22 Вер, 13:27

219

​​​​​​Деолігархізація України знов відкладається: які зміни вніс уряд?

Кабінет міністрів України розпорядився внести зміни до закону про олігархів і відклав формування їх реєстру на 3 місяці після закінчення війни згідно з рекомендаціями Венеційської комісії. Про це стало відомо з Розпорядження №827-р. від 19 вересня 2023 «Про внесення змін до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами)».

Раніше такий реєстр планували створити через 3 місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії до закону про олігархів.

До початку повномасштабної росії проти України, 23 вересня 2021 року, Верховна Рада ухвалила закон про деолігархізацію. Він встановлює критерії визначення поняття «олігарх» і покликаний обмежити їх вплив на українську політику. Того ж місяця Венеціанська комісія запросила текст документа на перевірку.

Венеційська комісія (також: Європейська комісія за демократію через право) – дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, який надає висновки про відповідність проєктів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям.

5 листопада 2021 року закон про деолігархізацію підписав Президент України. Після офіційної публікації почався 6-місячний термін набрання ним норм: у травні 2022 року мало початися формування реєстру олігархів. Проте законотворці вирішили перенести його створення до отримання висновків Венеціанської комісії. У червні 2023 році вона рекомендувала відкласти імплементацію закону через війну.

Нагадуємо: раніше ми повідомляли про те, що Мінобороні повернуть будівлі військового містечка в Києві вартістю 145 млн грн.

Фото: BBC.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.