
19 Жов, 13:22
1900
«Бучанське Межигір’я» під загрозою: Федорук та Калетник намагаються «роздерибанити» Бучанський ліс
Справа Бучанського лісу в останні роки з неабиякою силою набирає обертів. Так, 14 га «бучанського Межигір’я» стоїть під загрозою розкрадання. Бучанський активіст Віктор Бархоленко дослідив всі «гріхи» лісової галузі громади та опублікував свої висновки в одній з місцевих Facebook-спільнот.
Він наголошує, що серед учасників махінації – мер Бучі Анатолій Федорук, колишній заступник голови Верховної Ради, член забороненої в Україні КПУ Ігор Калетник та суддя Наталія Карабаза.
Мовляв, що ця служителька Феміди ухвалила рішення від 23 квітня 2020 року, яким скасувала офіційний статус «лісу» для Бучанського лісу, для території, де фізично ростуть лише дерева. Згодом і Постанова Верховного Суду від 26 травня 2021 року це підтвердила. Звідси виходить, що Суд керувався не Законами України, а інтересами конкретних чиновників.
Адже ціна питання цієї справи дуже висока. Від її результату залежала персональна доля Анатолія Федорука (нинішній мер Бучі), тобто відправлять чи не відправлять на лаву підсудних, та доля Ігоря Калетника (колишній заступник голови Верховної Ради), тобто повернуть йому у власність «бучанське Межигір’я» площею 14 га лісу чи не повернуть.
«Саме ці особи наполягали на «нововиявлених» обставинах щодо відсутності офіційного статусу Бучанського лісу, а тому, для прийняття потрібного вказаним людьми рішення, деякі судді включили відпрацьований ними роками увесь химерний механізм правового нігілізму та суддівського невігластва, не маючи навіть бажання дослідити реальні обставини у цій справі, постановивши рішення на користь корупції», — зазначає Віктор Бархоленко.
На сьогодні ліс використовують не як зону відпочинку, а як місця для будівництва елітних маєтків з 10-метровими парканами.
Бучанський активіст спирається не на слова, а на документи з архівів держави. Так от, Віктор Бархоленко знайшов низку підтверджувальних документів того, що Київська обласна рада чітко встановила лісокористувача з догляду та обслуговування Бучанської лісової дачі – Бучанський комунальний лісгосп Облдержадміністрації, а не Бучанську селищну (на той час) раду. А також виявив Постанову Президії Верховної Ради Української РСР «Про передачу деяких питань адміністративно-територіального поділу на вирішення виконавчих комітетів обласних рад депутатів трудящих».
«Тим самим спростовується перша «нововиявлена обставина Федорука-Калетника» щодо, нібито, «належним чином визначених меж селища Буча» у вигляді «Дела по учету земель графическим способом Киево-Святошинский район Киевская область» від 1961 року, яке було затверджено неналежним органом, а саме виконкомом Києво-Святошинської районної ради, замість виконкому КОР. Отже, цей доказ, поданий на підтвердження так званих «нововиявлених обставин», є недопустимим і мав бути відхилений судами всіх інстанцій, позаяк не набрав законної сили. А сама «нововиявлена обставина у вигляді встановленої бучанської межі у 1961 році» – не існувала», – зазначає активіст.
Ще було знайдено кілька документів таких як, оригінал Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 28.06.1965 року «Про порядок найменування і перейменування областей, районів, міст та інших населених пунктів і розв’язання деяких питань адміністративно-територіального поділу в Українській РСР», радянський СНіП, а саме «ИНСТРУКЦИЯ по составлению проектов планировки и застройки городов» СН 345-66».
Отже, вищезазначені документи з державних архівів підтверджують обставини. А саме – наявність на території Бучі лісу; відсутність затверджених належним чином адміністративних меж Бучі у 1961-62 та 1975 роках; відсутність належним чином затвердженого Генерального плану Бучі у 1968 році, які існували на час розгляду справи Ірпінським міським судом у складі головуючої Наталїї Карабази та судами вищих інстанцій. А тому ці обставини є саме нововиявленими та суттєво змінюють розклад сил у цій справі.
«Таким чином, у Прокуратури є всі підстави за справжніми нововиявленими обставинами звернутися до суду із заявою про перегляд рішення продажної судді Карабази та розбити, при цьому, в пух і прах увесь розіграний цирк правового нігілізму та юридичного невігластва судових інстанцій. А це, в результаті, змусить суди поставити остаточну крапку в цій кримінальній епопеї в інтересах нараду України, а не корупції», — підсумував Віктор Бархоленко.
Читайте також: 3,5 млн грн збитків на ремонті дитячого табору: третьому фігуранту повідомлено про підозру
Фото: Київщина 24/7
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: