
30 Лип, 15:35
207
Цього тижня українці представили важливі військові розробки: які саме?
Цього тижня українські розробники поділилися важливими військовими напрацюваннями.
Українські розвідники розробили унікальний комплекс, що може передавати сигнал на територію до 40 км. Про нього на брифінгу в Медіацентрі Україна-Одеса розповіли командир спецвзводу «Сенека» Влад Сорд «Змій» та інструктор з аеророзвідки і штабіст «Thunderbirds» Олексій «Еванс».
В основі комплексу, за словами Олексія «Еванса», працюють дрони: як звичайні дешеві Mavic, так і воєнні «Скіфи», «Валькірії», «Фурї», «Лелеки» тощо.
Як зазначив Сорд, завдяки нововведенням військові слухали на Донбасі весь сектор від Соледару до Кліщіївки. Крім того, змогли перехоплювати цифровий зашифрований сигнал. Завдяки цій системі українські військові тепер можуть знати наміри ворога.
У Туреччині українські розробники представили оновлену версію САУ «Богдана». Про це повідомляє Промисловий портал.
Артилерійська частина «Богдану» зі 155-мм гарматою довжиною у 52 калібри має скорострільність 5 пострілів на хвилину. Кут повороту по горизонталі складає від -30 до 30 градусів, а підйом — від -5 до 65 градусів. Дальність стрільби до 40–42 км. САУ має швидкість до 30 км/год по бездоріжжю та до 80 км/год по дорогах. Максимальна дальність, відповідно, складає 500 та 800 км. На розгортання системи потрібно півтори хвилини. Стільки ж потрібно на згортання для переміщення.
Зв’язок може здійснюватися через цифрову радіостанцію, телефонні комунікації та системи обміну даними. Також заявляється, що на «Богдані» встановлюється навігаційна система та повноцінна система управління вогнем.
Школяр із Кривого Рогу надрукував на 3D-принтері десятки станцій для скидання гранат і ВОГів і сотні хвостовиків для ЗСУ. Про це пише Перший Криворізький.
На виготовлення одного пристрою для скидання гранати чи ВОГу йде приблизно 350 грн, а на хвостовика — від 2,50 до 5 грн за виріб.
За весь час роботи учень надрукував більше сотні хвостовиків та 15–20 систем скидання. З його допомогою українські воїни можуть вражати піхоту, боєкомплекти, міни та ПТУРи. Найбільше їх використовують на Луганському та Донецькому напрямках, де б’ється третя штурмова бригада.
Українські інженери створили новий морський дрон MAGURA V5. Про це повідомляє Промисловий портал.
Новий дрон може виконувати різні операції, як-от спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінна боротьба, охорона морського флоту та бойові місії.
За словами розробників, його можна з легкістю запустити з будь-якого віддаленого місця, а безпілотне керування допомагає здійснювати місії з мінімальним залученням людей, що потенційно може вберегти життя військовим.
Українські інженери створили нові дрони STING A. Про це пише No worries.
Безпілотний літальний апарат «STING A», зібраний в Україні, успішно пройшов усі належні випробування й уже найближчими днями в тестовому режимі штурмуватиме позиції та техніку російських окупантів на південному напрямку фронту.
Увесь комплекс складається з двох безпілотників: «STING A» (Attack) — ударного БЛА, здатного нести 3,5 кг бойового навантаження, і дрона-розвідника «STING SG» (SpyGun, або ж Шпигун).
Студенти ЛНТУ створили «Баггі-ПАТРУЛЬ», який скоро передадуть військовим. Про це повідомляє пресслужба ЛНТУ.
Винахідники працювали над автівкою у студентському конструкторсько-технічному бюро «Проєктування транспорту та обладнання» факультету транспорту та механічної інженерії протягом пів року.
Унікальність «Баггі-ПАТРУЛЯ», за словами розробників, у хорошій динаміці, керованості, стійкості та прохідності. Насамперед він буде корисний для патрулювання територій.
Фото з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: