
2 Жов, 18:41
211
«Бійцям ампутували кінцівки без анестезії», – розвідник Олександр Немков про жахи на «Азовсталі»
В умовах повної ізоляції, браку ліків, відсутності гігієни, постійної втоми українські бійці робили свою справу – захищали країну та оборонялись на «Азовсталі». Однак, була інша сторона оборони – поранені та загиблі. У сховищах під заводом облаштували шпиталь, там доводилося оперувати без анестезії. Інколи ампутовані кінцівки просто лежали на підлозі. Подробиці жахів на Азовсталі розповів в ексклюзивному відеопроєкті «Денис Жупник. На часі» Олександр Немков – військовослужбовець спецпідрозділів української розвідки, оборонець Маріуполя та Азовсталі навесні 2022-го року, який пройшов 4 місяці російського полону.
Однією з проблем, згадує Олександр, було і те, куди подіти тіла загиблих. Бої тривали постійно і втрати були великі з обох сторін. Тож місцем, де складали полеглих, було одне з приміщень бункера під «Азовсталлю». Тіла також поміщали у вантажівки з рефрижераторами.
«На території заводу стояло кілька таких фур з рефрижераторами, коли ми йшли на завдання, то завжди проходили повз. Страху ходити поруч не було, навпаки, не було жодних емоцій відколи я приїхав у Маріуполь, напевно так було легше пережити все, що бачив», – розповідає Олександр Немков.
На «Азовсталі» створили польовий шпиталь. У тій самій кімнаті, де всі лежали, проводили операції, комусь відрізали руку і всі дивилися. Під столом навіть лежали ампутовані ноги та руки.
«З пораненими картина була жахлива. Хтось кричить від болю, когось оперують, з ліками та анестезією були проблеми, тому декому кінцівки ампутували без анестезії», – ділиться Олександр Немков.
Також, у шпиталі не вистачало місця, бо поранених було багато. Вони всі лежали один біля одного, когось складали «пазлом».
«Двох поранених приходилось класти на одному «ліжку», яким слугував піддон. Клали один навпроти одного, наприклад, в одного не було правої ноги в іншого лівої. Така собі картина. Також, там стояв жахливий запах, хтось гнив живцем, у всіх була якась інфекція», – додає Олександр Немков.
Був великий брак ліків, які б допомагали в лікуванні. А от браку харчів, на щастя, не було. Але ніхто з військових не знав, як довго вони пробудуть на «Азовсталі», тому порції були обмежені. Тож українські захисники їли один або максимум два рази на день. Потрібно мати неабияку силу духу, щоб після побаченого та пережитого триматися і вірити в краще.
Більше про спецоперацію з деблокади Маріуполя та про виживання у полоні дивіться і слухайте в ексклюзивному матеріалі «Київщини 24/7».
Підтримати спецпідрозділ Олександра Немкова можна, задонативши будь-яку суму за безпечним посиланням: https://send.monobank.ua/На амуніцію
Нищимо ворога разом!
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.
Поділитися новиною: