Наталія Носенко

12 Тра, 18:38

490

Будівництво модульних містечок: як на Київщині планують вирішити питання людей, що залишились без житла

Російська агресія в Україні залишила тисячі людей без домівок. Після 24 лютого багато жителів Київщини залишились без даху над головою.Одразу після деокупації місцева влада почала займатись вирішенням питання забезпечення людей хоча б тимчасовим житлом. Місцева влада Ірпеня вже запустила роботу першого наметового містечка, а також обіцяє побудувати нове житло. «Київщина 24/7»  висвітлює, яка ситуація в інших містах, понівечених російськими окупантами.

Перший модульний будинок у Бучі… з п’яти

Трагічні події в Бучі стали відомими на весь світ. Наразі місто оговтується від тяжких наслідків рашистської окупації. Місцева влада вже оголосила про встановлення першого модульного будинка на території громади. Його жителями стали місцеві пенсіонери, Олександра Забарило та Іван Тухаський. 6 березня в їх будинок влучив ворожий снаряд, внаслідок чого згоріло все те, що вони наживали понад 50 років. Через це жертви російської агресії стали жити у підвалі сусідньої багатоповерхівки. Але на початку травня відбувся монтаж їх майбутньої тимчасової оселі.

«Монтуємо перший модульний будинок із п’яти, що вже отримали для тих, чиє житло повністю зруйноване», — зазначила Ірина Пасічна, начальниця управління соціальної політики.

Встановлення модульних будинків у Бучі стало можливим завдяки тісній співпраці управління Верховного комісара ООН у справах біженців та профільного управління Бучанської міської ради.

20 мільйонів від Митрополичого фонду

Не залишається байдужим і Митрополичий фонд ПЦУ. Наразі вже зібрано 20 мільйонів гривень завдяки внеску голови Меценатської ради Фонду Андрія Мацоли. Священнослужителі ініціюють будівництво тимчасового комфортного житла для людей, які втратили домівки.

Виділені кошти будуть направлені на встановлення модульних будинків, розрахованих на 50 родин. Очікується, що вже на початку червня жертви окупації зможуть заселитися в них. Планується зведення будинків в Гостомелі, а також в селах Мощун, Озерне і інших населених пунктах.

«Гостомель, Озера, Мощун, Ірпінь, Буча — всі вони поруч з Вишгородом: місцем, де мешкає моя сім‘я. Тисячі з них сьогодні, після російської окупації, залишилися без власного житла, буквально без даху над головою. Бачачи їхнє горе, ніхто не може залишитися байдужим», — каже Андрій Мацола, Голова Меценатської ради Митрополичого фонду Православної Церкви України.

Організатори ініціативи зазначають, що після відновлення помешкань родин на Київщині модульні будинки передадуть інших жертвам російської агресії в Україні.

Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній закликає всіх небайдужих людей долучитися до проекту.

«Знаю, що сьогодні кожен працює на своєму фронті, обравши свій напрямок допомоги іншим, проте хочу закликати тих, хто має таку можливість, долучитися до цієї важливої ініціативи Митрополичого фонду ПЦУ і допомогти тим нашим ближнім, які, на жаль, втратили все», — такий заклик розміщений на офіційному сайті ПЦУ.

Ініціатива Васильківської громади: поки що тільки плани

На території Васильківської територіальної громади планується будівництво модульного містечка. Воно буде призначене для всіх місцевих жителів, які після обстрілів ворожої армії залишились без житла. Розраховувати на місце в модульному містечку зможуть і внутрішньо переміщені особи.

«Розбудова житла, що розраховане приблизно на 300 осіб, стало можливою завдяки нашим європейським спонсорам.  Незабаром наші громадяни зможуть отримати достойне тимчасове житло», — повідомляє очільниця Василькова Наталія Баласинович.

Наразі відбулась тільки робоча нарада. Але найближчим часом планують активну фазу будівництва.