
13 Жов, 17:02
373
DON’T PANIC: як правильно діяти у випадку різних видів обстрілів – рекомендації СБУ
«Зберігаємо спокій. Дотримуємось правил безпеки. Не піддаємось паніці», – найголовніше правило з інструкції дій «що робити під час різних видів обстрілів». Про правильний алгоритм дій у разі обстрілів інформує Служби безпеки України.
Артобстріли: як правильно діяти?
- Не залишайтеся в підʼїздах, під арками, на сходових клітках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій, під стінами будинків із легких конструкцій.
- Якщо вогонь артилерії, мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застали вас на шляху – лягайте на землю (туди, де є виступ або хоча б невелике заглиблення). Захист можуть надати траншеї, бетонні конструкції (окрім тих, які можуть обвалитися або загорітися), неглибокі колодязі, канави, широкі труби водостоку.
- Відкривайте рот і закривайте долонями вуха – це рятує від баротравми та контузії.
- Не розбирайте завалів самостійно, чекайте на фахівців.
Артилерійські обстріли системами залпового вогню: як правильно діяти?
- Снаряд (ракету) можна добре помітити, як і залп: уночі це яскравий спалах на обрії, удень – димні сліди ракет.
- Постійно тримайте в зоні спостереження будівлі, які розташовані поруч і можуть використовуватися як укриття. Після сигналу спостерігача є кілька секунд, щоб сховатися.
- Ховайтеся в підвалі або в іншому заглибленому приміщенні. Вибирайте місце в кутку між несучими стінами, недалеко від вікон і дверей для того, щоб миттєво покинути будинок у разі влучення снаряда.
- Не виходьте з укриття, не перечекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби і коригування вогню або зміна позиції.
Обстріл стрілецькою зброєю: як правильно діяти?
- Під час стрілянини найкраще ховатися у захищеному приміщенні (наприклад, у ванній). Коли це неможливо, варто лягти прикрившись предметами, що здатні захистити від уламків і куль.
- Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритій місцевості – падайте на землю та закривайте голову руками. Ефективний захист – будь-який виступ (тротуар, канава, заглиблення в землі). Укриттям може стати бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку. Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками, бо вони часто стають мішенями.
- Де б ви не перебували, тіло повинно бути в максимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом 5 хв.
- Якщо ваше житло перебуває в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна, наприклад, клейкою плівкою. Це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано затулити вікна, наприклад, мішками з піском чи масивними меблями.
Фото: МВС.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: