
20 Тра, 18:00
126
98% житлового фонду України є у приватній власності в результаті приватизації державного житла в 90-х роках
98% житлового фонду сьогодні є у приватній власності. Це — результат приватизації державного житла, яка відбувалася у дев‘яностих і нульових роках. Про це «Київщині 24/7» розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
В Україні активно розробляють нове житлове законодавство й одним з надважливих пунктів є питання соціальної оренди житла. З середини минулого року Уряд разом з великою кількістю міжнародних партнерів і міжнародних експертів працював над тим, щоб створити законопроєкт «Про основні засади житлової політики». Цей законопроєкт планують зареєструвати протягом наступних двох місяців.
Олена Шуляк розповіла як буде фінансуватися державою програма соціальної оренди та як буде наповнюватися житловий фонд. Вона зазначила, що всі процеси, що пов‘язані з формуванням житлового фонду будуть прописані в окремому законопроєкті — «Про житловий фонд».
«До речі, над ним ми вже почали працювати — паралельно з рамковим законопроєктом «Про основні засади відновлення». Поки необхідно констатувати — 98% житлового фонду сьогодні є у приватній власності. Це — результат приватизації державного житла, яка відбувалася у дев‘яностих і нульових роках. Тож всі моменти, пов‘язані з формуванням житлового фонду, — надважливі для реалізації ефективної житлової політики», — додає Олена Шуляк.
Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування також поділилась планами з чого складатиметься житловий фонд. Олена Шуляк повідомила, що житловий фонд складатиметься переважно з житла, яке перебуває на балансі громад.
Тому важливою умовою при формуванні цього фонду буде інвентаризація у громадах потенційних об‘єктів для нього, оскільки таке житло можливо і є, але через те, що подібний актив ще ніколи не інвентаризувався, його наявність неможливо оцінити.
«Додатково фонд може поповнюватися, зокрема, за рахунок реставрації застарілого житлового фонду — це ще одна поширена практика, яку Україна запозичила у ЄС. Також громади зможуть використовувати для оренди не лише власний житловий фонд, а й приватний. В обмін на це власники житла зможуть отримувати податкові преференції», — зазначила Олена Шуляк.
За словами голови партії «Слуга Народу» ще одне можливе джерело наповнення житлового фонду — кошти від викупу орендарями житла, яке надавалося їм в оренду. На введені цього інструменту наполягали міжнародні партнери. Олена Шуляк роз’яснює: якщо орендар винаймає свою квартиру протягом 10-20 років (ці терміни ще обговорюються), в нього з‘являється право викупити це житло у громади за залишковою вартістю. А кошти й від його оренди, і отримані за його продаж, йтимуть якраз на поповнення житлового фонду громади.
Нагадаємо, що журналісти «Київщини 24/7» поспілкувались головою Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільницею партії «Слуга Народу» Оленою Шуляк про запровадження в Україні нового виду оренди житла, чи готове українське житлове законодавство до введення такого механізму та за яких умов він ефективно запрацює. Більше читайте у нашому матеріалі.
Читайте також: Президент Володимир Зеленський підписав закон про добровільну мобілізацію засуджених
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: