
15 Кві, 18:00
690
Де відпочивають українці під час війни?
За інформацією українських туроператорів, попит в Україні на подорожі поступово відновлюється, але все ще значно менше, ніж до початку повномасштабного вторгнення. Водночас в країні спостерігається бум на внутрішній туризм. Виторг деяких готелів зріс на 50%. Про те, куди зараз їздять відпочивати українці у матеріалі «Київщини 24/7».
Відновлення ментального здоров`я під час відпочинку в Україні
Пік зростання внутрішнього туризму в Україні спровокували обмеження на виїзд чоловіків із країни та економічне становище туристів, які раніше подорожували на іноземні курорти.
Найбільший попит в столичних тур агенціях нині мають лікувальні курорти на Заході України. Туристи їдуть у Карпати, Прикарпаття, санаторії та пансіонати у Трускавці, Моршині, Східниці. Головний запит клієнтів – це «відновлення ментального здоров`я». Популярний також літній дитячий відпочинок у форматі таборів, які розміщуються в готелях.
Щодо цін, то перебування в одному із дитячих таборів, наприклад у Яремчі, обійдеться батькам у середньому у 25,7 тис. грн за одну дитину на дев’ять ночей. Відпочинок для дорослих коштуватиме від 10 до 30 тис. грн за двох на 14 днів.
Відпочинок закордоном
Кияни та мешканці області, як і раніше, обирають влітку Туреччину, Грецію, Іспанію, Чорногорію, Албанію, Італію, Болгарію, а також Єгипет, Кіпр, Хорватію.
«Основні тенденції в туріндустрії залишаються майже незмінними з попереднього року: ми так само бачимо переважно попит на закордонні тури від жінок, чи жінок із дітьми, а тури по Україні, відповідно, частіше бронюють разом із чоловіками. Люди вже звикли, що вильоти здійснюються з найближчих до України аеропортів, тому запит на авіатури домінує. При цьому глибина бронювань скорочується — люди готові придбати тур і вже через тиждень вирушити в подорож», — розповідає Ірина Мосулезна, керівна директорка туристичного оператора Join UP! Україна.
Найчастіше українці бронюють авіатури в Єгипет та Туреччину. Обидва напрямки входять в ТОП-10 як протягом літнього сезону (Туреччина — лідер, а Єгипет — друге місце), так і взимку (Єгипет — лідер, а Туреччина посідає 9 сходинку).
Своєю чергою, Болгарію можна вважати «дитячим напрямком» року, що пояснюється доступними автобусними турами та відносно невеликою відстанню від України.
Середня тривалість міжнародного туру нині складає 7 ночей.
Через черги на кордонах туристи запізнюються на літаки
У 2022 році українці обережно ставились до того, що летіти у відпустку потрібно з сусідньої країни. Однак у 2023 році ця практика вже стала звичною. Наразі з України можна зручно дістатись до Кишинева, Жешува, Сучави. Так, за даними Join UP!, поїздки до польського Жешува мають найбільшу популярність — цією послугою протягом року скористались 19 115 туристів.
Лідером серед аеропортів вильоту залишається Кишинів — з нього в подорож вже відправились 55,4% всіх туристів. На другому місці — Жешув (22,5%), а на третьому — Бухарест (6,2%).
«З України ми виїжджали автобусом, проходили польський кордон, стояли у черзі понад 6 годин. Тому при пануванні подорожі краще приїхати у місто, звідки ви вилітатимете, хоча б за добу до подорожі. Адже ті, хто прагнуть зекономити, намагаються доїхати до аеропорту у день вильоту, і через черги на кордоні часто запізнюються на літак», — розповіла киянка Наталя Поліщук.
Ціни на відпочинок збільшилися
Вартість подорожей збільшилася — у середньому українці витрачають на мандрівку на 11,6% більше ніж торік. Серед основних причин — зростання курсу валют, здорожчання енергоносіїв, ускладнена логістика у зв’язку з повномасштабною війною.
Зараз сім ночей у Туреччині обійдуться у понад 25 тис. грн, у Єгипті – понад 21 тис., у Чорногорії – близько 28 тис., у Греції – 29 тис. Найдешевшою є Болгарія – там тиждень коштує від 14,6 тис. грн.
Який відпочинок краще вибрати у 2024 році?
Наталя Вербіцька, заступниця директора ЦМС Схід-Захід розповіла, що туристична галузь, наразі, переживає одну з найбільших криз, але попри все продовжує працювати.
«Грошей у переважній більшості українців більше не стало за роки війни, але ж побути біля оздоровчого моря та в тиші бажання є. Тому лідером серед економного відпочинку вже 2 рік поспіль є Болгарія. Туди є автобусні тури з багатьох міст України, а тижневий відпочинок у моря можна знайти починаючи від 20 тисяч грн на двох. Ця країна має широку готельну базу, хоч в більшості й застару, але вже побудовані й функціонують нові та сучасні готелі. Їх, до речі, розбирають, зазвичай, дуже швидко».
Експертка додала, що у 2024 році за популярністю у туристів на другому місці – мальовнича Греція. Відпочинок тут обирають частіше з більш дорослими дітьми, компанії молоді чи літні пари.
«Популярна та кусюча за цінами Туреччина. На жаль, там є багато представників недружньої сусідньої країни. Втім, для наших туристів можна знайти готелі в регіоні Сіде, який орієнтований для європейських туристів, та відпочити в більш приємному оточені», – каже пані Наталя.
Отже, вибір подорожей для українців чималий. Цього року в літньому «асортименті» з’явилися й авіа тури до Тунісу. Перед ними відкрито чимало країн. У цей час росіянам пропонують відпочивати у … Північній Кореї, таку «програму турів» розробила влада Приморського краю. Мабуть, такий відпочинок має яскраво проілюструвати майбутнє росії.
Авторка: Наталя Толуб
Фото: Freeрik
Читайте також: «Викрадена весна»: Фотографка з Бучі стала переможницею Міжнародної премії Fine Art Photography Awards
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: