Секрети декларацій. Олександр Горобець

28 Гру, 08:15

488

«Секрети» декларації нардепа-мажоритарника Олександра Горобця: винаймає квартири в Києві за бюджетні кошти, хоча має три власних

Національне агентство з питань запобігання корупції з 10 грудня 2023 року забезпечило відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. А це означає лише одне: тіньова завіса нарешті відкрилася і розпочався перший акт трагедії. Відтепер кожна людина може зайти у Реєстр і подивитися, скільки заробляють і на що витрачають кошти українські високопосадовці.

У зв’язку із цим, «Київщина 24/7» запускає нову рубрику «Секрети декларацій», у якій ми проаналізуємо декларації народних депутатів-мажоритарників від Київщини.

І перший на черзі — Олександр Горобець — депутат Верховної Ради 9 скликання від партії «Слуга Народу» за виборчим округом №95 (Києво-Святошинський район та Приірпіння). У Верховній Раді він також увійшов до Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Як стало відомо із декларації, у 2022 році заробітна плата нардепа-мажоритарника склала 590 353 грн, тобто 49 196 грн на місяць. У 2021 році річний дохід з основного місця роботи депутата склав 546 459 грн, тобто 45 538 грн на місяць. Відповідно середньомісячна зарплата Олександра Горобця підвищилась на 3 657 грн.

Зареєстроване місце проживання нардепа — приватний будинок площею 90,2 м2 у селі Фурси Білоцерківського району Київської області, що знаходиться у власності батька депутата — Горобця Сергія. Олександр Горобець також має право на користування земельною ділянкою площею 969 м2, власником якої також є його батько.

З 2020 року Олександр Сергійович орендує дві квартири у Києві (площа однієї з них — 87 м2, іншої — невідомо), хоча має і власну, в якій проживає його син Максим Горобець.

У 2020 році Олександра Горобця згадували у ЗМІ у зв’язку з тим, що він щомісяця отримував з бюджету на оренду житла. При цьому його називали депутатом-мільйонером, посилаючись на декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік, де було вказано дохід у розмірі 2,9 мільйона гривень.

У квітні 2023 року у пресі оприлюднили список народних депутатів, які скористалися правом на грошову компенсацію оренди житла у I кварталі 2023 року. У переліку є Олександр Горобець. Звісно, якщо держава допомагає, то чому б не скористатися можливістю…

До того ж нардеп вклав вже власні гроші у ще дві квартири у Києві, будівництво яких поки не завершене (площею 40,09 м2 та 67,85 м2). Проте не обійшлося і без «втрат». У 2022 році Олександр Горобець продав земельну ділянку у селі Циблі на Київщині площею 10 000 м2 за 5 570 000 грн, власником якої був з 2013 року. Також за 616 000 грн довелося продати ще новеньку SKODA OCTAVIA (2020 року випуску), куплену у 2020 році за 663 117 грн.

Зараз нардеп-мажоритарник їздить на VOLKSWAGEN PASSAT (2018 року випуску), який він придбав у 2021 році за 828 000 грн.

На банківських рахунках у «ПриватБанку» Олександр Горобець має 56 671 грн, а от готівкою — 295 000 доларів та 190 000 грн. Певно, назбирав зі своєї зарплати 49 тисяч на місяць…

Родина Олександра Горобця

Сестра Горобця — Марина Загвоздкіна працює на платній основі в народного депутата «Слуги народу» Сергія Буніна (за що отримала 39 920 грн за 2022 рік). Станом на січень 2022 року Загвоздкіна значиться заступницею голови Бучанської РДА (заробітна плата — 273 175 грн за 2022 рік), яка входить в округ нардепа Горобця.

Мати Олександра Горобця (пенсіонерка, медсестра) Лідія Костянтинівна Скрипчук до 2018 року була власницею ТОВ «УКРСПЕЦРЕЄСТР» (основна діяльність — нерухомість). Після 2018 року власником підприємства став зять Лідії (чоловік її доньки Марини) — Загвоздкін Володимир Олександрович.

Наразі Лідія Костянтинівна є власницею компанії «ЛАРСО», основна сфера діяльності якої — будівництво та посередництво у постачанні будматеріалів і техніки. Востаннє фірма брала участь у тендерах у 2017 році, та в жодному з них не перемогла.

Володимир Загвоздкін, володіючи усього лише однією компанією ТОВ «УКРСПЕЦРЕЄСТР», яка не приносить багато прибутку, має будинки у селі Фурсита у Білій Церкві, а також чотири великі земельні ділянки. Сама ж Марина Сергіївна також є власницею трьох земельних ділянок у селах Київщини.

Приховані «покупки»

Більше ніякої інформації у декларації нардеп Олександр Горобець не надав. Проте інтернет пам’ятає все. У 2020 році, донька Олександра Горобця Анастасія, що не фігурує у жодній із декларацій нардепа, «купила» 3 земельні ділянки в селі Вишеньки Бориспільського району Київщини площею в 0,32 га. Придбані вони були усього лише за 62 000 грн, хоча реальна їх вартість складає до 64 000 доларів.

У серпні 2022 року депутата від «Слуг народу» помітили на свіжопридбаному Mercedes-Benz S560 2017-го року випуску вартістю 70 000 доларів. Тоді у відповідь на питання журналістів нардеп заявив, що автомобіль належить його другу-рітейлеру, який його тільки підвозить. Насправді ж власником розкішної автівки виявився водій, який давно працює з Горобцем.

У 2023 році очевидці бачили Олександра Горобця на новенькому BMW X7 (G07), який коштує від 4 341 197 грн. Це «рухоме майно» у декларації нардепа не вказане, тож можемо зробити висновок, що воно, так само як і Mercedes-Benz S560 скоріш за все оформлене на когось із близького оточення мажоритарника.

Корупційні скандали

Олександру Горобцю приписують тісні зв’язки із бізнесменом Іллею Павлюком, відомого як «король контрабанди» (часів президентства Януковича) і «хмільний кардинал Зеленського». Ілля Павлюк був близьким до екснардепа комуніста Ігоря Калєтніка, який у Приірпінні пов’язаний із дерибаном Бучанського межигір’я.

Саме після візитів до бізнесмена у нардепа-мажоритарника Горобця з’явилась дорога автівка Volkswagen Passat, у його мами — Mercedes-Benz G-Class (вартістю 3,5 мільйона гривень), а у доньки — 3 земельні ділянки «за копійки».

Ще один скандал, пов’язаний з Олександром Горобцем вибухнув наприкінці 2022 року, коли нардеп проголосував за містобудівну реформу (законопроєкт № 5655). Асоціація міст України просила парламентарів не ухвалювати цей документ, оскільки він «створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування». Петиція з вимогою до президента накласти на закон вето набрала понад 42 090 голосів (при необхідних 25 000), проте досі не була розглянута.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, на час обрання народним депутатом України (2019 рік) Олександр Горобець працював заступником генерального директора ТОВ «Сфера житлобуд» (основна діяльність – будівництво житлових і нежитлових будівель). ТОВ «Сфера житлобуд» досі реалізує проєкт багатоквартирного житлового Комплексу «Софіївська сфера» у Софіївській Борщагівці на Київщині.

Читайте також: Статки мажоритарників: що розкажуть відкриті декларації про нардепів, які представляють Київщину у парламенті?

Фото з відкритих джерел

Авторка: Софія Афоніна

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.