24 Тра, 16:43

516

258 людей у світі хворіють на мавпячу віспу: чи ризикують заразитися українці

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що наразі у світі є інфіковані на мавпячу віспу в 14 країнах світу.

«Шанси поширення мавпячої віспи на території України дуже малі. Дійсно, зараз у світі, зокрема у країнах Європейського Союзу, зареєстровано 258 випадків (включно з підозрами на це захворювання). Проте Україна не є транзитною країною для подорожей у країни Африки. Разом із тим, вірус дійсно є стабільним, не так швидко мутує, як, до прикладу, коронавірус, і перебіг є доволі легкий, набагато легший, ніж у натуральної віспи», — повідомив Кузін.

Віспа мавп — це віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Зазвичай хвороба до людини передається від тварин, і не лише від мавп, а й від гризунів. Передача цієї віспи від людини до людини носить дуже обмежений характер.

За клінічними ознаками мавпяча віспа дуже схожа на натуральну віспу.

«У період інвазії (тобто проникнення до організму) віспа мавп супроводжується гарячкою, сильним головним болем, збільшенням лімфатичних вузлів, болем в спині, у м’язах і сильною астенією (слабкістю). Такі симптоми можуть тривати до 5 днів. Потім, через кілька днів після інвазії, починається період висипки. У 95% випадків висипка виникає на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла. У 75% випадків — це долоні та ступні. Останні виявлені випадки у Великобританії також показали, що первинним місцем появи висипу можуть бути статеві органи, якщо передача відбулася під час статевого акту. До повного зникнення кірочок, які виникають внаслідок висипання, може пройти до трьох тижнів», — пояснюють в МОЗ.

Рекомендованим методом діагностики залишається ПЛР-тестування. Для цього досліджують вміст або покриви висипань. Щоб убезпечити себе від хвороби, потрібно уникати контакту з інфікованими, мити руки та бути обізнаним, що така недуга існує.