Ексклюзив
Право постачати воду

11 Січ, 20:00

434

Битва за воду: Буча та Ірпінь сперечаються за право постачати воду

Буча та Ірпінь досі не можуть вирішити, хто ж має забезпечувати водою мешканців Бучі та Ворзеля. У Бучі стверджують, що в громаді діє власне КП «Бучасервіс» і виключно воно є постачальником послуг. КП має всі необхідні дозвільні документи, а отже, і право виставляти рахунки за платіжки, стверджує влада Бучі. Іншої ж думки в Ірпінській громаді – жителів закликають продовжувати сплачувати за чинними договорами до КП «Ірпіньводоканал». Поки громади сперечаються мешканці продовжують страждати.

Вчора, 10 січня, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ухвалила рішення про зупинення ліцензійної діяльності КП «Ірпіньводоканал» на території Бучі та Ворзеля. Крім того, у ході перевірок комісія встановила численні порушення з боку «Ірпіньводоканалу». Зокрема, відсутність права власності та користування на об’єкти водопостачання, водовідведення та земельні ділянки.

У Бучанській міській раді наголосили, що з 11 січня споживачі більше не отримуватимуть платіжок від «Ірпіньводоканалу».

«Якщо ж все-таки незаконні платіжки надходитимуть – просимо повідомляти про це на гарячу лінію Бучанської міськради за номером: +38(04597)48-5-12. Ми звертатимемося до правоохоронних та органів контролю», – зазначили у міськраді.

Тим часом у соціальних мережах розгорілась суперечка стосовно переходу споживачів від КП «Ірпіньводоканал» до КП «Бучасервіс».

Журналістам «Київщини 24/7» вдалось поспілкуватись зі стурбованою жителькою Ворзеля стосовно ситуації. Вона побажала залишитися анонімом, однак дуже хоче озвучити свої побоювання, які розділяє наразі багато місцевих мешканців.

«Моя особиста позиція, що конторка Бучасервіс діє нахрапом стосовно мешканців Бучі та Ворзеля, нав’язує послуги не розвʼязавши спірні питання з «Ірпіньводоканалом». У поштові скриньки підкидають квитанції з особистими даними, з невідомим мені особовим рахунком, за яким не укладено договір на надання вказаних послуг. Виникає питання, хто «злив» їм базу споживачів, якщо зі слів працівників «Ірпіньводоканалу» (була телефонна розмова влітку 2023) інформація стосовно споживачів до  «Бучасервіс» не передавали. «Поставили воза поперед коня!» Споживачам залишається одне: чекати поки «пани чубляться», а нам за весь цей «банкет» доведеться заплатити!», – наголошує мешканка Ворзеля.

Як відомо, у всіх абонентів укладені договори з КП «Ірпіньводоканалом», яке є профільним підприємством з водопостачання і водовідведення. І не зрозуміло, на якій підставі «Бучасервіс» нараховувала кошти за споживання води у 2022-2023 році.

«Коли почали надходити рахунки від КП «Бучасервіс» в лютому 2023, я телефонувала в «офіс» за  роз’ясненням, на якій підставі маю оплачувати рахунок – відповіли, що діє публічний договір приєднання, ухвалений на сесії Бучанської ради. Але наскільки мені відомо, публічний договір приєднання укладається лише зі споживачем, який вже мав договірні відносини з КП на момент прийняття таких публічних договорів. А потім ще й заблокували номери, бо задавали «незручні» питання, щоб не дзвонили. І найголовніше: «Ірпіньводоканал» – це профільне підприємство з водопостачання і водовідведення, де можна замовити експертизу води й інші послуги. А «Бучаводоканал» на сьогодні – це «конторка» з відмивання грошей субпідрядними організаціями, яка немає ні матеріально-технічної бази, ні спеціалістів», – зазначає користувачка послуг.

Зазначимо, що журналісти «Київщини 24/7» звернулися за коментарем до начальника КП «Ірпіньводоканалу» Артура Загодіренка та депутатки Ірпінської міської ради, заступниці КП «Ірпіньводоканал» Валентини Кравченко, однак посадовці відмовилися коментувати ситуацію. Ба більше, пані Валентина повідомила, що не має жодного відношення до Ірпеня.

Попри те, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила рішення про зупинення ліцензійної діяльності КП «Ірпіньводоканал» на території Бучі та Ворзеля, питання залишається дискусійним серед мешканців цих громад. Одним з варіантів розв’язання ситуації називають створення підприємства спільної власності. Однак про це має домовлятися місцева влада. Та поки чиновники розмірковують, продовжують страждати виключно мешканці. Ми стежитимемо за ситуацією і сподіваємось, що вона скоро вирішиться.

Читайте також: Фонд держмайна виставив на аукціон ДП «Дніпро» в історичній будівлі біля Золотих воріт

Фото: «Київщина 24/7».

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.