День Героїв Небесної Сотні: 11 років після трагедії

20 Лют, 08:25

97

День Героїв Небесної Сотні: 11 років після трагедії

Сьогодні Україна згадує найтрагічніший день Революції Гідності. 20 лютого 2014 року стало точкою неповернення, коли влада відкрила вогонь по своєму народові. Саме цього дня загинула найбільша кількість протестувальників — людей, які вийшли на Майдан за свободу, справедливість і гідність.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні було встановлено указом президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Після цього пам’ять загиблих людей щороку вшановують 20 лютого.

Загалом, за офіційними даними, протягом 18-20 лютого 2014 року загинули 73 активісти, 11 правоохоронців, а понад 600 осіб отримали травми. Саме на 20 лютого припало найбільше людських жертв, оскільки цього дня обірвалися життя 48 протестувальників

Після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні.

105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні..

В цей день в Україні традиційно організовують жалобні акції, під час яких вшановують пам’ять загиблих учасників Революції Гідності.

День Героїв Небесної Сотні—це не просто пам’ять про минуле. Це нагадування, що боротьба за свободу триває. І що Україна ніколи не стане на коліна перед тими, хто намагається її зламати.

Читайте також: У Кагарлику відкрили меморіальні дошки на честь 9 загиблих випускників місцевого ліцею

Фото: з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.