Ексклюзив

Джерело:

18 Кві, 08:00

48

Золоті метри: що купують на ринку елітного житла в Україні?

Поняття «преміум квартира» в українських реаліях давно вийшло за межі «дорога й у центрі». Сьогодні це цілий набір факторів, які формують не лише статус, а й якість життя. Це про винятковість, комфорт і приватність.

Ринок дорогого житла — це завжди «shortlist». Пропозицій обмаль, зате попит стабільний. Квартири в найпрестижніших будинках часто передаються «з рук у руки» або продаються ще на етапі котловану.

«Нерухомість 24/7» дослідила, як змінилися ціни на елітне житло на вторинному ринку під час війни та які дивні речі можна знайти у будинках «преміумкласу».

Елітна нерухомість завжди починається з адреси. Найчастіше — це історичні або центральні райони міста: Печерськ у Києві, Центр у Львові, Французький бульвар в Одесі, Нагірка у Дніпрі. Важливу роль відіграє і «пейзаж з вікна»: краєвид на річку, зелену зону чи архітектурну перлину — це не просто бонус, а маркер елітності.

Невелика кількість квартир у будинку — один з критеріїв сучасного «преміумжитла». Концепція клубного будинку передбачає не лише комфорт, а й спільноту: тут живуть люди зі схожим рівнем життя та запитами на приватність. Закриті території, електронний контроль доступу, відеоспостереження й охорона — must-have для елітного комплексу.

Важливо, щоб мешканець міг закрити всі щоденні потреби, не покидаючи території ЖК.  Тому тут передбачена інфраструктура «все включено». Підземний паркінг з прямим ліфтом до квартири, фітнес-зал, СПА-зона, лаунж-майданчики, дитячі кімнати, коляскові, коворкінги, тераси з зонами барбекю.

Сервіс у таких будинках, як у люксовому п’ятизірковому готелі. Консьєрж — це не просто охоронець у холі. Це можливість замовити клінінг, забронювати столик у ресторані чи отримати посилку без черг. У деяких комплексах впроваджують навіть послугу «butler service» — особистого асистента для кожного мешканця.

Візуальна естетика — ще один ключ до елітності. Комплекси відомих архітекторів або міжнародних студій, будівлі, що вирізняються стильним фасадом, ландшафтним дизайном і унікальною айдентикою, швидко стають новими візитівками міста. Не менш важливо — ім’я забудовника: надійність, завершені проєкти, технічний супровід після здачі будинку.

Якість будівництва й матеріалів теж має бути на висоті. Товсті стіни, шумоізоляція, панорамні енергозберігаючі вікна, преміальні системи опалення, кондиціонування та водоочищення. Усе — найвищого класу. Квартира може бути як з дизайнерським ремонтом, так і в форматі «white box» — але з продуманим зонуванням і максимальною підготовкою до втілення власного інтер’єру.

Розкішні будинки із «золотими» йоржиками

На ринку елітної нерухомості України можна знайти й об’єкти з надмірною та часом абсурдною розкішшю, яка не завжди відповідає поняттю витонченого смаку.

Наприклад, колишній генеральний прокурор України Віктор Пшонка став символом надмірної розкоші та несмаку. Його триповерховий маєток у селі Гореничі під Києвом вражає інтер’єром у стилі «пшонка-стайл»: позолочені меблі, численні картини, ікони, статуї левів при вході та навіть портрети самого Пшонки в образі римського імператора. Після втечі власника у 2014 році будинок було розграбовано, але згодом відновлено та виставлено на продаж за 460 тисяч доларів. ​

Своєю чергою, у Києві пропонували в оренду апартаменти площею 350 квадратних метрів за 15 тисяч доларів на місяць. Інтер’єр квартири рясніє позолотою, вензелями, величезними люстрами та телевізором на всю стіну. Такий надмірний декор викликав подив та критику серед потенційних орендарів і користувачів мережі.

Також у столиці є  елітний будинок вартістю 6,5 мільйона доларів. Він має три поверхи з  бивнями на стінах, шкурами тварин, камінами, що не використовуються, та золотими змішувачами у ванній кімнаті. Особливу увагу привертає золотий йоржик для туалету.

У Києві ціни впевнено зростають

Як змінилися ціни та попит на елітне житло в різних куточках країни дослідила платформа OLX Нерухомість за період з грудня 2022 по грудень 2024 року. До вибірки увійшли однокімнатні, двокімнатні та трикімнатні квартири на вторинному ринку в найбільших містах.

У столиці традиційно спостерігається впевнене зростання цін на елітні квартири. За два роки:

  • однокімнатні подорожчали на 15%, зростаючи до 7,4 млн грн;
  • двокімнатні квартири — на 21%, досягнувши 10,7 млн грн;
  • трикімнатні — на 14%, сягнувши 16,52 млн грн.

У місті зросла як і кількість оголошень, так і кількість відгуків пошукачів. Наприклад, у Києві продають квартиру за 1,3 мільйона доларів у житловому комплексі на Грушевського. Площа квартири становить 178 квадратних метрів. У ній є дві майстер-спальні, простора кухня-вітальня, гардероб, пральна кімната, гостьовий санвузол і не тільки.

Для порівняння:  найдешевше помешкання, яке продають у столиці, коштує лише 19 тисяч доларів. Це дворівнева смартквартира на Троєщині площею 30 квадратів. Вона розташована на останньому, 3-му поверсі будинку.

На першому рівні є кухня-вітальня та санвузол, а на другому – спальня. Обидва рівні мають по 15 квадратних метрів площі, тому на вигляд помешкання дуже тісне.

У будинку є підземний паркінг, яким можна користуватися за додаткову плату.

У Дніпрі попит впав

У Дніпрі  з одного боку ціни на однокімнатні квартири знизились, а з іншого — зросли на дво- та трикімнатні:

  • вартість однокімнатних квартир знизилася на 24% (до 2 млн грн);
  • двокімнатні квартири подорожчали на 15%, до 3,3 млн грн;
  • трикімнатні — на 22%, до 5,2 млн грн.

У порівнянні з 2022 роком, кількість відгуків на оголошення про продаж значно впала.

У Львові найпопулярніші однокімнатні квартири

На ринку нерухомості Львова спостерігається помірне зростання у всіх сегментах ринку елітних квартир:

  • однокімнатні — плюс 5% (до 3,6 млн грн);
  • двокімнатні квартири додали 17% у вартості (до 4,8 млн грн);
  • трикімнатні подорожчали найсуттєвіше – 37% (до 7,4 млн грн).

Найбільшу увагу пошукачів привертають однокімнатні квартири: +151% до кількості відгуків. На інші квартири кількість відгуків незначно зменшилась.

До речі, нині найдорожчим містом за цінами на новобудови залишається Львів, де середня вартість квадратного метра складає $1330 – це на 5% дорожче, ніж Київ.

В Одесі надають перевагу трьошкам

В Одесі також спостерігається зростання вартості житла й висока увага продавців та покупців до трикімнатних квартир:

  • однокімнатні здорожчали на 20% (до 2,5 млн грн);
  • двокімнатні квартири — на 18% (до 5 млн грн);
  • найбільше зростання спостерігається у сегменті трикімнатних квартир – 31% (до 9,6 млн грн).

Найактивнішими були продавці та пошукачі саме в сегменті трикімнатних квартир — +57% до кількості оголошень та +105% до кількості відгуків.

Авторка: Наталя Толуб

Фото: Фріпік

Читайте також: Житлова криза в столиці: місто потерпає від дефіциту квартир

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.