
6 Лют, 12:27
186
«Київблагоустрій» допомагає столичним монополістам повністю контролювати місто
Переважна більшість будь-яких будівельних або ремонтних робіт тимчасово порушують міський благоустрій. Навіть, якщо ви облаштовуєте літній майданчик у кав’ярні або встановлюєте паркан навколо будівництва – це теж є порушенням благоустрою вулиць, і для того, щоб провести такі роботи, вам потрібно отримати від місцевої влади відповідний дозвіл. Про це пише видання «Каштан NEWS» у своєму дослідженні цієї теми.
Зазначається, що мешканці більшості населених пунктів України можуть отримати такий дозвіл абсолютно безкоштовно за допомогою «Дії». Але в столиці не все так просто: якщо вам потрібно провести такі роботи, ви маєте звернутися до КП «Київблагоустрій» за так званою карткою тимчасового порушення благоустрою. У комплекті з карткою обов’язково йдуть «консультаційні послуги», і послуги ці платні. Тому перед вами стоїть вибір: або платити, або відмовитися від робіт – адже без консультацій картку тимчасового порушення благоустрою вам не нададуть.
Картки тимчасового порушення благоустрою, запроваджені рішенням Київради, існували в Києві ще за часів Черновецького. Однак жоден із наступників не став ламати цю систему, оскільки вона є не лише джерелом додаткових надходжень, а ще й ефективним інструментом контролю над тим, що відбувається в місті.
Крім того, система небезплатна і коштує не кілька гривень, а кілька тисяч гривень. З чого складається ця вартість, нікому невідомо: ціноформування проводиться на рівні комунального підприємства, і подається це як консультаційні послуги. Тобто КП вас консультує, і без цієї консультації ви не можете розпочати роботи, бо для того, щоб щось побудувати, вам спочатку потрібно поставити той же паркан навколо будмайданчику – цього вимагають правилами безпеки. А з іншого боку, встановлення паркану вже є порушенням благоустрою, і без картки ви його встановити не можете.
Українське законодавство лібералізується і йде європейським шляхом. А в Києві Кличко себе відчуває дуже комфортно з рішеннями часів Черновецького.
З юридичної точки зору рішення Київради про запровадження карток порушення благоустрою є підзаконним актом, який є обов’язковим для виконання на території Києва. За законом, Київрада має право створювати такі акти, але, з іншого боку, вони не мають суперечити чинному законодавству.
Фактично існування системи карток порушення благоустрою дозволяє заблокувати будь-яке будівництво, яке не подобається міській владі. Таким чином, у розпорядженні міського голови є ефективний інструмент, за допомогою якого можна підігравати одним бізнесменам і душити інших.
Голова КМДА має такий потужний важіль впливу, то за бажання він може швидко заблокувати будь-яке незаконне будівництво в столиці. І якщо скандальні будівництва таки продовжуються, значить, це комусь потрібно.
Все, що відбувається в місті, відбувається з мовчазної згоди або безпосередньо Кличка, або людей, які мають вплив на нього. Навіть, якщо міський голова чогось не знає, це все одно роблять підлеглі, яких призначає особисто Кличко. Тому всю відповідальність за те, що коїться у столиці, несе саме він.
Читайте також: У Гостомелі відбулася зустріч з представниками ЮНІСЕФ
Фото: Каштан NEWS
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: