Корупція

27 Жов, 22:34

291

Більшість українців бачать позитивні зрушення в боротьбі з корупцією, – КМІС

Більш ніж половина українців (59%) вважають, що в Україні є спроби подолати корупцію і є позитивні зрушення. Водночас 34% переконані, що це навпаки говорить про «безнадійну корумпованість і відсутність будь-яких змін». Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Зазначається, що раніше КМІС не ставив запитання у такому формулюванні, тому важко однозначно говорити про динаміку настроїв. Проте зауважується, що взимку 2022-2023 років інститут проводив опитування щодо стану корупції й одним із запитань було «Як ви вважаєте, наскільки ефективно органами влади України ведеться боротьба з корупцією?».

«Якщо у 2018 році 25% відповіли «скоріше ефективно», то взимку 2022-2023 року – 50%. Тому ми можемо обережно припускати, що зараз думки українців щодо боротьби з корупцією більш оптимістичні, ніж були до повномасштабного вторгнення (і порівняно з тим, що було до Революції Гідності)», – йдеться у пресрелізі.

Соціологи також зазначають, що із Заходу на Схід стає менше тих, хто вважає, що в Україні дійсно є спроби боротися з корупцією. Хоча при цьому в інших регіонах, крім Сходу, більше тих, хто позитивно оцінює ситуацію, ніж тих, хто оцінює негативно. Так, на Заході 65% вважають, що боротьба є, а проти – 32%, які, навпаки, вважають Україну «безнадійно корумпованою». У Центрі співвідношення 60% проти 34%, на Півдні – уже 53% проти 40%. На Сході вже трохи більше тих, хто негативно оцінює ситуацію – 49% проти 45%, які вважають, що боротьба з корупцією є.

«Критичні оцінки ситуації з корупцією пов’язані з вищою готовністю до територіальних поступок. Так, серед тих, хто негативно оцінив ситуацію, 25% готові до територіальних поступок, у той час, як серед тих, хто бачить позитивні зрушення – 4%. Разом з цим, навіть серед тих, хто критично сприймає ситуацію з корупцією, переважна більшість (66%) виступають проти територіальних поступок (серед тих, хто позитивно оцінює ситуацію – 88% проти поступок)», – зазначають у пресрелізі.

Дослідження проходило 29 вересня − 9 жовтня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

Читайте також: Київ першим із міст України створив Департамент із питань запобігання та виявлення корупції

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.