
2 Лют, 08:25
954
Архітектори розробили концепт відбудови Бородянки: оновлений центр, алея графіті, нові школи та навіть аеропорт
Бородянка поступово оговтується від російської навали: відбудовуються будинки, формуються плани майбутнього розвитку. Команда архітекторів UVT GROUP розробила концепт відбудови Бородянки на чолі з головним архітектором Олексієм Агафоновим. Про це повідомили у виданні PRAGMATIKA.
Бородянка увійшла до переліку містечок, де за рішенням уряду проходитиме системна відбудова в межах соціально-урбаністичного експерименту. Його ідея полягає в тому, що замість точкової відбудови окремих зруйнованих споруд буде проведена повна трансформація за новим плануванням, яке враховуватиме сучасні світові тенденції в архітектурі та водночас зберігатиме історичну спадщину.
Центральна вулиця буде сучасною, такою, яка має бути в гарному українському європейському містечку. Команда сформувала загальний вигляд кожного типу житлових і нежитлових будівель та надала їхньому вигляду єдиного стилю. Перші напрацювання вже погодили з громадою містечка.
Як розповідають самі архітектори з UVT GROUP, межі концепції охоплюють простір центральної вулиці від кругового перехрестя на в’їзді до населеного пункту і до центральної площі з будинком культури та пам’ятником Т. Шевченку.
У своїх рішеннях команда відштовхувалась від того, що відбудова має бути виконана в єдиній стилістиці, оперативно, якісно, економічно обґрунтовано.
Архітектори вдосконалили організацію дорожнього руху: застосували засоби обмеження швидкості, організували місця для паркування автомобілів і велосипедів, відокремили смуги для руху велосипедистів, пішохідні переходи з острівцями безпеки, сучасні місця зупинки громадського транспорту. Крім того, передбачили якісні знаки інформування та навігації в селищі.
Велику роль відведено системі озеленення. В концепті спробували сформувати єдину безперервну зону міського озеленення. Ядром цієї системи має стати центральний парк навколо озера, де будуть організовані місця відпочинку та занять спортом для мешканців містечка.
Якщо ці ідеї вдасться реалізувати, Центральна вулиця Бородянки матиме сучасний, удосконалений вигляд, зорієнтований передусім на потреби пішоходів, маломобільних груп населення та велосипедистів. Це буде безпечний, візуально привабливий, комфортний простір для мешканців селища.
Крім того, на сьогодні вже готові перші напрацювання з трансформації Центральної площі від архітектурної студії Vovk+Partners Architects.

Пропонується реконструювати набережну навколо озер. Архітектори мінімально втручалися в ландшафт і зберегли всі дерева довкола води.

Місцеві мешканці з іншого боку від ресторану самостійно облаштували собі спортивний майданчик. Тому архітектори так і залишили тут спортивну зону, додавши до баскетбольного поля і тенісні столи, і фонтанчики для води, і трибуни.
Центральну площу архітектори також майже не змінювали, лише інтегрували кілька своїх ідей, зокрема створили підземний паркінг. Це буде приміщення подвійного призначення, оскільки він буде служити ще й укриттям.
Саму площу залишили відкритою, щоб була змога проводити міські заходи й концерти.
Архітектори пропрацювали й організацію дорожнього руху: створили додаткові паркувальні місця, розробили схему руху до паркінгу.
Важливою складовою частиною відродження селища є відновлення навчального процесу. З допомогою Литви наразі на завершальному етапі відбудова литовсько-українського ліцею № 1. Крім того, на сьогодні вже розроблені проєкти ще двох садків: «Веселка» і «Колосочок».
Також в Бородянці зафункціонує нова школа мистецтв. Вона з’явиться на місці попелища, залишеного російськими загарбниками. Концепт взялася розробляти згадана вище UVT GROUP.
Під час окупація стара школа мистецтв була повністю знищена окупантами. Цей проєкт покликаний не тільки в повному об’ємі відродити заклад, а й дозволити йому стати культурним громадським хабом для всіх жителів і гостей Бородянки.
Перший поверх школи — публічний, це — повноцінний театр. Тут розміщені сцена, гримерні, рубка звукорежисера, велика кав’ярня з панорамними вікнами.
Другий і третій поверхи — навчальні та тренувальні. Тут передбачені танцювальні класи, класи гри на музичних інструментах, класи ліплення та малювання.
Окремо наразі тривають жваві дискусії щодо створення алеї графіті, оскільки в містечку залишили свої стінописи кілька всесвітньо відомих художників, зокрема Бенксі та Крістіан Гемі, відомий під псевдонімом С215. Фактично така алея вже створена, 9 з 11 графіті встановлені на Центральній площі селища перед Палацом культури.
Можливо в Бородянці з’явиться власний аеропорт. Локація вдала, адже Бородянка розташована досить далеко від Борисполя, тому вона може служити запасним аеродромом.
Читайте також: Фастів та німецьке місто Меербуш стали містами-побратимами
Фото: UVT GROUP, Vovk+Partners Architects.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: