2023 року мер міста Олександр Зарубін виклав на своїй Facebook сторінці допис про те, що в місті Боярка по вулиці Молодіжна – Гоголя планується проєкт будівництва. І додав до нього фото з варіантами проєктів і стан даної земельної ділянки наразі. Містяни в коментарях обурені, мовляв торгових центрів в місті вдосталь, краще б зробили дитячий майданчик.
«Із чого тут вибирати? Ви знущаєтесь над боярчанами! Ви спитали у людей, які проживають там, чого вони хочуть? Ні! Вас це не цікавить, бо ви продали землю разом з цими людьми, які лишились без прибудинкової території, без ігрових майданчиків та без зеленої зони!», – прокоментувала допис міського голови жителька міста Боярки Лариса Гончарова.
Відзнаки і нагороди
Відсутня інформація у відкритих джерелах.
Пов’язані матеріали
Пов’язані
матеріали
Читайте також про
Читайте
також про

Денисенко Олег Михайлович
Підприємець, депутат Білоцерківської міської ради VIII скликання, обираний від «Опозиційна платформа – За життя»
Ульянова Наталія Юріївна
Адвокат, політикиня, заступниця міського голови міста Боярка
Нощенко Микола Миколайович
Депутат Бориспільської міської ради VIII скликання від партії «Європейська солідарність»