«Школа офлайн»

29 Лип, 20:00

219

Цього року за парти повернуться 300 тисяч школярів

Цього року за парти повернуться 300 тисяч школярів. Про це повідомили на порталі «Освіта.UA».

В Україні розпочато програму «Школа офлайн», за якою 300 тисяч школярів повернуться до традиційного відвідування загально-освітніх навчальних закладів.

Пріоритетною ціллю програми є повернення до офлайн шкіл дітей, які через війну були змушені залишити свої домівки, а відповідно й навчальні заклади.

Програма передбачає повернення до шкіл 300 тисяч дітей, а також організацію навчання для учнів, які проживають за кордоном, а також тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Ініціативу реалізовуватиме Офіс профільного віцепремʼєра Михайла Федорова та Міністерство освіти і науки.

«У МОН зазначають, що під час формування політики було враховано умови кожної дитини: переміщених унаслідок воєнних дій; тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях і тих, хто перебуває за кордоном. Також приділено увагу вчителям, щоб вони могли зосередитися на роботі з учнями однієї категорії без подвійного навантаження», – йдеться у повідомленні.

Також зауважено, що заклади, які функціонуватимуть відповідно до ініціативи, будуть забезпечені облаштованими укриттями, транспортами перевезення учнів та гаджетами для навчання.

Діти будуть навчатися за місцем фактичного місця прожиття. Якщо школа не матиме власного укриття, тоді дитина може продовжити навчання в своїй же школі, дистанційно.

«Також буде переглянуто підхід до організації дистанційного навчання в школах, відповідно до якого школа зможе організовувати навчання в дистанційних класах за умови мінімальної наповнюваності 20 учнів у класі та роботи щонайменше одного класу для всіх років навчання (1–9 класи,  5–9 класи або 8–11 класи для ліцеїв). Щодо навчання дітей на ТОТ, то для них заплановано ввести нові освітні формати з індивідуальним підходом до кожного учня (педагогічний патронаж) або ж подальшим навчанням в дистанційному класі своєї школи», – зосередили увагу в «Освіта.UA».

Діти, які зараз перебувають за кордоном, їм передбачене дистанційне вивчення предметів українознавчого змісту – українська мова, українська література, історія та географія України. Цим учням буде зараховано результати навчання в школі, де вони фізично перебувають. Такі діти зможуть отримати документ про середню освіту як за кордоном, так і паралельно свідоцтво України.

Вчителям, які прописані в громадах тимчасово окупованих територій, але фізично проживають на підконтрольній території і працюють у онлайн-форматі, вони отримають пропозицію перейти на роботу до іншого навчального закладу освіти за місцем перебування або «увійти до кадрового резерву зі збереженням середньої заробітної плати».

Читайте також: У Ірпінській громаді росте кількість захворювань на Covid-19

Фото: ілюстративне

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.