Ексклюзив

26 Сер, 17:46

668

Де практикувати українську в Ірпені: як працює розмовний клуб «Спілкуйся українською»

З початком повномасштабного вторгнення українці свідомо й масово почали переходити на державну мову. Проте багато хто стикається з проблемою відсутності українськомовного оточення чи однодумців.

Для такого підійде декілька варіантів рішення — знайти людей, які також переходять чи просто готові допомогти з практикою в соцмережах, намагатися спілкуватися в усіх буденних сферах життя українською (на роботі, в магазині, громадському транспорті та ін), максимально оточити себе україномовним контентом (книги, ютуб, музика, фільми та ін.) Для фанатів живого спілкування також знайдеться ідеальний варіант — розмовні клуби.

Трохи більше про розмовний клуб «Спілкуйся українською» в Ірпені розповіла директорка Ірпінської міської бібліотеки імені Максима Рильського Олена Циганенко.

Цей клуб — доволі молода ініціатива. Наразі було проведено лише три зустрічі, проте він має доволі хороший потенціал.

«Зараз ініціатива перебуває «в зародку», але надалі планують багато активностей — обговорення фільмів українською, виставок, зустрічі з цікавими особистостями та бесіди з психологами. Зараз до бібліотеки вже приходить багато митців з проханням провести якісь зустрічі чи виставки їхніх робіт», — розповідає Олена Циганенко.

Раніше зустрічі у форматі книжкового обговорення також проводилися, але до повномасштабної війни там більше толерувалася російська мова. Зараз же учасники від неї повністю відмовилися.

«Більшості таке рішення далося легко. Однак був і один постійний відвідувач, родом із Грузії, що категорично відмовився переходити на українську, адже російська нібито мова міжнаціонального розуміння і з відмовою від неї люди перестануть розуміти одне одного», — зазначає директорка бібліотеки та кураторка клубу.

Кожну зустріч проводять за якоюсь темою. Спершу всі знайомилися, розповідали про себе, наступного разу ходили до музею дізнаватися історію краю, а втретє обговорювали словники. Четверта зустріч пройде в тематиці Дня Незалежності: обговорюватимуть українську історію та ділитимуться прикладами цікавих фактів.

До зустрічей долучаються люди різного віку, головне тут — спільні інтереси.

«Зараз клуб відвідує 20 людей.  Інколи вони змінюються, бо не всі розуміють формат розмовного клубу. Дехто вважає це чимось на зразок курсів української мови, хоч насправді це лише практика спілкування», — розповідає Олена Циганенко.

Проте курси мови також плануються, у вересні буде обговорення формату їхнього створення. Але навіть після їхньої появи клуб все ще буде корисним, адже тут можна буде відточити вивчене та знайти однодумців.

Фото: Ірпінська міська рада.

Авторка: Анастасія Бодюл.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.