Андрій Вітренко пояснив чи є політичний підтекст у створенні ТСК та що загрожує столичному метро з початком весняного паводку

24 Лют, 17:30

277

Навіщо створили парламентську ТСК щодо Києва

22 лютого 2024 року Верховна рада України створила комісію, яка має дослідити ефективність роботи державної влади Києва як столиці України в період дії правового режиму воєнного стану. У пояснювальній записці до постанови про створення ТСК, опублікованій на сайті Верховної ради, вказується, що комісія аналізуватиме поточні питання стратегічного розвитку Києва як столиці України. Зокрема, вивчатиме стан розроблення транспортної та містобудівної моделі, встановлення меж міста, затвердження Генерального плану, відновлення житлового фонду, функціонування об’єктів міської критичної інфраструктури. 

Звернуть увагу і на місцевий бізнес, щоб дізнатися як він почувається у Києві. Також депутати хочуть проаналізувати інформацію, оприлюднену у медіа та в інших джерелах щодо нераціонального та неефективного використання бюджетних коштів під час здійснення публічних закупівель. Підготують пропозиції для вдосконалення законодавства, аби забезпечити ефективне управління в Києві.

Журналісти видання «Київщина 24/7»зв’язалися з головою бюджетної комісії та членом тимчасової комісії з аварійної ситуації в метро Київради Андрієм Вітренко, аби дізнатися скільки часу треба на перевірку з боку ТСК, щоб кияни змогли дізнатися реальний стан справ у Києві?

 «Хочу наголосити, що це не слідча, а спеціальна комісія, вона працює терміном максимум один рік. Тобто, я думаю, що враховуючи те, що туди ввійшла велика кількість фахових людей, я впевнений, що для того, щоб вона розпочала роботу і працювала активно, багато часу не знадобиться. Впевнений, що вона буде працювати відповідно до регламенту, який встановили», — розповів Андрій Вітренко. 

За словами Андрія Вітренко, ця тимчасова спеціальна комісія створена для того, щоб вирішити ефективно проблеми, які накопичилися протягом останніх 10 років, і вона ніяким чином не політизована. 

«Ця ж ТСК створена не проти Віталія Кличка, вона створена для киян, розумієте? Я бачу, що багато представників «УДАРу» намагаються політизувати ці процеси, але наголошую, що там нуль політики», — зауважив Андрій Вітренко.

Також, за словами депутата, столична влада має підготуватись до весняних паводків та до підняття рівня води у підземних річках, до того ж встановити спеціальні пристрої, що будуть відкачувати воду. Інакше під загрозою може опинитися «синя» гілка столичного метро. 

«Весняні паводки — це щорічна історія. Вони цього року не є чимось новим. І я думаю, що мали б підготувати для цього метрополітен. Але, враховуючи критичний стан тунелів, критичний стан перегонів, де ми щодня бачимо протікання води, я боюся, що цього року відбудуться якісь нові проблеми. Якщо вчасно не відреагувати, то, як мінімум, можуть бути проблеми на «синій» гілці. Але надземні станції метрополітену не можуть бути затоплені, тому ми не можемо казати, що всьому київському метро загрожує затоплення. Сподіваюся, що мої слова і застереження будуть спонукати комунальне підприємство та його керівництво до активних дій», — підсумував Андрій Вітренко.

Читайте також: Стали відомі наслідки воєнних злочинів за 2 роки великої війни, які розслідують правоохоронці Києва та області

Фото: Андрій Вітренко, з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.