
Як змінилася ціна подобової оренди житла на лижних курортах України?
Попри війну українці продовжують подорожувати країною. Українська туріндустрія реагує на запит і змінюється відповідно до потреб мандрівників. Основними місцями відпочинку в Україні є сімейні готелі, апартаменти та котеджі в лісі або у горах. Ключовим регіоном для поїздок в межах країни обирають Карпати через безпечність регіону.
«Нерухомість 24/7» розповідає про ціни та кількість пропозицій й відгуків на житло в головних гірськолижних локаціях країни.
За даними аналітичного звіту OLX Нерухомість, зимовий відпочинок на гірськолижних курортах України залишається популярним. Майже на всіх напрямках кількість відгуків в цьому сезоні значно вища ніж раніше. Ціни на більшості курортів лишились на рівні торішніх, проте деінде зменшились чи зросли.
«Це може залежати від популярності напрямку та якості локальної інфраструктури При цьому, більшість курортів також показують зростання кількості оголошень, тож розвиток гірськолижних локацій безупинно продовжується. Це говорить про незмінну тенденцію до інвестування у розвиток західних регіонів країни, за рахунок більш спокійної безпекової ситуації», – зазначили в OLX Нерухомість.
За інформацією цієї платформи, нині 77% респондентів обирають Карпати для зимового відпочинку. Найпопулярніші курорти – Буковель (50%), Яремче (29%), Верховина (27%) і Славське (24%).
Які ціни?
Важливо зауважити, що зараз бізнес на здачі житла в оренду у курортних містах активно наздоганяє валютну різницю, спричинену інфляцією. Це призвело до необхідності коригування цінової політики на розміщення.
- с. Ізки, Закарпатська область, медіанна ціна на житло тут закріпилась на рівні 600 грн за будинок, 550 грн за номер в готелі та 490 грн за кімнату.
- с. Пилипець, Закарпатська область – 3500 грн складає медіана вартість подобової оренди будинків, 1000 грн потрібно буде заплатити за номер у готелі цьогоріч.
- с. Мигово, Чернівецька область – медіанна ціна оренди будинку складає 3500 грн, а номерів у готелі – 4000 грн. Вартості на кімнати подобово близько 1500 грн.
- с. Славсько, Львівська область – за будинки подобово доведеться заплатити 2000 грн, а медіанна ціна на готелі складає 875 грн.
- с. Плавʼя, Львівська область – найдешевша локація за даними OLX. Медіанна вартість всього житла тут складає 500 грн.
- с. Подобовець, Закарпатська область – на оренду будинків медіанна ціна сформувалась на рівні 3000 грн. Пропонують тут і оренду кімнат за 400 грн за добу.
- с. Вишка, Закарпатська область – медіанна ціна за добу у будинку складає 900 грн. За ніч у готелі потрібно заплатити 1800 грн.
- с. Поляниця (2 км від Буковелю), Івано-Франківська область – найдорожча локація за даними OLX. Медіанна вартість за оренду будинку чи квартири повністю складає тут 5750 грн за добу. Номер у готелі вартуватиме близько 2000 грн, а кімнати 1375 грн.
Здешевлення цін на подобову оренду житла відбулось в Ізках, на 50% та Пилипці, Закарпатської області, на 25% порівняно з минулим сезоном.
У Мигово, Чернівецької області, Славському та Плавʼї, Львівської області та Подобовці, Закарпатської області, медіанні ціни лишились на торішньому рівні.
Найбільше зросла вартість оренди у Вишці, Закарпатської області, у два рази. Також ціни піднялись і в Поляниці, Івано-Франківської, подобова оренда в цьому сезоні коштує в середньому на 14% дорожче ніж раніше.
Де зменшилась кількість оголошень на подобову оренду житла?
- с. Подобовець, Закарпатська область, тут на 25% менше оголошень цьогоріч, проте кількість відгуків лишилась майже на тому ж рівні, знизившись лиш на 4%.
- с. Вишка, Закарпатська область, на 23% зменшилась кількість оголошень, разом з тим, на 22% поменшало і відгуків.
- с. Поляниця (2 км від Буковелю), Івано-Франківська область, втратило 13% пропозицій, проте кількість відгуків тут зросла майже вдвічі.
Своєю чергою, зростання кількості оголошень у грудні-січні 2024-2025 порівняно з аналогічним періодом 2023-2024 років спостерігалось у:
- с. Плавʼя, Львівська область, тут відзначається найбільше зростання кількості оголошень, на 50%. Разом з тим побільшало і відгуків – їх у 2,2 раза більше ніж раніше.
- с. Славсько, Львівська область, варіантів для розміщення цього сезону тут на 21% більше, проте і попит у них виріс – кількість відгуків тут збільшилась на 51%.
- с. Пилипець, Закарпатська область, на 25% більше оголошень, та у 2.5 рази більше відгуків, ніж минулого сезону.
- с. Ізки, Закарпатська область, 15% приросту до кількості оголошень, число відгуків зросло на 6%.
- с. Мигово, Чернівецька область, на 13% більше оголошень, при зростанні кількості відгуків лиш на 3%.
До речі, компанія Gradus Research Company провела дослідження, в якому опитали українців щодо відпочинку в Україні. Зокрема, на які критерії вони звертають найбільшу увагу під час вибору житла? Респонденти відповіли так:
- вигідна ціна на житло (71%).
- стан місця (51%).
- комфортні умови (47%).
- рекомендації людей з оточення (45%).
- власний позитивний досвід (43%).
Авторка: Наталя Толуб
Фото: Фріпік
Читайте також: Яку частку зарплати потрібно віддати за купівлю або оренду житла в Україні?
Поділитися новиною: