Будівництво метро на Виноградар у Києві просувається: в роботу запустили ще одну дільницю

13 Лют, 13:22

982

Будівництво метро на Виноградар у Києві просувається: в роботу запустили ще одну дільницю

Будівництво метро на Виноградар у Києві набирає обертів. У столиці активно тривають роботи, і кілька важливих етапів будівництва вже вийшли на новий рівень. Про хід робіт розповіли у компанії «Автострада».

Зазначається, що наразі завершено буріння січних паль оправи 42-метрової демонтажної шахти над тунелем глибокого закладення між діючою станцією «Сирець» та майбутньою «Мостицькою».

Також фахівці почали спорудження устя шахти – обв’язувального залізобетонного поясу – та розпочинають буріння у внутрішньому контурі шахти водознижувальних свердловин – для відкачки води з водонасичених грунтів та спостереження. Після чого приступлять до розробки грунту. Демонтажна шахта потрібна для того, аби вилучити на поверхню тунелепрохідний щит після проходки.

Запущено в роботу ще одну дільницю – котлован станції «Мостицька». Тут триває перенесення комунікацій, влаштування обв’язувального залізобетонного пояса на стіні в грунті – це залізобетонні балки, забетоновані зверху стін котловану. Обв’язувальна балка розподіляє навантаження від грунту на всю стіну. Як пояснюють фахівці, це необхідно, щоб котлован був міцним і безпечним для проведення робіт. Невдовзі продовжать влаштування стіни в грунті, яка була частково зведена попереднім підрядником.

Двоярусні монолітні тунелі між станціями «Мостицька» та «Проспект Правди» будують відкритим способом – у котловані, без застосування тунелепрохідного щита. У цих тунелях поїзди метро рухатимуться один над одним, але на станції прибуватимуть традиційно – в одній площині. Нині тут продовжується бетонування стін та перекриття тунелів. Працюють захватками – бетонують не увесь тунель одразу, а ділянками до 20 метрів, що дозволяє виконувати роботи швидше та ефективніше. Паралельно продовжують розробляти котлован для подальшого будівництва тунелів.

Станція «Проспект Правди» буде кінцевою «зеленої» гілки. Тут також передбачено оборотні тупики з оглядовою канавою, службовими приміщеннями та службовою платформою. У оборотних тупиках поїзди метро змінюватимуть напрям руху та відстоюватимуться вночі. На цій ділянці триває стабілізація грунтів у котловані за технологією Jet grouting. Цей спосіб зміцнення фундаменту активно використовується для створення підземних тунелів, зокрема, метро. Завдяки джетуванню можна будувати надійні споруди в обводнених грунтах. Паралельно влаштовуємо систему кріплення котловану, переносимо інженерні мережі.

Читайте також: У Києві придбають екологічний громадський транспорт в межах співпраці з ЄІБ

Фото: Автострада

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.