
21 Жов, 13:31
224
ДБР завершило розслідування справи про закупівлю неякісного одягу для ЗСУ на понад 1 млрд грн
Державне бюро розслідувань завершило розслідування у справі Гринкевичів щодо закупівлі неякісного одягу для Збройних Сил України на суму понад 1 мільярд гривень. Про це повідомили в пресслужбі ДБР.
Згідно з даними ДБР, розслідування встановило, що махінації очолив Роман Гринкевич, який залучив до них свого сина та інших осіб. Підконтрольні їм компанії у 2023 році уклали договори з Міністерством оборони на постачання військового одягу на загальну суму понад 1,8 мільярда гривень.
Протягом цього року Міноборони отримало продукцію за цими договорами на суму майже 1,2 мільярда гривень, частина якої виявилася неякісною. Через це збитки держави склали 1 млрд 167 млн гривень.
«ДБР затримало членів злочинної організації та повідомило їм про підозри. Їм було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одного з фігурантів оголошено в міжнародний розшук. Організатор оборудки та його поплічники обвинувачуються у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участь у ній, шахрайстві в особливо великих розмірах та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ст. 255, ст. 190, ст. 209 КК України)», — йдеться в повідомленні.
Санкція статті, за якою підозрюваним повідомлено про обвинувачення, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Для відшкодування заподіяних збитків ДБР вжило заходів щодо виявлення та накладення арештів на майно осіб, причетних до злочину.
Процесуальне керівництво в цій справі здійснює Офіс Генерального прокурора, який координує всі дії щодо розслідування та підготовки до судового розгляду.
Нагадаємо, 29 грудня працівники Держбюро розслідувань затримали львівського забудовника, який пропонував хабар у 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління Бюро за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній під час розслідування.
Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб МОУ.
Після чого, ДБР повідомило про арешт на нерухоме майно та транспортні засоби львівського бізнесмена, членів його родини. Крім того, було ініційовано питання про накладення арешту на нерухоме майно нареченої сина львівського бізнесмена Соні Морозюк та ще одного співучасника.
Проте, 17 квітня у Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднено рішення Шевченківського суду Києва щодо зняття арешту на 2 нежитлові будівлі та земельну ділянку ТОВ «ВТ Девелопмент», яке входить в групу компаній Ігоря Гринкевича.
Читайте також: У Києві чоловік посеред вулиці наніс декілька ножових поранень незнайомцю, який гуляв з собакою
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: