
20 Кві, 17:32
697
12 найкращих ресурсів для батьків і дітей під час війни
Від початку повномасштабного вторгнення росії, українці як ніколи згуртовані й активно допомагають одне одному. Не лишаються поза увагою й діти: для них дорослі записують аудіокнижки, збирають їхні малюнки, навчають і розважають.
У матеріалі ми зібрали найкорисніші посилання – книжкові видавнитцва, освітні платформи та контакти психологічної допомоги, – які стануть помічними для батьків та дітей.
Електронні та аудіокниги
Видавництво “Ранок” надає доступ до серії класичної літератури. Серед творів – “Поліанна”, “Енн із зелених дахів”, “Маленький лорд Фаунтлерой” та інші. Окремо можна також завантажити шкільні підручники видавництва.
Нещодавно “Ранок” спільно з Міністерством з питань реінтеграції ТОТ випустили яскравий комікс “Мінна безпека не без Пека”, який розповідає про поведінку в разі виявлення дітьми мін та вибухівок. Дізнатися більше та завантажити книгу можна, прочитавши матеріал “Київщини 24/7”.
Додаток “Абук” пропонує цілу бібліотеку аудіокниг для малят, молодших школярів та підлітків. Усі старі й нові історії професійно начитані українською. Завантажити застосунок можна в Google Play або App Store.
“Видавництво старого Лева” має чималу колекцію власних книжок для молодших і старших дітей. Нині воно відкрило доступ до електронних версій для зареєстрованих користувачів.
“Yakaboo” відкриває безкоштовний доступ до читання та слухання книжок понад 50 видавництв і авторів. Завантажуйте додаток у Google Play або App Store.
Українські волонтери створили телеграм-канал “Павлуша і Ява” із начитаними казками й колисковими, які можна завантажувати та вмикати малечі в бомбосховищах. Більшість читців на каналі – актори та студенти КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого.
Освітні курси й лекції
Дистанційна школа Liko Education Online надає безкоштовні курси з різних предметів для школярів. За посиланням можна зареєструватися й перейти до цікавого навчання.
Такі ж послуги надає Центр освіти “Оптіма”. Там пропонують річні матеріали для 1-11 класів.
Варто звернути увагу й на телеграм-канал “Смарт”, де волонтери публікують актуальні безкоштовні ресурси та заходи, які допоможуть батькам розважити, відволікти дитину або з нею опанувати корисні навички.
Студія онлайн-освіти “EdEra” створює курси для підлітків, які готуються до іспитів ДПА й ЗНО, шукають омріяну професію або ж просто хочуть дізнатися щось нове й поза шкільною програмою.
Додаток для вивчення мов “Duolingo” нещодавно відкрив для українців усі платні функції. Тож вивчати англійську або інші мови в ігровому форматі тепер ще легше. Завантажити додаток можна в Google Play або App Store.
Психологічна допомога дітям
Національна гаряча лінія для дітей та молоді запустила проєкт “Поговори зі мною” і тепер консультує цілодобово.
Туди анонімно можуть звернутися ті, хто внаслідок війни втратив дім чи рідних, пережив насильство і потребує психологічної (або іншої) підтримки. Адже дитина не завжди може відкритися батькам, а останні – не завжди знають, що робити.
Контакти: 116111, 0 800 500 225.
Сторінки в соцмережах: фейсбук, інстаграм, телеграм.
Фонд “Маша”, створений телеведучою Машою Єфросиніною, спільно з центром нейропсихології “Рівновага” надають дітям, які отримали сильні психоемоційні травми, безкоштовні онлайн-консультації фахівців.
Щоб отримати допомогу, одному з батьків потрібно заповнити електронну форму. Якщо ви помітили зміни в поведінці дитини – обов’язково звертайтеся.
Де б діти зараз не перебували – в укритті під бомбами, на заході України чи за кордоном, – вони потребують підтримки й розвитку. Редакція “Київщини 24/7” сподівається, що добірка матеріалів полегшить піклування про них у складні часи.
Авторка тексту: Ангеліна Польова
Фото: Natasha Ivanchikhina on Unsplash
Поділитися новиною: