
24 Сер, 22:53
440
День Незалежності України: 10 цікавих фактів
Щороку, 24 серпня, Україна відзначає свій День Незалежності. Вже минуло 32 роки з того дня, як було проголошено нашу незалежність. Зараз це свято особливе для кожного українця через війну. «Київщина 24/7» зібрала 10 цікавих фактів про незалежність України, які ви раніше могли не знати.
- Текст Акту проголошення незалежності України складався із 93 слів. На позачерговій сесії Верховної ради України 24 серпня 1991 року 392 депутата проголосували «за» ухвалення Акту проголошення незалежності України. Ним і проголосили створення самостійної української держави. А сам текст Акту складав 93 слова. Його набрали на друкарській машинці. Сам текст вміщувався на одному папірці.
- Перше святкування Дня Незалежності України відбулося не 24 серпня, а 16 липня. Цей особливий день співпав з ухваленням Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою у 1990 році. Саме цей документ, прийнятий у той час, засвідчив важливий крок на шляху до незалежності, яка була проголошена роком пізніше. І тільки після цього подію почали святкувати вже 24 серпня.
- Незалежність України підтримали 346 депутатів, серед яких навіть були представники комуністичної партії. Це був незвичайний момент, коли навіть Олександр Мороз, член компартії, у своєму виступі висловив ідею реформування армії та створення національної валюти на перших порах незалежності.
- Ідея внести синьо-жовтий прапор до зали Верховної Ради виникла від В’ячеслава Чорновола. Цей символ став важливим під час подій на барикадах під російським Білим домом, а також при піднятті національного прапора над парламентом.
- Прапор був вперше піднятий на офіційному флагштоку біля київської міської ради. Це був важливий момент, оскільки від червня 1920 року український прапор вперше майорів над Києвом. 24 липня, жовто-блакитні стяги заповнили вулиці Хрещатика, які символізували важливість події.
- «За» підтвердження Акту проголошення незалежності України проголосувало 90, 32% українців. Рішення про проголошення незалежності ухвалювали за допомогою всенародного референдуму, на який винесли лише одне запитання – «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Понад 90% українців в усіх областях країни висловили схвальну думку. Найбільша підтримка була в Тернопільській (98, 67%), Івано-Франківській (98, 42%), Львівській (97,46%), Черкаській (96, 93%), Рівненській (95,96%) та Київській (95,52%) областях.
- Декларацію про державний суверенітет прийняли 16 липня 1990 року. Одним із важливих кроків до незалежності було прийняття Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року. Її текст хоч і не проголошував незалежність, але став поштовхом до побудови нової держави. Декларація визнавала самостійність республіки у питаннях науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.
- Державний прапор України офіційно затвердили як державний символ України 28 січня 1992-го. У серпні 2004 року Президент підписав Указ про встановлення Дня Державного Прапора України, який святкують щороку 23 серпня.
- 24 серпня 1994 року в Києві на Хрещатику відбувся історичний військовий парад, присвячений вшануванню дня проголошення Незалежності України.
- Затвердили мелодію Гімну України у 1992 році. 5 січня 1992 року Указом Президії Верховної Ради України музикою Державного гімну України затверджена мелодія пісні «Ще не вмерла України» Михайла Вербицького. Текстуальна частина славеня була затверджена лише за 11 років.
Читайте також: У День Незалежності України в Ірпені презентували найбільший у світі мурал картини Тараса Шевченка «Катерина»
Фото ілюстративне.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.
Поділитися новиною: