Ексклюзив
Новий рейтинг забудовників Києва

Новий рейтинг забудовників Києва: які компанії стали лідерами?

Які столичні забудовники у 2023 році довели будівництво до завершення, в яких житлових комплексах Києва будинки отримали сертифікати про введення в експлуатацію? Хто з девелоперів навіть в таких складних умовах залишився у лідерах розповідає «Нерухомість 24/7».

Свіжий рейтинг забудовників представили аналітики «Мінфіну». Він став підсумковими результатами роботи учасників ринку житлової нерухомості, які за звітний період ввели в експлуатацію хоча б один житловий об’єкт. Підставою для включення в рейтинг була наявність у забудовника сертифіката або декларації від Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) про відповідність збудованого об’єкта проєктній документації. Головним показником у рейтингу є загальна площа квартир у будинках, зданих і введених в експлуатацію у 2023 році.

Отже, у рейтингу найвище місце зайняв учасник, який за звітний період здав найбільшу кількість квадратних метрів. Якщо у декількох забудовників в активі була однакова кількість квадратних метрів, підключався ще один показник — кількість зданих в експлуатацію квартир.

Якщо й ці показники збігалися у декількох компаній, то вище місце обіймав той забудовник, який отримав більше сертифікатів про введення в експлуатацію будинків.

«Обов’язковою умовою є наявність дозвільних документів: сертифіката чи декларації про введення в експлуатацію. Якщо його немає, будинок при складанні рейтингу не враховувався. Компанії, які не надали додаткову інформацію для рейтингової таблиці, відображаються в кінці рейтингу з позначкою «немає даних», — зазначили в Мінфіні.

Аналітики підкреслили, що нині з’являється все більше житлових комплексів, які будують в партнерстві, та девелоперами виступають декілька компаній. Відтік, у рейтингу загальна площа і кількість квартир враховуються саме основному забудовнику.

«Інформацію про терміни затримки зі здачею об’єктів ми брали з відкритих джерел — на спеціалізованих порталах, форумах, на сайтах забудовників. Підсумковий термін затримки вирахували з першого місяця кварталу, який був зазначений забудовником, як плановий термін введення будинку в експлуатацію. Невеликі затримки — терміном до 3−6 місяців — в рейтингу можуть не враховуватися», — повідомили аналітики.

Топ забудовників Києва:

Забудовник К-сть отриманих сертифікатів за 2023 рік К-сть споруджуваних будинків, станом на 1 квартал 2024 року

 

Загальна площа м.кв
1. B Alliance

 

5 16 128175,08
2. РІЕЛ

 

5 56 95093,74
3. Stolitsa Group

 

4 12 92811
4. Інтергал-Буд

 

4 27 81037,15
5. Ліко-Холдінг, за участі Perfect Group

 

1 3 36371,19
6. Perfect Group, за участі Альтіс-Девелопмент

 

2 26 34379,84
7. КАН Девелопмент

 

3 12 30665
8. ДБК-Житлобуд

 

1 6 28189,2
9. A Development, за участі UDP та Futura hata

 

2 1 25369
10. bUd Development

 

1 9 24728,7

 

Як правильно інвестувати?

За даними DIM.RIA, у середині весни 2024 року по всій Україні було введено в експлуатацію 10 новобудов на 21 секцію. Загалом за цей рік у всіх містах країни здано 182 новобудови на 345 секцій. Серед них 21 щойно зведених будівель на 46 секцій – у Києві.

Водночас експерти ринку нерухомості вважають, що кількість зданих в експлуатацію квадратних метрів, об’єктів або квартир не є абсолютним показником надійності того чи іншого забудовника, а лише одним із критеріїв, за яким можна оцінювати компанії.

«Рішення про інвестування в нерухомість українці мають приймати не лише на підставі рейтингу, а й виходячи з безлічі інших чинників, які дозволяють скласти повнішу думку про той чи інший об’єкт. Звичайно, великі девелопери, як правило, мають фінансові та матеріально-технічні можливості вести будівельні роботи тривалий термін без залучення коштів інвесторів-покупців квартир. Тому шанс потрапити з ними на довгобуд значно менший, ніж у невеличких компаній забудовників», – вважає Антон Мирончук, СЕО інвестиційної групи «Молодість».

 

Авторка: Наталя Толуб

Фото: Freepik