4 Кві, 16:41

645

Для людей з інвалідністю під час воєнного стану змінилися правила перетину кордону

Кабінет міністрів вніс зміни до правил перетину державного кордону на період дії військового стану для людей з інвалідністю.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба. Зміни були внесені постановами від 29 березня №383 та від 1 квітня №399.

Так, люди з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності одного з цих документів:

  • довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
  • посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
  • пенсійне посвідчення;
  • посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;
  • довідки для отримання пільг людиною з інвалідністю, яка не має права на пенсію або соціальну допомогу.

Перетин державного кордону може здійснювати:

  • людина з інвалідністю I або II групи – у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така людина; подружжя/дружина, повнолітніх сина/дочки, їх подружжя/дружина (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);
  • людина з інвалідністю I або II групи, або інша людина, яка потребує постійного догляду, – у супроводі постійного доглядача;
  • людина з інвалідністю, яку суд визнав недієздатною, — у супроводі його опікуна; якщо опікуна не призначили, то у супроводі одного з повнолітніх членів сім’ї;
  • люди з інвалідністю або інші люди, які потребують постійного догляду, проживають в установах та отримують соціальні послуги стаціонарного догляду, паліативного догляду.

У той же час людей, які потребують постійного догляду, можуть супроводжувати співробітники установи догляду, які не перебувають на військовому або спеціальному обліку, або працівники, які перебувають на військовому або спеціальному обліку з розрахунку один працівник на 50 осіб з інвалідністю та потребують догляду.

Супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України може здійснюватися матір’ю або батьком, опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями, які здійснюють такий супровід, за наявності посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги.

Супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України також може здійснюватися бабусею, дідом, повнолітнім братом, сестрою, мачухою, вітчимом з урахуванням їхньої приналежності до переліку категорій осіб, звільнених від військової служби та мобілізації, за наявності у них відповідних документів та документів, які підтверджують родинні зв’язки.

Уряд також визначив, що люди з інвалідністю І групи та діти з інвалідністю мають першочергове право на проходження контролю у пунктах пропуску через держкордон. Разом із зазначеними особами у пріоритетному порядку можуть слідувати ті, хто їх супроводжує (не більше двох осіб).

Крім того, виїзд за межі України людей та дітей з інвалідністю або тих, хто потребує постійного догляду разом з супроводжуючою особою, може здійснюватися не більше одного разу з часу запровадження військового стану.