
11 Вер, 07:36
238
Бучанська педагогиня отримала державну нагороду від Президента України: історія Надії Новикової
У квітні цього року вчителька музичного мистецтва Бучанського ліцею №4 Надія Новикова отримала від Президента України «Орден княгині Ольги» ІІІ ступеня. Про це повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.
Пані Надія – науковець, методист, волонтер і вчитель. Усі її проєкти об’єднує одна мета – зробити світ кращим. Педагогиня опікується обдарованими дітьми Бучанської громади, допомагає їм проявити себе та взяти участь в обласних і всеукраїнських конкурсах.
«Є діти, які захоплюють своїм кругозором, своїм прагненням до освіти. Наше завдання – бачити їх і давати можливість проявити себе!», – зазначає жінка.
Надія Новикова є координатором спільноти вчителів художніх дисциплін, де вони проводять тренінги, вивчають педагогічний досвід.
Наукова робота
Як науковець, педагогиня досліджує проблеми застосування мультимедійних, цифрових технологій у галузі мистецької освіти, а також контролю й оцінювання освітніх досягнень учнів через онлайн-сервіси.
Надія Новикова має близько 20 наукових статей в українських і закордонних виданнях. Після 24 лютого 2022 вона почала досліджувати тему оцінок психологічного балансу всіх учасників освітнього процесу: вчителя, дітей та їхніх батьків. Серед іншого цікавиться тим, як допомогти дітям і вчителям за допомогою мистецтва зберігати свій внутрішній баланс і не втратити життєвий сенс.
Крім того, вчителька з Бучі є членом експертної комісії інституту модернізації змісту освіти, яка розглядає модельні навчальні програми та макети підручників перед тим, як їх затвердять і відправлять в освітні заклади.
Волонтерство
Після повномасштабного вторгнення рф на територію України Надія стала волонтером.
Коли почалися обстріли Бучі, родина Надії Новикової опинилася у підвалі ліцею № 9. Більше 250 людей тоді оселилися в цьому сховищі. Вони згуртувалися, організували побут, допомагали на кухні, а також шпиталю, який там розмістився. Пошук води, продуктів, дров, розпалення багаття – це все було випробуванням, і жінка наголошує, що дуже багато людей у той час проявили себе як герої, опікуючись і допомагаючи один одному.
Наприклад, чоловіки бігли до ЖК «Гранд Бурже» по воду. А це кілька кварталів під обстрілами. Власниця крамниці «Vesna» дозволила безкоштовно забрати продукти і косметичні засоби, а власник магазину «Мандарин» роздав заморожені продукти.
«Війна перетворила нас на згуртоване плем’я. Одні ходили по воду, інші підтримували вогнище, готували їжу, прибирали приміщення, опікувалися дітьми, чергували на вхідних дверях. Усі розділили обов’язки і спільно виживали».
Надія зазначає, що їм дуже допомагали волонтери, які привозили продукти. Керівник відділу освіти Олег Цимбал привіз хліб, якого вони не бачили вже два тижні.
Більшість жителів підвалу в ліцеї виїхали «зеленим» коридором, зокрема й родина Новикових. А щойно облаштувалися в евакуації, освітяни організували навчальний процес, який відновили вже 31 березня.
Після деокупації родина педагогині повернулася в місто. Майже відразу пані Надія доєдналася до івенту, що влаштували у волонтерському центрі Пласту. Провели різні майстер-класи для дітей з нагоди 1 червня.
Читайте також: «За оборону міста – Героя України Харкова»: сімейний лікар з Ірпеня отримав нагороду
Фото: Бучанська міська рада
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.
Поділитися новиною: