6 Лют, 09:59

249

Бородянку, Бучу та Ірпінь відвідали Президентка Парламентської Асамблеї НАТО і представники Товариства безпекової політики Німеччини

4 лютого в селищі Бородянка Бучанського району з візитом побувала Президентка Парламентської Асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям. Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації.

Як стало відомо, разом із віцеспікеркою Верховної Ради України Оленою Кондратюк, головою Бучанської РВА Данилом Мавляновим, представниками місцевої влади та Управління міжнародного співробітництва Київської ОВА вона оглянула багатоповерхові будинки, зруйновані загарбником навесні 2022 року, та пошкоджений пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Також Жоель Гарріо-Майлям відвідала модульне містечко, де тимчасово проживають люди, які внаслідок російських бомбардувань залишилися без житла.

Президентка Парламентської Асамблеї НАТО була вражена руйнуваннями Бородянки, де до окупації проживало близько 14 тисяч людей. Після побаченого вона наголосила на важливості всебічної підтримки України в її боротьбі з агресором.

Також 4 лютого, Бучанський район відвідали представники Товариства безпекової політики Німеччини на чолі із президентом організації Гансом-Петером Бартельсом. У складі делегації також були представники Німецької асоціації Бундесверу, консалтингової компанії PwC та підприємства ВПК Flensburger Fahrzeugbau GmbH. Високі гості побували в Бучі, Бородянці та Ірпені.

Представники Бучанської РВА, органів місцевого самоврядування та Київської ОВА показали їм наслідки бомбардувань армії рф Бородянки, розповіли про період російської окупації та її наслідки.

Після цього гості з Німеччини відвідали в Бучі місце масового захоронення мирних жителів, убитих і закатованих російськими військовими під час окупації, ознайомилися з фотодокументами тих трагічних подій.

В Ірпені делегації показали зруйнований ТЦ «Жираф», де точилися запеклі бої оборони міста, зруйновані Центральний будинок культури та Центральний міський стадіон, руйнування ЖК «Ірпінські Липки», «цвинтар» знищених автівок та залишки Романівського мосту, через який у лютому-березні 2022 року жителі регіону рятувались від російських загарбників.

«Гості з Німеччини були вражені від руйнацій, завданих росією по території Київщини. Дякуємо іноземним партнерам за увагу до пристоличного регіону, що пережив жахіття окупації та вже відновлюється від її наслідків», – додають у пресслужбі.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.