
1 Лют, 17:39
788
Активісти звинуватили мера Маркушина в непрозорому та несправедливому розподілі коштів на відновлення пошкоджених будинків
Нещодавно міський голова Ірпеня відзвітував про відбудову 428 будинків, пошкоджених внаслідок військової агресії рф. Місцеві збунтувались, адже вони цих «щасливих» будинків не знають і почасти зимують навіть без вікон. Виявляється, більшість будинків в Ірпені мешканці відновлюють самотужки. А Олександр Маркушин виділяє державні кошти на ремонт будівель, які належать його другу-забудовнику. Зокрема про це пише активістка Людмила Першин.
«Відновлюйте за власний рахунок: у нас грошей немає»
Згідно зі словами Людмили, за державний кошт не відновлено жодного будинку, який має суттєві пошкодження чи руйнування. Це і багатоквартирні будинки, які залишились без даху, що горіли й дуже пошкоджені;і приватні. Всі ці будинки люди відновлюють самотужки: за власні кошти або з допомогою благодійників.
«В той час, коли мешканці Ірпеня просять допомоги у небайдужих людей, збираючи кожну гривню на відновлення своїх будинків, влада Ірпеня виділяє 5 мільйонів 497 тисяч грн забудовнику, який є близьким другом колишнього мера Карплюка (зараз він – голова «Інвестиційної ради Ірпеня»). Парадокс в тому, що ця багатоповерхівка ще не введена в експлуатацію і там не заселена жодна квартира, тобто — в будинку ще немає жодної живої душі. Ця багатоповерхівка не горіла і не мала таких жахливих ушкоджень, як мають сотні будинків міста. І це лише один приклад «загадково-дивних» пріоритетів розподілу коштів владою Ірпеня. Впевнена, якщо заглибитись у детальне вивчення розподілу коштів на відновлення пошкоджених будинків, то можна знайти багато цікавих великих сум, які було виділено «своїм людям». Війна, на жаль, не змінила владу Ірпеня, вони, як завжди, ділять мешканців міста на два сорти — «своїх» і «чужих». Мене вразило, що не замінили вікна в будинку людини-легенди, який є автором герба Ірпеня. Чоловік зимує без вікон. Це страшна неповага до людини, яка вклала свою душу в наше місто. Приватний сектор взагалі залишився на самоті з бідою. Поки не прочитала жодної історії, щоб комусь допомогли відновити будинок. Деякі люди пишуть лише про допомогу, в основному від благодійників, певними будівельними матеріалами», — йдеться в повідомленні.
У деяких багатоповерхових та приватних будинках за сприяння КОВА та благодійних фондів було замінено вікна, вхідні двері в під’їзди та було повністю (або частково) відремонтовано дахи будинків. Але, судячи з коментарів, це надзвичайно маленький відсоток від загальної кількості пошкоджених будинків.
Як зазначає Людмила, якщо підсумувати всі озвучені мешканцями Ірпеня адреси, то це далеко не 308 багатоповерхових плюс 120 приватних (як раніше озвучив Олександр Маркушин). Це навіть не 10% від цієї кількості, а набагато менше.
Зрештою активістка вимагає від мера міста повного звіту про витрачені кошти:
«Якщо мер Ірпеня назагал впевнено озвучив інформацію про кількість відновлених будинків у місті, то це означає, що у нього є статистичні дані і ведеться облік пошкодженого та відновленого майна. Було б добре, щоб на сайті Ірпінської міської ради з’явились ці списки і кожен мешканець мав змогу зайти на сайт і ознайомитись з інформацією, тоді, можливо, у людей не буде виникати так багато питань, як зараз. Звісно, важливо в цих списках вказати суми, які було виділено на відновлення кожного об’єкту та джерело фінансування».
Активістку підтримують в коментарях і розповідають з конкретними прикладами, як відновлювали власні будинки за власний кошт:
«600 000 тисяч ми назбирали самотужки на відновлення дому (ЖК «Позитив»). Це тільки 1 будинок з нашого комплексу. Про інші — не маю точної суми. Але всі ЖК — такі, як «Сінергія», «Теплий Стан», «Грін Лайф» тощо — жителям чітко дали зрозуміти: відновлюйте за власний рахунок, у нас грошей немає (це сказав Маркушин на засіданні глав ОСББ). Висновки робіть самі, ганьба таким правителям як Маркушин».
Передусім – власні незаселені будинки, готові для продажу
Депутат Ірпінської міськради Артем Гурін для порівняння наводить приклади з виділеними коштами на ремонт житлових будинків та відновлення ЖК, який належить Володимиру Карплюку.
Різниця вражає: наприклад, на ремонт будинку за адресою Павленка, 56 виділено 2,4 млн гривень з бюджету. У той час як відновлення ЖК Art Residence за адресою Тургенівська, 24 обійшлось платникам податків у майже 17 млн гривень.
«Карплюк з Маркушиним нам показують, як сильно вони переживають за людей, їздять світом, шукають кошти для відновлення міста. А на цьому прикладі з грошами КОДА, ми бачимо, що проблеми людей відходять на другий план. Перший – власні незаселені будинки готові для продажу», — пише Артем Гурін.
Фото: Фонд відновлення Ірпеня.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: