
31 Бер, 12:05
336
День деокупації Бучі: офіціоз на камери – і мовчання на могилах невідомих
У Бучі відбулися офіційні заходи з нагоди третьої річниці визволення міста від російських окупантів. Проте, як зауважила депутатка Бучанської міськради Катерина Українцева, серед присутніх переважно були офіційні особи, військові та родини загиблих. Самих бучанців – тих, хто вижив в окупації, – було прикро мало.
«Мені хотілося побачити саме бучанців… Відчути те єднання, яке допомогло нам вистояти в лютому-березні 2022 року. Дронів, які проводили зйомку заходів, фотографів та операторів, мені здалося було більше, ніж самих бучанців…», – написала Українцева.
Окрему увагу депутатка звернула на місце поховання цивільних жертв окупації, де, за її словами, не було ні заходів, ні квітів, ні лампадок.
«Саме ці загублені окупантом життя стали причиною того, що Буча – на слуху в усьому світі, Буча відновлюється, забудовується, озеленюється. Якщо ви сьогодні не встигли побувати на місці поховання загиблих та невпізнаних цивільних під час окупації, це можна зробити в будь-який інший день. Памʼятайте про ціну того, що бачите навколо!», – наголосила Катерина Українцева.
У відповідь на публічну критику Бучанська міська рада повідомила, що мешканці громади таки вшанували загиблих на міському кладовищі: поклали квіти до могил, зокрема й до тих, чиї імена досі не встановлені. Та нагадала, що нині в Бучі залишаються неопізнаними 43 загиблих під час окупації. Робота з їх ідентифікації триває.
Читайте також: Третя річниця звільнення Макарівщини: героїзм та стійкість
Фото: Бучанська міська рада, Катерина Українцева.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: