17 Сер, 17:14

277

Для того, щоб пережити зиму, Україні додатково треба віднайти 4,5 млрд кубів газу – Вітренко

Голова правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко повідомив в інтерв’ю для НВ про те, як буде відбуватися майбутній опалювальний сезон, що проходитиме в умовах війни.

«Зараз у нас сезонний профіцит, зменшилося споживання газу промисловістю, ми видобуваємо більше газу, ніж споживаємо, тому закачуємо в підземні сховищах більше мільярда кубів газу на місяць. Але взимку за всіма розрахунками ми споживатимемо більше, ніж видобуваємо. Одне з джерел покриття цього дефіциту — газ із підземки, який ми зараз закачуємо. І ми не зможемо підняти весь газ, коли захочемо — є добові обмеження пропускної здатності підземки на підйом газу. Якщо буде холодна зима, навіть для покриття потреб населення нам потрібні будуть додаткові обсяги імпортованого газу», – повідомив голова Нафтогазу.

За даними газовиків, для того, аби більш менш з комфортом пройшла зима, і за умови, що буде створено резерв для енергетики, необхідно імпортувати додатково від 4 до 6 млрд кубометрів газу.

«Населення споживає газ безпосередньо через індивідуальне опалення, газові плити чи газові колонки у квартирах. Також і через централізоване опалення, ТЕЦ. Для того, щоби населення отримувало газ, має працювати облгаз, газорозподільні мережі. Щоби взимку отримати газ, який видобутий влітку, потрібно цей газ спочатку прокачати до сховища на захід України, а потім викачати і прокачати назад. Вся наземна інфраструктура Укргазвидобування, оператора газотранспортної системи, оператора сховищ — це технологічні витрати газу. Якщо ми подивимося на споживання, врахуємо всі потреби населення, які я перелічив, і на видобуток державними компаніями, не вистачає мінімум 4,5 млрд кубометрів газу», — зазначив Вітренко.

Але, за словами голови Нафтогазу, до початку опалювального сезону є мала ймовірність закачати загалом ці 19 млрд кубометрів газу.

«Є технологічні обмеження щодо того, скільки газу на добу можна імпортувати, і скільки — закачувати. Теоретична можливість є, практичної — немає. З іншого боку, важливо розуміти — і на рівні уряду таке розуміння є, — що, по-перше, йшлося про кризовий сценарій; по-друге, не так важливо забезпечити 19 млрд кубометрів газу саме у сховищах перед початком опалювального сезону, важливо щоби ці додаткові 4−6 млрд кубометрів газу були доступні в опалювальний сезон», – зауважив Вітренко.

Фото: Інтерфакс-Україна

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.