Для відновлення синьої гілки метро в Києві ведуться підготовчі роботи: деталі

16 Січ, 09:43

253

Для відновлення синьої гілки метро в Києві ведуться підготовчі роботи: деталі

Аварійний тунель столичного метро між станціями «Либідська» і «Деміївська» проінспектував народний депутат Костянтин Бондарєв, який входить до складу комітету Верховної ради з питань транспорту та інфраструктури. Про це Костянтин Бондарєв написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, станції, які будувалися близько 10 років тому, потребують ремонту, оскільки будувалися поспіхом, з великими труднощами та трагедіями, які замовчувалися.

«Уряд Януковича вирішив використати будівництво метро на Теремки в якості своєї політичної кампанії в Києві. Партія регіонів прагнула таким чином добитися симпатій киян, бо її рейтинги в столиці були традиційно низькі», — каже депутат.

За його словами, через це, синю гілку підземки добудовували поспіхом напередодні виборів. Деякі роботи проводили «вручну», ігноруючи вимоги безпеки.

«Під час будівництва у призабійній зоні щита через викид пливуну загинули двоє метробудівців. Але трагедія старанно замовчувалася, а добудова метро на Теремки продовжувалося авральними темпами», — зазначив Костянтин Бондарєв.

Також він нагадав, що будівництво велося на складній ділянці, адже між «Либідською» та «Деміївською» проходить річище річки Либідь і ґрунти навколо насичені водою. Альтернативний наземний проєкт лінії метро тодішня влада відкинула.

«В підсумку в цьому місці найгірша якість збірки тюбінгів тунелів серед всього київського метрополітену. І саме тут утворилися тріщини, через які зараз закрили метро», — зауважив нардеп.

Бондарєв додав, якщо факти зловживань попередньої влади під час будівництва метро на Теремки підтвердяться, він ініціює кримінальне провадження проти тодішнього очільника КМДА Олександра Попова.

Нині, за словами нардепа, ситуація на аварійній ділянці тунелю стабілізована. КП «Київський метрополітен» розробляє проєкт ремонту, паралельно проводяться підготовчі роботи.

«За приблизними розрахунками фахівців, на відновлення руху метро на цій ділянці потрібно близько шести місяців», — вважає Костянтин Бондарєв.

Читайте також: У 400 закладах освіти з’явиться поліцейська варта безпеки: де саме?

Фото: Костянтин Бондарєв

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.