
19 Гру, 22:19
198
Справа про 62 млн грн Держспецзв’язку: ВАКС не змінив запобіжний захід організатору закупівель в Держспецзв’язку
19 грудня 2023 року Апеляційна палата ВАКС відмовила в задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та залишила без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для Романа Коваля. Його слідство вважає організатором схеми заволодіння понад 62 млн грн під час закупівель у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних. Про це повідомляє Спеціальна спеціалізована прокуратура.
Утім, альтернативою такому запобіжному заходу є внесення 50 млн грн застави. І її вже внесли – компанія «Медирент», в якій він є співучасником. Ще для внесення частини застави взяли кредит. Про це повідомляє Центр протидії корупції.
Тепер підозрюваний без дозволу не може відлучатися з місця проживання, має утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними і свідками, а також здати закордонний паспорт та носити електронний браслет.
Ухвала АП ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Нагадаємо, керівництво Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України підозрюють у заволодінні 62 млн гривень.
За даними НАБУ, у 2020-2022 власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.
Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу. З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 рр. кошти у сумі понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн заволоділи учасники злочину. Ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.
Наразі підозрюються шість осіб: голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь та його заступник Віктор Жора, гендиректор та співробітник держпідприємства і власник групи компаній (організатор схеми) та один його працівник.
Читайте також: «Шантаж та погрози»: група депутатів Київської облради від «Слуги народу» заявила про тиск із боку нардепа Мотовиловця
Поділитися новиною: