Другий епізод у справі «Роттердам+» скеровано до суду: деталі

2 Січ, 20:13

362

Другий епізод у справі «Роттердам+» скеровано до суду: деталі

2 січня Спеціальна антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 14 осіб, серед яких колишні та чинні посадовці Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Про це повідомляє САП.

Ці особи причетні до запровадження та застосування формули «Роттердам+», через яку споживачі електроенергії в Україні сплатили протягом 2018 – 2019 років на 20 мільярдів гривень більше, ніж повинні були.

Обвинуваченими у справі проходять 2 колишніх голови Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 6 колишніх та 2 чинних члени НКРЕКП, 2 чинні посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній та чинний і колишній працівники комісії.

Зокрема, йдеться про ексголів НКРЕКП Дмитра Вовка і Оксану Кривенко, ексчленів комісії Олену Антонову, Бориса Циганенка, Руслана Машляківського, Дмитра Коваленка, Вікторію Морозову, Олександра Формагея і Володимира Євдокімова, менеджерів ДТЕКу Івана Гелюха і Бориса Лісового, а також експосадовців НКРЕКП Тараса Ревенка та Володимира Бутовського.

За даними САП, матеріали щодо ще одного колишнього члена НКРЕКП виділені в окреме провадження. Слідство вважає, що у формулу «Роттердам+» заклали витрати на послуги, які споживачі фактично не використовували. Йдеться про транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. Через це громадяни сплатили протягом 2016-2019 років на 39 мільярдів гривень більше потрібного.

У ході розслідування цього факту з’ясувалося, що ухвалити таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Як наслідок, відбулося безпідставне зростання тарифів на електроенергію. Водночас інші члени НКРЕКП неналежно виконали свої службові обов’язки та проголосували за затвердження «Роттердам+».

Нагадаємо, що у жовтні 2023 року ВАКС закрив справу «Роттердам+» у зв’язку із закінченням строку розслідування. Проте Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала ухвалу суду першої інстанції, який закрив цю справу та скасував арешт майна обвинувачених.

Читайте також: 620 млн доларів витратила рф на ракетний обстріл України 2 січня 2024 року

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.